Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164542 alkalommal)

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:Egyéni receptek
« Válasz #480 Dátum: 2013. Május 01. - 18:02:11 »
Tervben van a hatóanyag kivonat elkészítése is, egyenlőre a növényről van szó. Olvastam, hogy eredetileg áztatták, úgy készítettek belőle kivonatot, és a 19. században tértek át a lepárlásra. Azt hiszem a régi módszer a nyerő, hacsak nem tudtok segíteni mondjuk egy pálinkafőzővel  :crazy:
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető hamyka

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Egyéni receptek
« Válasz #481 Dátum: 2013. Május 05. - 15:14:20 »
Sziasztook :)

 Longbal te vagy az én emberem, mondok is neked ( és persze a többieknek) egy érdekes receptet borotválkozó szappanhoz íme a link: http://benkeerikaszappan.blogspot.hu/2012/05/borotva-szappan.html

 kicsit átdolgoztam és ez lett belőle: borotva szappan: nátrium hidroxid/kamillavirág(patikában beszerezhető kimérős tea,simán és teát főzni belőle ez lenne a folyadék/ 300 milliliter folyadék hogy jó tömény legyen ártani nem fog :D max a bőröm berúg tőle :DD//  zsálya+kamillát összefőzni kevés vízbe sok teát :D// ebbe oldani a lúgot, meg simán beletenni a zsályát kamillát mikor az összetevők össze vannak keverve

 A kamilla macerátum alapú olajkeverék (olíva olaj, kókusz olaj(20-25%-nál többet ne mert szárítani fog),harmadannyi ricinus olaj, mogyoró olaj) vitaminokat (E-, A-, D- és K), ásványi anyagokat, antioxidánsokat tartalmaz, táplálja, nyugtatja a bőrt.


fehér agyag/kakóvaj/teafaólaj/rozmaring olaj/narancs olaj/ E-vitamin tabletát is bele//mézet/ méhviaszot is 1 keveset de csak keveset mert hamar dermed tőle a szappan// pálmavaj//disznózsírt is

 szerinted??// szappan kalkulator itt van: http://creativiky.hu/program/receptszamolo.php

 aftershévre meg valami ilyesmit: Teafás aftershave és fertőtlenítő gél:

http://lukreciakencei.hu/recept/csaladtagok/ferfiaknak/teafas-aftershave-es-fertotlenito-gel

:      20 ml aloe vera gél
    30 ml desztillált víz
    1 tk. propolisz
    1 tk. glicerin
    15 csepp teafa illóolaj
    1-2 késhegynyi Solagum helyett xantán cosmió szerint//
    1 db E-vitamin


Az aloe gélt és a vizet gőz felett összeforraljuk solagummal, 1-2 késhegynyivel, attól függően, mennyire sűrű gélt szeretnénk, de meglepően kevés elég belőle. Ne hagyjuk magára a krémet, mert nagyon gyorsan besűrűsödik! Ha besűrűsödött, levesszük a gőzről, és hagyjuk picit kihűlni. Beletesszük a glicerint, a propoliszt, a teafa illóolajat, és az E vitamint, majd kézimixerrel összekeverjük. A recept működőképes, viszont Lukrécia nem javasolja a zsíros E-vitamint a vizes krémbe, úgyhogy azt akár ki is lehet hagyni belőle. Az illóolaj és a propolisz is tartósít. Kb. 10 perc alatt kész is. :)

 e kettőről mit gondolsz? remélem nem nézel totál hülyének de ha még is az sem baj :fetreng:

alapanyag beszerzésben tudtok segíteni?


vagy nagyon elvetemült vagyok?// mézet/ méh viaszt nem muszáj csak állítólag gyorsítsa a szappan készítést és hamaréb össze áll a szappan

 xantánt én írtam oda cosmió oldalán írták hogy a xantán vagy mi jó a solagum helyett ez igaz lenne?

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #482 Dátum: 2013. Május 05. - 21:19:06 »
hamy, én elég sok "kézműves" szappant használok mosakodásra, de hazai viszonylatban olyat még nem nagyon sikerült felkutatnia senkinek, ami érdemben működik. amíg ki nem próbálsz egy barbon/figaro krémet pamaccsal tisztességesen felhabosítva, viszont nem is nagyon fogod érteni, hogy miért nem.

sajnos, ahhoz, hogy legyen rendes mennyiségű habja, jól síkosítson, és ne essen hamar össze ahhoz elég sok mindennek kell passzolnia, amit szinte biztos, hogy nem tudsz elkészíteni házilag. ha mégis: előbb mindenképpen meg kell értened a pamacsos borotvahabbal való borotválkozás lényegét: A HAB SZENT. Mert lehet gyenge borotva, lehet gyenge penge, lehet gyenge pamacs, de semmi sem fogja úgy tönkrevágni a borotválkozásodat, mint a gyenge hab.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #483 Dátum: 2013. Május 05. - 21:55:05 »
 :+1:

Sokat gondolkodtam, hogy nincs igazad, mert az ÉL SZENT, de nem, számomra is valamivel előrébb van a hab, mint az él. Mindamellett ha e kettő stimmel, a többi már nem igazán érdekes...

A HAB SZENT. Mert lehet gyenge borotva, lehet gyenge penge, lehet gyenge pamacs, de semmi sem fogja úgy tönkrevágni a borotválkozásodat, mint a gyenge hab.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #484 Dátum: 2013. Május 06. - 11:42:21 »
Tranyó!

+1 nagyon fontos a jó hab, a jó lubrikálás! Az él valóban Szent, de a Hab is. Kéne még egy harmadikat is találni. :fejtor:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #485 Dátum: 2013. Május 06. - 12:34:25 »
Topi, rácsörögjek a főnöködre, hogy elfogyott a munkád?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #486 Dátum: 2013. Május 06. - 12:36:24 »
 
Topi, rácsörögjek a főnöködre, hogy elfogyott a munkád?


Most mér? :futyul:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető hamyka

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Egyéni receptek
« Válasz #487 Dátum: 2013. Május 06. - 18:34:28 »

 na vettem ma egy  Lora márkájú pamacsot, 250 ft-ért vesztegetik  :crazy:

 meg vettem ezt-azt, egy vagyont hagytam ott :D

 még kell 1-2 össszetevő és meg lesz a borotválkozó szappankám ( ha ki találom hogy miből mennyit) és a Teafás aftershave és fertőtlenítő gél

 fehér agyagot és solagumot/xantánt ami gélképző vagy mi a szösz nem kaptam, kénytelen leszek cosmiótol venni, ha lenne valakinek fehér agyaga vagy solagumja/xantánja csak szóljon, am asszem minden megvan :D

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Egyéni receptek
« Válasz #488 Dátum: 2013. Május 14. - 15:34:01 »
Ma volt egy kis időm délben és összedobtam longball receptjét, igaz picit dúsítottam rajta, legyen egy kicsit még zsírosabb hatású. Mentol hiányában  mentalevéllel próbálkoztam, de hát az csak és kizárólag frissen tépve ér valamit, (a fagyasztóból nem jó) úgyhogy egy adag ment a kukába. 5 csepp glicerint, 1 csepp szójaolajat és egy kis lemon illatot kapott még a mosdókenőcs, az egész pedig meleg vizzel hígítva landolt az arcomon. Két percig  masszírozás, majd lemos. Fürdő után úgy néz ki ez magában is nagyon hatásos, olyan nyári feelingje lett tőle a bőrömnek, de azért (be)lehúztam és megborotválkoztam DE-vel. Mivel maradt a krémből és nem akartam sem elrakni sem kidobni egy újabb perces masszáz majd úgy döntöttem, hogy nem rakok sem aftert, sem krémet, nézzük meg mi lesz. Most 23h van és nagyon köszöni, jól érzi magát a bőröm. Megerősítem longball receptjét és a mosakodókenőcsöt, ha másra nem is, de pre- és after- célra, utánzsírzásra is kiválónak tűnik. ( persze, csak ha holnap mégsem lennék tök kiütéses...  ;D de nem hiszem.

       

Régi téma, de egy újszülöttnek minden vicc új.
Kikevertettem ma egy gyógyszertárban a glicerinnel és szójaolaj helyett helianthi annui ol. raffinat (idéztem, fogalmam sincs mi ez) dúsított receptet. 1254 Ft-ot fizettem érte. Csütörtökön vagy pénteken lesz a borotvakéses szüzességem elvesztése. Remélem kevés fájdalommal és vérrel. :D
Ezt a kencét fogom felvinni a forró kendő után, a szappan előtt. Beszámoló később. Ha túlélem. Ha nem, akkor a jótett helyébe topikba ajánlom a Dovo-t. :D
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Egyéni receptek
« Válasz #489 Dátum: 2013. Május 14. - 18:32:29 »
A Helianthus annuus a napraforgó tudományos (latin) neve,valószínű napraforgó olaj van a cuccban. Szerintem.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Egyéni receptek
« Válasz #490 Dátum: 2013. Május 14. - 18:51:42 »
A Helianthus annuus a napraforgó tudományos (latin) neve,valószínű napraforgó olaj van a cuccban. Szerintem.

Köszönöm!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #491 Dátum: 2013. Május 23. - 16:22:49 »
Ma voltam a szombathelyi Pelikán patikában, érdeklődés végrehajtása miatt. Azonban a patikus hölgy elmondta, hogy nemcsak, hogy kevernek krémet, de van friss keverés is, úgyhogy egyből hoztam is egy tégellyel.
De nem is ez a lényeg. Kérdésemre a hölgy azt válaszolta és próbálom szó szerint idézni "higgye el uram, biztos hogy van különbség patikai krém és patikai krém között"! Rá is kérdeztem, hogy akkor ez nem szabványos recept? És csak sejtelmes mosolyt kaptam no meg egy kis fejcsóválást. És ennél többet az egyéni kutyulmányukról nem tudtam meg.

Megvettem. Jó.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéni receptek
« Válasz #492 Dátum: 2013. Május 24. - 10:15:01 »
Egy-egy rosszabbul sikerült borotválkozás után ignecsak jólesik az arcbőrnek, nagyon jól nyugtatja. Szerencsére ez ritka, csak ha úgy gondolom, hogy a penge kibír még egy utolsó kört (aztán persze bebizonyosodik, hogy nem kellett volna, és kapar...)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #493 Dátum: 2013. Június 01. - 14:50:23 »
http://www.malestandard.com/how-to-make-shaving-cream-at-home/

Érdekesen hangzik, nem tudom hogy mitől habzana, ha vki kipróbálja írja meg milyen volt.

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Egyéni receptek
« Válasz #494 Dátum: 2013. Július 10. - 08:30:19 »
Budapesten hol s melyik patikában lehet kutyultatni kérésre?
Ti hol szoktátok kikevertetni az egyéni receptjeiteket, mint pl. Longball PS-je?
Javasoljatok helyeket, akik szerintetek jól állnak a dologhoz hozzá és érdemes visszatérni.

Azon kívül a netes rendelés mellett, jó lenne ha patikában is megvehető Lenne egy két komponens, pl. mentolkirstály stb.
A tapasztalatom az, hogy számos helyen nem szolgálják már ki a betévedő halandókat alapanyagokat/szereket illetően. (nem túl kedvesen közlik is ezt).
Tudom van pár éve egy minisztériumi döntés, hogy csak készterméket árusíthatnak a patikusok, ha jól tudom.

Előre is köszönöm a segítő ötleteket.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici