Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164576 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #450 Dátum: 2013. Március 08. - 13:39:12 »
Alkohol problémákkal küzködő Úraknak!  ;D  :sör:
Itt egy táblázat a V/V probléma kiküszöbölésére. Ez sem lesz abszolút pontos, de érjük be ezzel, mivel nagyon sokat segít így is. Tehát a felső sor, hogy milyen viz/alkohol keverékünk van, az oldalsó oszlop a lefelé mutató kék háromszöggel pedig, hogy milyenre szeretnénk felhigítani. Ezek metszetének cellájába lesz, hogy hány egység desztvizet kell hozzáadni 100 kiinduló egységet nézve.

A táblázat használata a gyakorlatban: Vettünk 100ml 70%-os alkoholt a gyogyitárban, és ebből szeretnénk pontosan 60%-os (V/V) alkoholt löttyinteni otthon. Akkor a táblázat szerint 17,6ml vizet hozzáadagolva kapunk 60%-os alkoholt. Eddig minden fain, csak, hogy mivel mérjük le azt a 17,6ml-t? Természetesen digi mérlegen, grammban ;D Na mostantól legalább mindenkinek lesz 60%-os alkoholja.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 08. - 14:24:09 írta SicTransit »

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Egyéni receptek
« Válasz #451 Dátum: 2013. Március 08. - 15:16:23 »
:sör:
Ezek szerint jól számoltam.
Köszönet a nép nevében.
Átlátható táblázat.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #452 Dátum: 2013. Március 08. - 16:24:35 »
« Utoljára szerkesztve: Ma - 14:24:09 írta SicTransit »

Vegyetek mán nagyobb monitort!  ;D ;D ;D Összement a táblázatom olvashatatlanná  :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #453 Dátum: 2013. Március 09. - 19:40:44 »
Etanolhoz még egy tábla, akinek szüksége lenne rá.

Amire még kíváncsiak voltunk... pl. a v/v alapon 70%-os szesz  m/m alapon: 62,5%

sűrűség | m/m | v/v
0.8888 61,0 68,69
0.8884 61,2 68.85
0.8879 61,4 69,05
0,8874 61,6 69.26
0,8870 61.8 69.42
0,8865 62,0 69,62
0,8860 62,2 69,82
0,8856 62,4 69.99
0,8851 62.6 70.19
0.8846 62,8 70.38
0,8842 63,0 70.54
0,8837 63,2 70.74
0,8832 63,4 70.94
0,8828 63.6 71,10
0.8823 63.8 71.30
0,8818 64.0 71,50


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #454 Dátum: 2013. Március 09. - 20:03:13 »
Szőrmók- Nézegettem a krémet, de pont ugyanez nincs benne a gyogyi könyvben. Nagyon hasonlót viszont találtam, de ez csak jellegében hasonló: (Ung. stearin.) SZTEARIN-KENŐCS elnevezéssel.
Úgyhogy marad a "Pond's jellegű krém" továbbra is  ;D

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #455 Dátum: 2013. Március 09. - 20:22:31 »
Szőrmók- Nézegettem a krémet, de pont ugyanez nincs benne a gyogyi könyvben. Nagyon hasonlót viszont találtam, de ez csak jellegében hasonló: (Ung. stearin.) SZTEARIN-KENŐCS elnevezéssel.
Úgyhogy marad a "Pond's jellegű krém" továbbra is  ;D

Köszönjük, hogy utána néztél! A lényeg, hogy közel van az minimumhoz és működik. ;)

Akit érdekel, a most már híres "Pond's jellegű krém", az szóljon, küldök neki szívesen. A patikus kisasszonyokat felkészítettem az esetleges túlórára, tégely az van bőven  ;D
Sheffield-England

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Egyéni receptek
« Válasz #456 Dátum: 2013. Március 10. - 10:50:56 »
Aftershave-be "Max.2gr mentol /100gr "
Hűha...
Tényleg óvatosan!

Szereztem 70%-os alkoholt,benne
Glicerin 2g
Mentol 1g
Táblázat segítségével:
90ml desztvízzel higítottam.
35-40 % közötti alkoholra próbáltam kezdésnek belőni.
Eredmény:
Száraz arcra 3 körös borotválkozás után
olyan égetés/csípés amit inkább lemostam.
Nagy levegővétel után mostmár (csak azért is felviszem) vizes arcra újra felvittem:
3 mp csípő érzet (kibírható) majd hűsítő érzés.
10 percre rá még mindig érzem a csuklómon a hűsítő hatást ahol végigcsorgott a csoda arcvíz.
Összegezve:
Száraz arcon gyilkos.
Vizes arcon kicsit erős,de finom mentolos érzés pár mp-es csípéssel,érintésre pedig hideg érzet.
Kb. 5-10 percig tartó mentolos illattal.
Az elillanás után (mivel nincs még más benne) bőrszárító természetesen.


Mivel nem mondható brutál alkoholos löttynek,feltételezem,hogy a mentol csípett.
El se tudom képzelni mit művelhet 2g mentol/100ml folyadék ha 1g mentol/190ml folyadék ilyet művel.

(komolyan már azon agyalok megduplázták a mentolt a patikában a lötyimben)  ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #457 Dátum: 2013. Március 10. - 15:16:59 »
A glicerin igy valószinűleg kevés lett benne, azért érzed száritónak. A felszívódást meg a kevesebb glicerin segíti, azért intenzivebb a hűsítés. A 2gr/100gr mentol az nálam a határ, a fél% érzékeny bőrön is simán lehet gyilkos, van aki egyáltalán nem bîrja  :borotva: után.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Egyéni receptek
« Válasz #458 Dátum: 2013. Március 10. - 17:17:50 »
Igen a glicerin így valóban kevésnek bizonyult.
Jövőben 2-5gr /100gr arány lesz tesztelésen majd a kikevert arcvízben.
Egyelőre utólag felvitt Aloe gél enyhít a szárításon.
Még tesztelgetek,de ha lesz egy tuti receptem megosztom tapasztalataimat.
Addig is köszönöm az eddigi ötletet,segítséget.
 :sör:

Nem elérhető alice30

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 230
Re:Egyéni receptek
« Válasz #459 Dátum: 2013. Március 10. - 23:11:38 »
Igen a glicerin így valóban kevésnek bizonyult.
Jövőben 2-5gr /100gr arány lesz tesztelésen majd a kikevert arcvízben.

Ha olvastad az én receptem, akkor ott kb. 105-110ml kész lötyiben van 10ml glicerin.
Nem tom gr arányban ez mennyit tesz ki, de sok az biztos még így télen is.
Nem sokára elkészítem a tapasztaltak alapján módosított új keveréket. Abba majd fele ennyit teszek, és valszin az lesz a téli száraz levegőnek a megfelelő.
A mentolt én inkább majd nyáron nyomom, most valami melegebb, simogatóbbat akarok érezni az arcomon.
Kíváncsi vagyok neked milyen arányok válnak majd be.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéni receptek
« Válasz #460 Dátum: 2013. Március 22. - 18:16:06 »
Én már nagyon kíváncsi vagyok és nagyon hálás, hogy megnézed! :sör:

A cél az lenne, hogy találjunk egy jó kis krémet, ezt, vagy bármelyiket, amihez lehet nyúlni, lehet ajánlani, ha felmerül egy panasz az adott ismérvekkel. :sör:

Uraim!

Folytatva az egyénileg kikevertetett arckrémtémát. Ma voltam a szombathelyi Pelikán patikában, érdeklődés végrehajtása miatt. Azonban a patikus hölgy elmondta, hogy nemcsak, hogy kevernek krémet, de van friss keverés is, úgyhogy egyből hoztam is egy tégellyel. Még nem próbáltam ki, és a hivatalos teszt is csak holnaptól indul a terveim szerint, úgyhogy beszámolót is csak kb. egy hét múlva tudok mondani.
De nem is ez a lényeg. Kérdésemre a hölgy azt válaszolta és próbálom szó szerint idézni "higgye el uram, biztos hogy van különbség patikai krém és patikai krém között"! Rá is kérdeztem, hogy akkor ez nem szabványos recept? És csak sejtelmes mosolyt kaptam no meg egy kis fejcsóválást. És ennél többet az egyéni kutyulmányukról nem tudtam meg.

Kíváncsian várom, vajon jól működik-e?

Üdv:
Black
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #461 Dátum: 2013. Március 22. - 19:23:56 »
Én már nagyon kíváncsi vagyok és nagyon hálás, hogy megnézed! :sör:

A cél az lenne, hogy találjunk egy jó kis krémet, ezt, vagy bármelyiket, amihez lehet nyúlni, lehet ajánlani, ha felmerül egy panasz az adott ismérvekkel. :sör:

Uraim!

Folytatva az egyénileg kikevertetett arckrémtémát. Ma voltam a szombathelyi Pelikán patikában, érdeklődés végrehajtása miatt. Azonban a patikus hölgy elmondta, hogy nemcsak, hogy kevernek krémet, de van friss keverés is, úgyhogy egyből hoztam is egy tégellyel. Még nem próbáltam ki, és a hivatalos teszt is csak holnaptól indul a terveim szerint, úgyhogy beszámolót is csak kb. egy hét múlva tudok mondani.
De nem is ez a lényeg. Kérdésemre a hölgy azt válaszolta és próbálom szó szerint idézni "higgye el uram, biztos hogy van különbség patikai krém és patikai krém között"! Rá is kérdeztem, hogy akkor ez nem szabványos recept? És csak sejtelmes mosolyt kaptam no meg egy kis fejcsóválást. És ennél többet az egyéni kutyulmányukról nem tudtam meg.

Kíváncsian várom, vajon jól működik-e?

Üdv:
Black

"Há' mi folyik itt Gyöngyösön!"
Sheffield-England

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #462 Dátum: 2013. Március 22. - 21:49:51 »
Ma voltam a szombathelyi Pelikán patikában, érdeklődés végrehajtása miatt. Azonban a patikus hölgy elmondta, hogy nemcsak, hogy kevernek krémet, de van friss keverés is, úgyhogy egyből hoztam is egy tégellyel.

S mondd csak, mi ez a cucc? Ha arra járok, mit kérjek? Egyszerűen arckrémet?

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéni receptek
« Válasz #463 Dátum: 2013. Március 22. - 22:14:22 »
Hidratáló kenőcs!

Nemes egyszerűséggel csupán ennyi van ráírva!   :idea:

No, meg, hogy külsőleg... Egyébként annyit mondtam a hölgynek, hogy könnyű és hidratáló arckrémet kérnék, tudnak-e ilyet keverni? Erre mondta azt, hogy nemcsak kevernek, de van is.

Mivel több dolgot is vettem, a pontos árat nem tudom, de pekedlivel és keveréssel együtt cirka 700,- Ft-ot fizettem érte, és 100 grammos a tégely.

Egy próbát megér  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #464 Dátum: 2013. Március 23. - 08:26:49 »
Jók ezek a krémek, az biztos, hogy tartósító szert és illatanyagokat nem rakhatnak bele a szabályozás miatt.

Nálunk "Pond"s jellegű krém" néven fut, 100grammos tégelyben, 495Ft. Egy-másfél hónapig elég nekem egy krém, borotválkozás után használom és ha szükséges, a kezemet kenem vele, tehát sokat fogyasztok belőle, viszont elég jó zsíros, s hamar beszívja a bőr.

Szőrmók- Nézegettem a krémet, de pont ugyanez nincs benne a gyogyi könyvben. Nagyon hasonlót viszont találtam, de ez csak jellegében hasonló: (Ung. stearin.) SZTEARIN-KENŐCS elnevezéssel.
Úgyhogy marad a "Pond's jellegű krém" továbbra is  ;D

Köszönjük, hogy utána néztél! A lényeg, hogy közel van az minimumhoz és működik. ;)

Akit érdekel, a most már híres "Pond's jellegű krém", az szóljon, küldök neki szívesen. A patikus kisasszonyokat felkészítettem az esetleges túlórára, tégely az van bőven  ;D
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici