Szerző Téma: Pasztázás, bőrápolás  (Megtekintve 182787 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #60 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 16:07:31 »
Jó kis fényképes magyarázó a bőrpasztázáshoz a francia fórumon:
http://www.coupechouclub.com/le-coupe-chou-et-son-affutoir-f4/tutoriel-procedure-pate-verte-t4662.htm

(Nem safraneknek válasz)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #61 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 21:12:21 »

Szia Safranek !


Ha nincs pikkelyesen kirepedezve a bőr felszíne -mert akkor kuka - javaslok valamilyen vizes/olajos bőrápolót.
A víz itt, csak hordozó anyag, ami jobban beviszi a bőrbe ezt az emulziót.

http://www.bor-tisztitas.hu/termekeink/borapolok/index.php

Ezek mondjuk elég drágák, mert múlt héten egy bőr, és cipőkellék boltban 600 Ft-ért láttam 125 ml kiszerelésben bőrápoló olajat.

Igazából áztatni kellene ebben .....már ha nagyon ki van száradva

Salmo


u.i: találtam pesten igazi jó canvast, 5 cm szélességben ( pamut heveder natúr 50mm ) : http://cipokellek.furjes.hu/hu/meteraruk.htm a bolt most szabadságolás miatt zárva van 9-én nyit

illetve van rába filcük is, aminek 60 %-a műszál és finom felületű kemény filc, nem szemcsés mint a tiszta gyapjú, gyémántpasztához jó lesz ........ ;)  ;)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #62 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 07:50:46 »
Én a vizes emulziókat nem erőltetném (amikor a csizmámat csináltattam, ott kérdeztem a Mestertől, hogy mivel ápoljam, azt válaszolta, hogy bármivel, csak vizes emulziós bőrápolóval NE!!!)

Salmo, van is nekik ilyen heveder, vagy csak a weboldalukon láttad? (Én voltam benn a boltban, azt mondta az eladó, hogy tud hozatni tekercsben, ami kb. 100 méter, és métere olyan 300 forint)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #63 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:28:06 »


Szia Imi !

Valószínű Mester, és Mester között is van szakmai vélemény különbség, mert nekem az itteni cipész javasolta, bőrtáskára, bőrkabátra. ( mondjuk a bőrcsizma, a bőrtáska, és a fenőbőr között fényévnyi távolság van....   ;D )

Etvasz canvas.... : miután a kisker bolt be volt zárva, a nagykerrel beszéltem telefonon, volt nekik raktáron, és akár pár méteres mennyiséggel is kiszolgáltak volna. Csak azért nem megyek a héten, mert filc csak a kiskerben van,  no meg mert szabadságon vagyok....   :borz1:


Tibi
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #64 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:53:52 »
Bőr: Nekem azt mondta a csizmadia  ;) aki készítette a csizmámat, hogy az emulzió nem jó, mert hosszú távon tönkreteszi a bőrt. Én azóta impregnáláshoz/ápoláshoz csak méhviaszos bőrápoló krémet használok, nem is repedezett még meg a bőr (van egy másik csizmám, azt ilyen vizes emulziós cuccal ápoltam, kb. 3-4 év után szó szerint eltört a bőr, pedig nem egy kínai piacos csizma volt az sem...). A bőrkabátomat meg csak paraffinolajjal szoktam kenni (gyógyszertárból való).

A méhviaszost azért fenőbőrre nem kenném... ;) Viszont, ugye ha ilyen régi kissé merev a bőr, akkor mindenképp valami olyan anyagot érdemes használni, ami jó mélyen beszívódik a bőrbe, és újra megpuhítja.

Vászon: Ha esetleg arra jársz, és veszel tudnál nekem is hozni vagy 2 métert? (Többit majd pü-ben "lerendezzük"  ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #65 Dátum: 2010. November 20. - 13:52:12 »
Itt a saját készítésű fenőszíjjam egyenlőre elvagyok vele. Spanyol marha kruppon (hátszín) 3mm es a bőr. Régebben volt nekem brazil az puhább finomabb bőr volt abból jobb lett volna talán. De akkor még nem gondoltam ilyesmire valakinek az oldalán csilolognak kés tok ként.  :)

Elég lett volna keskenyebb is ennek a szélessége kb 6,5 cm de az is lehet hogy 7 a  borotvapenge egész szélessége elfér rajta.
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #66 Dátum: 2010. November 21. - 18:51:59 »
.... Spanyol marha kruppon (hátszín) 3mm es a bőr. Régebben volt nekem brazil az puhább finomabb bőr volt abból jobb lett volna talán. ...

Hol tudsz ilyeneket beszerezni?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #67 Dátum: 2010. November 21. - 23:24:32 »
Matifu csak nem vagy másodállásban egy torreádor?  ;D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #68 Dátum: 2010. November 22. - 21:52:55 »
No fijugg, most nagyon magam ellen(?) beszélek, dehát a tapasztalatot illik megosztani. Szóval az idők folyamán vettem jónéhány borotvát fenőszijjal a MN elfekvő készletéből. Néha a borotva érte meg, néha a fenőkő, és ritka esetben a szij... Most elővettem egy igéretesnek tűnő szijat ebből a készletből. Húsoldallal volt kifelé forditva, de teljes keresztmetszetben barnás szinezetű volt,szőroldala sima. A szemben dolgozó suszterrel megfordittattam, és ma beeresztettem állati zsiradékkal.  A beeresztés tulzás, szó szerint ujjal dörgöltem bele vagy másfél órán keresztül. Az eredmény, igy egy jó nap elteltével: nem vékony, (kb 3-3.5 mm) puha, hajlékony, sima felületű, a borotvát kissé "fogó" szij lett. (de a zsir nem kenődik a borotvára) Ugyhogy véletlenül valószínűleg valódi bagariát fogtam ki. Érdemes átnézni az ilyen szijakat, akinek van. Mivel borotvát is fentem már rajta, és ki is próbáltam, azért merem közzétenni.

Üdv: longball

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #69 Dátum: 2010. November 23. - 15:59:53 »
.... Spanyol marha kruppon (hátszín) 3mm es a bőr. Régebben volt nekem brazil az puhább finomabb bőr volt abból jobb lett volna talán. ...

Hol tudsz ilyeneket beszerezni?

Van egy tel számom egy uriemberre aki itt szlovákiában ilyesmivel foglalkozik tőle szoktam mindig bőrt rendelni a késtokokra.

Penge egyenőre nem vagyok torreádor...de nem is igen tervezem mert sajnálom a bikákat, de néha sok ökröt látok az utakon olyankor megjön a kedvem egy kis szurkáláshoz.  :crazy:
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 23. - 22:04:03 írta Matifu »
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #70 Dátum: 2010. November 23. - 19:14:09 »
 ;D afene

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #71 Dátum: 2010. November 28. - 17:17:08 »
üdv

Végre befejeztem a longball szőrtárs által készített fenőm fogantyúját. :borz1: Sajnos az alsó szegecselt részre már nem jutott csak bűtorbőr, ami nem a legjobb anyag erre a célra, majd egyszer kicserélem. A varrásról ne is beszéljünk :), mentségemre szolgáljon, hogy még nem volt bőr a kezemben.



László

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #72 Dátum: 2010. November 28. - 17:23:38 »
Laci, ez k.vajó lett:)  :borz2:

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #73 Dátum: 2010. November 28. - 17:31:07 »
Szerintem is szép lett, grat!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #74 Dátum: 2010. November 28. - 18:49:19 »
Ejha! Ez igen!

Pár szót írhatnál arról, hogy hol szerezted be a hozzávalókat (szegecs, karabiner, stb...)
Illetve, hogy mivel varrtad meg (kézzel/géppel)?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici