Szerző Téma: Szám Bácsi  (Megtekintve 17323 alkalommal)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Szám Bácsi
« Dátum: 2009. November 25. - 11:26:18 »
Sziasztok,

az én történetem ott kezdődik, hogy már évek óta szerettem volna a régi, jól bevált tradicionális borotválkozással szöszmötölni. Tetszett a tradíció, a rituálé, és magamban olyasmiket képzeltem el, hogy talán a végeredmény is sokkal jobb lehet, mint a hétköznapi/patronos beretválás esetében.
A fordulópontot a kispad.hu blogbejegyzésére való rátalálás jelentette, amit teljesen véletlenül szúrtam ki egy egészen más témájú blog kommentjei között. Miután napokat töltöttem a hozzászólások elolvasásával, megemésztésével, úgy éreztem, itt az ideje, hogy belevágjak.

Be is szereztem a következő szerelvényeket:

Borotva: Merkur Futur
Penge: Dorco, Derby (a török)
Pamacs: Kent BK-4
Pre: Proraso Pre/Post
Hab: tégelyes Proraso szappan
Post: Trumper rózsa SkinFood
Egyéb: kézreálló kis fehér törölközők 70Ft/db á la IKEA :)

Mivel elég érzékeny bőrrel és drótszőrrel vagyok megverve, az első időszakban elég érdekes tapasztalatokra tettem szert. Többek között a Proraso Cut Healing Gel alkalmazásával kapcsolatban ;) Több youtube-videó megtekintése után elkezdtem odafigyelni a szőrnövekedés irányának memorizálására, és több féle technika kipróbálására.

Kb. egy hónap után vettem észre -véletlenül-, hogy már szemüveg nélkül is megy a beretválkozás! :)

Jellemzően zuhanyzás után, egy kis forró törölközős rásegítéssel borotválkozom két menetben. Az érzés, a rituálé, és nem utolsósorban az élmény összehasonlíthatatlanul jobb, mint a régi patronos borotválkozásnál.
A bőröm remekül bírja most már (egy hónapig azért eltartott, amíg hozzászokott a fokozott igénybevételhez), s alig várom, hogy este nekikezdhessen a műveletnek :)

Szerény véleményem az, hogy inkább a minőségi cuccokat veszem meg, hisz ezek egy életre szólnak, illetve sokáig kitartanak, hosszabb távon jobban megérik. (általában azt az elvet vallom, hogy amíg cigire van pénz, akkor addig értelmes dolgokra is van :P legfeljebb egy ideig hanyagolom a sörözést :)




Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szám Bácsi
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 25. - 11:32:50 »
Szeva Szám Bá'! (A tesód Rum Bá'?  ;D)

A Derbyből van nem török?  ???  Nem is tudtam.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szám Bácsi
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 25. - 11:33:29 »
Hadd ejtsek pár szót a jövőbeni beszerzési terveimről is. Gépszíj-effektus, ugye ;)

- Állítható borotválkozótükör, körbevilágítással
- Proraso borotválkozókrém, tégely*
- Trumper Santalwood SkinFood
- Musgo Real pre-shave olaj
- Valami ütős parfüm :)
- Timsótömb

*meleg hab az valami fantasztikus érzés a második körben, így igen vonzó megoldás lenne a többek által is említett duplafalú tálka, de annak beszerzése egy egész havi kocsmázásomba kerülne, így komolyabban megfontolandó az áldozat mértéke!

A késes borotválkozáshoz egyenlőre még nagyon nyúl vagyok, azzal esetleg majd egy év múlva szeretnék foglalkozni.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szám Bácsi
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 25. - 11:37:12 »
Szeva Szám Bá'! (A tesód Rum Bá'?  ;D)

Micsoda képzavar ez, kérem! Ön talán a Jamie és a Csodalámpa c. klasszikus nélkül nőtt-e fel?! :D


A Derbyből van nem török?  ???  Nem is tudtam.

Azt én sem, azért hangsúlyoztam ki a származási helyet, hogy nehogy tévesen a magyar Derby-termékekre asszociáljunk.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Szám Bácsi
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 25. - 11:43:35 »
Szám Bácsi, a tükör nagyon hasznos tud lenni a szemüvegeseknek, ha jókora nagyítóst kapsz, ijesztô amit látsz benne és a szemüveg sem zavar, mert nem kell. Ha teheted - újabb kôr sörökrôl való lemondás - az ötszöröst vedd meg az az igazi élmény! :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szám Bácsi
« Válasz #5 Dátum: 2010. Január 03. - 21:14:16 »
Nos, kis családom felfigyelt arra, hogy egy ideje többet tetvészkedek a fürdőszobában, és megleptek egy borotválkozótükörrel. Örülök is neki, egyetlen bánatom, hogy nem világítós (e szempontból elég rossz a helyzet a fürdőben)

De sebaj, épp új polcot készítek az immáron eléggé felszaporodott  ;D kütyüknek, pár fehér LED beépítése, mely alulról is megvilágítja pofázmányomat,  nem lesz gond.

Ellenberger most kaptam kézhez a várva várt Musgo Real pre-shave olajat: máris beleszerettem. Az eleddig használt Proraso pre-shave krém is remek termék, csak nekem kissé sok a kámfor/eukaliptusz-tartalma. Ebben az olajban is van egy leheletnyi, éppen a megfelelő mennyiség. Elképesztően síkosít, puhít, nyugtat, egyszóval minden téren bevált!

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szám Bácsi
« Válasz #6 Dátum: 2010. Január 03. - 21:18:12 »
A timsó-tömb is megérkezett. Nem tudtam nem megállni a kipróbálását, így hősies véráldozat árán  ;) annyit mondhatok, hogy ez is olyan, mint a kerék: egyszerű, de nagyszerű.
Ahogy érzem, a Proraso Cut Healing géljének megvan az az előnye, hogy több hatóanyagot tudok a pontvérző területre irányítani, míg a tömb aftershave-ként való használata nagyobb felületek kezelésére alkalmas inkább.

Ismételten felhívnám a T. Fórumtársak figyelmét a timsó kedvezőtlen ízhatására ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szám Bácsi
« Válasz #7 Dátum: 2010. Január 13. - 22:37:17 »
Ellenberger most kaptam kézhez a várva várt Musgo Real pre-shave olajat: máris beleszerettem. Az eleddig használt Proraso pre-shave krém is remek termék, csak nekem kissé sok a kámfor/eukaliptusz-tartalma. Ebben az olajban is van egy leheletnyi, éppen a megfelelő mennyiség. Elképesztően síkosít, puhít, nyugtat, egyszóval minden téren bevált!

Mennyire konnyen moshato le a Musgo pre? Pl a kezedrol lejon sima meleg vizzel vagy csak szappannal? Pamacsot, borotvat nem tomi el nagyon?

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szám Bácsi
« Válasz #8 Dátum: 2010. Január 14. - 08:23:47 »
Ahogy érzem, a borotválkozás folyamán a penge lehúzza az olajat a bőrről, hasonlóan az ablaktisztító gumi működéséhez. A maradék pedig felszívódik, puhít.

Nem tömíti el a borotvát. Az olaj a lehúzott habba kerül bele, ami, ha lefolyik a nyélre, akkor azt egy kicsit csúszósabbá teszi - nekem matt Futurom van, így nálam ez nem zavaró, de tükörsima nyeleknél gondok lehetnek ebből, imho.

Olaj lévén én felvitel után szappannal mosok kezet, el is tűnik rögtön.

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Szám Bácsi
« Válasz #9 Dátum: 2010. Január 20. - 03:31:14 »
A timsó-tömb is megérkezett.
...
a tömb aftershave-ként való használata nagyobb felületek kezelésére alkalmas inkább.

Szerintem nem is elsősorban vérzéscsillapításra szolgál, hanem erre, aftershave-nek. A kis timsó-stiftek vannak a vérzéscsillapításra, és nem néztem ugyan utána, de szerintem azok tartalmaznak egyéb adalékokat is ecélból. A nagy tömb nem is hagy olyan fehér porszerű maradékot száradáskor (persze le szoktam öblíteni, de kipróbáltam ezt is).
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szám Bácsi
« Válasz #10 Dátum: 2010. Január 21. - 21:38:33 »
No, ma kipróbáltam a timsó-tömböt, mint aftershave-et.

Igen kellemes tapintású lett utána az arcbőröm. Azt a jelenséget pedig, hogy csíp, annak tulajdonítom, hogy hat :)

Utána felviszek egy kis Neogranormont, lássuk, beválik-e eme kettős kezelés ahhoz, hogy naponta tudjak borotválkozni, ne csak kétnaponta.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Szám Bácsi
« Válasz #11 Dátum: 2010. Január 27. - 13:12:11 »
Fejberetválás

Sikerült kb. 20USD-ért beszereznem egy HeadBlade Sport-ot.

Semmi különös, kis fröccsöntött műanyag cucc, rajta két nyikorgó matchbox-kerékkel, mely problémán rögtön segített is a jól bevált WD-40  ;D

A szokásos előkészítés (zuhany, kis olaj, hab) után nekikezdtem. Mit mondjak, száguldott a fejemen, segítségével első próbálkozásra öt perc alatt sikerült végeznem az egésszel. Ebbe beleértendő a fül mögötti részek finom megmunkálása is, amit az erre a célra jól bevált Mach-3assal végeztem (csakis ezért tartom ma már :) )

Szerény véleményem szerint remek kis cucc, ezzel akár zuhany alatt három naponta is simán átszaladhatok a fejemen, minden különösebb macera nélkül, így biztosítva a tökéletes csillogást ;D Eddig csak hetente csináltam, mert nem volt kedvem túl gyakran töketlenkedni a Mach3-assal. A szőrös bogyó-korszaknak vége!

Mondjuk, a fogantyú lehetne nagyobb is az én lapát-kezeimnek. Másik buktató, hogy annyira gyorsan lehet vele haladni, hogy elég nehéz engedni a csábításnak, hogy rohanjunk... két apróbb vágás is emlékeztet erre jelenleg :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szám Bácsi
« Válasz #12 Dátum: 2010. Január 27. - 13:54:43 »
Vicces egy szerkezet, használd egészséggel! Kár, hogy speckó fejek kellenek hozzá – bár valszeg pont ez a biznisz nagyobb része.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Szám Bácsi
« Válasz #13 Dátum: 2010. Január 27. - 14:00:09 »
  ;D  ;D  ;D  :o  ;D marha jól néz ki
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szám Bácsi
« Válasz #14 Dátum: 2010. Január 27. - 14:09:30 »
Ja, most nézem, én „speckó fejek” alatt a patronokat értettem... ;D

;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici