Szerző Téma: Fürdőszobáink  (Megtekintve 88614 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #225 Dátum: 2017. Május 24. - 18:24:00 »
:offtopik:

Akkor még a férfiaknak férfi illatuk volt, a nőknek pedig női illatuk. Nem pedig metro busz villamos szexuális illatuk, nem tudva melyik melyik nemhez tartozik.
mert ezek a klasszikusok manapság nem menő illatok a metro szexuális állítólagos hímneműeknek :-) Ez a mi szerencsénk :-)

Nem azért, hogy bántsalak, de a második ilyen hozzászólás után már igazán nem állom meg: tényleg ilyen simán ledegradálsz mindenkit, akinek nem a tiédhez hasonló az ízlése? Ennek a fórumnak (tulajdonképpen semmilyen fórumnak) szerintem tényleg nem erről kéne szólnia.
Egyáltalán nem bántottál meg, bár én sem szeretnék megbántani senkit. Semmi bajom senkivel, aki nem az én ízlésemnek megfelelő illatot visel használ. Azért is lenne ez nehéz, mivel elég szerteágazó az illat ízlésem, és nem lenne jó, ha mindenkinek egyen illata lenne. Mindösszesen annyi az észrevételem, hogy az utóbbi időkben sok új gyártó cég ráállt az uniszex illatokra, és ritkán kerülnek ki tényleg kellemes, férfias illatok a piacra. Ahogy elnézem az itt fórumozó tagok legtöbbje is a régi, jól bevált illatokat keresi. Ez kicsit fakadhat abból is, hogy a hagyományos borotválkozás is elég régi műfaj. Mint sok hozzá köthető kiegészítő. Ha mégis megbántottalak volna a hozzászólásommal, nem volt szándékos, és megkövetlek ezért.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #226 Dátum: 2017. Május 24. - 18:57:41 »
Nem bántottál meg, csak a hozzászólásaidból úgy tűnt, a célközönséget, és nem a gyártókat minősíted – ami abban a formában csúnya általánosítás lenne ugye. Elnézést, ha félreértelmeztelek.

Az én orrom a maga részéről egyébként a „minél papásabb, annál jobb” elvet követi. ::)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #227 Dátum: 2017. Május 24. - 19:33:06 »
Nem bántottál meg, csak a hozzászólásaidból úgy tűnt, a célközönséget, és nem a gyártókat minősíted – ami abban a formában csúnya általánosítás lenne ugye. Elnézést, ha félreértelmeztelek.

Az én orrom a maga részéről egyébként a „minél papásabb, annál jobb” elvet követi. ::)
Nálam is a régies klasszikus illatok a favoritok. Ha belegondolunk, pl a hagyományos borotválkozáshoz köthető régi angol, olasz, spanyol gyártók közel száz éve, vagy még régebben megalkották ezeket az illatokat. Ugyanígy a régi klaszikus parfüm cégek is. Nagyon sok újat szinte lehetetlen kitalálni, és letenni az asztalra.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #228 Dátum: 2017. Május 24. - 20:09:05 »
Nagyon sok újat szinte lehetetlen kitalálni, és letenni az asztalra.

Erre nem vennék mérget, mert ugye egy csomó mindent tudnak ma már szintetizálni a természetes illatanyagok véges számú permutációjához képest. (Aztán lehet, hogy rosszul gondolom.)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #229 Dátum: 2017. Május 25. - 08:25:56 »
Azért pl. a Guerlain Jicky-t kiadása (1889!) óta használta férfi és nő... A klasszikus vonalból a levendulás, rózsás és ibolyás vonal eredendően férfi illatok, ma inkább a női vonalon játszanak. A sajnos csak limited run L'Occitane Thé vert & Bigarade-ot a  feleségem kapta, de én talán többet használtam el belőle, pedig nem egy metroszexális illat. Szóval, ez nem ilyen egyszerű. Több dolgok vannak földön és egen, //Horatio, bmintsem, bölcselmetek //Álmodni képes. Egy Montale Black Oud, illetve általában a keleti vonal sem sorolható be sokszor nemek alapján.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #230 Dátum: 2017. Május 25. - 14:20:32 »
Nagyon sok újat szinte lehetetlen kitalálni, és letenni az asztalra.

Erre nem vennék mérget, mert ugye egy csomó mindent tudnak ma már szintetizálni a természetes illatanyagok véges számú permutációjához képest. (Aztán lehet, hogy rosszul gondolom.)

Mióta az ember létezik, csinál zenét. Mennyi féle van? És jön új?
Illatokat hányan csinálnak, ahhoz képest, ahányan zenélnek? (Pláne nem plasztikszagokat deóba, meg adidaszparfümbe.) És mióta?

Nem hiszem, hogy bármelyik érzékszervünkre ne tudnának annyi hatást kifejteni, hogy ha minden alkalommal mást kapunk, akkor is elég lenne egy élet végigpróbálni mindent...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #231 Dátum: 2017. Május 25. - 19:03:14 »
...jó, hogy csak mintát vettem belőle!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #232 Dátum: 2017. Május 25. - 19:30:58 »
Gondoljunk csak a kajára! Milyen durva sok variáció van az ízekben. Itt is az orrunk dönti el, hogy mi tetszik és bizony nincs két ember, aki teljesen azonos ételeket szeret és utál.
Mostanában ez a kedvencem:
https://phoenixartisanaccoutrements.com/products/sacre-bleu-crown-king-kokum-butter-shave-soap-classic-ice-blue-scent-4-oz

Alap illat a bőr, mintha megszagolnál egy évtizedek óta a szögön felejtett derékszíjat. Ehhez jön a szantál, jázmin és még finoman a többi, ami a honlapon is le van írva. Sose gondoltam volna, hogy nekem ez így fog tetszeni. Egy nyereg, mellette virágcsokor kb... Nem is értem, de tök jó.

Nem elérhető Guyane

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #233 Dátum: 2017. Május 26. - 15:54:58 »
Gondoljunk csak a kajára! Milyen durva sok variáció van az ízekben. Itt is az orrunk dönti el, hogy mi tetszik és bizony nincs két ember, aki teljesen azonos ételeket szeret és utál.
Mostanában ez a kedvencem:
https://phoenixartisanaccoutrements.com/products/sacre-bleu-crown-king-kokum-butter-shave-soap-classic-ice-blue-scent-4-oz

Alap illat a bőr, mintha megszagolnál egy évtizedek óta a szögön felejtett derékszíjat. Ehhez jön a szantál, jázmin és még finoman a többi, ami a honlapon is le van írva. Sose gondoltam volna, hogy nekem ez így fog tetszeni. Egy nyereg, mellette virágcsokor kb... Nem is értem, de tök jó.
Mintha egy istálló közepén lennél.De nekem is nagyon bejövős

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #234 Dátum: 2017. Május 26. - 16:53:36 »
Ma reggel pont nagyapámék istállója ugrott be gyerekkoromból. Sok évtizede nem használták rendeltetésszerűen, inkább lomtár volt. Folyton odatűzött a nap a masszív ajtóra. Amint átlépte az ember a 40 centis gerenda küszöböt, rögtön a falakról lógó lószerszámokba ütközött. A napégette fa és száradó szíjak illata ez.
Nya bocs az offért!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Fürdőszobáink
« Válasz #235 Dátum: 2017. Május 26. - 17:59:32 »
Szép off volt, beleült az orromba az illat. :orrosszmájli:

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #236 Dátum: 2017. Október 18. - 18:18:50 »
Kezd alakulni....

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #237 Dátum: 2017. Október 18. - 18:34:29 »
Ööö... izé... egyedül élsz? : )

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #238 Dátum: 2017. Október 18. - 18:47:08 »
Ööö... izé... egyedül élsz? : )
Nem :-)
A párommal. Ő ugyanez pepitában. Sőt....
De határozottan érzem, hogy elindultam a lejtőn....
Párom szerint is.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Fürdőszobáink
« Válasz #239 Dátum: 2017. Október 18. - 19:03:33 »
Ööö... izé... egyedül élsz? : )
Nem :-)
A párommal. Ő ugyanez pepitában. Sőt....
De határozottan érzem, hogy elindultam a lejtőn....
Párom szerint is.

Tudok egy jó pszichológust.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici