Szerző Téma: Pasztázás, bőrápolás  (Megtekintve 185612 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #300 Dátum: 2014. Október 08. - 13:21:28 »
A legnagyobb baj a felületi egyenetlenséggel van. A fotók alapján elég nagynak tűnnek.  Ha elég száraz a bőr akkor azzal simán bele lehet rallízni a késbe.  Ha ugyan ez a bőr egyszerűen  csak régi lenne, de nem sérült akkor vissza lehetne hozni az életbe. Jó lenne tudni, hogy mennyire száraz.
Ezt hogyan tudom megállapítani? Vagy csak küldjem el egy szakembernek? Arra gondoltam hogy valami bőrápolóval nyeregápolóval vagy méhviszos cuccal alaposan bekenem több napon keresztül és meglátom az állagát.

Valamilyen állati eredetű bőrolaj kell neki. Régen volt a Florus...ma nincs, de a Columbus bőrolaja talán segithet-olyasmi csak higabb. A növényi eredetű olajok jobbára száradó olajok - na az Neked éppen nem jó. Ha megpuhult...ez jó egy hónap eredménye lehet...akkor lehet megnézni, hogy mit kezdhetsz vele.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #301 Dátum: 2014. Október 08. - 14:38:30 »
Tényleg szimpatikus...az ára..az eladónak... csak az a napraforgóolaj ne lenne benne.  :crazy:
Azannya, azt észre se vettem.  :censored: Napraforgóolaj nélkül jó lenne. :)

Te Columbust haszálsz longball? Az milyen összetevőkből áll?
(szerintem)

Nem elérhető Chris

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #302 Dátum: 2014. Október 08. - 14:55:59 »
Valamilyen állati eredetű bőrolaj kell neki. Régen volt a Florus...ma nincs, de a Columbus bőrolaja talán segithet-olyasmi csak higabb. A növényi eredetű olajok jobbára száradó olajok - na az Neked éppen nem jó. Ha megpuhult...ez jó egy hónap eredménye lehet...akkor lehet megnézni, hogy mit kezdhetsz vele.

Köszönöm szépen megfogadom az ötleteket majd rágódom rajta hogy melyikkel is kezdjem. De ez sem tűnik rossznak.

Nem elérhető waka

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #303 Dátum: 2014. Október 08. - 21:08:20 »
Jól mosd meg langyos ultrás vízzel utána jól öblítsd ki tszta vízzel. Mivel meg van gyűrődve lógatva szárítsd úgy, hogy ráakasztasz
kb 1kg-nyi súlyt.Mikor csontra megszáradt megnézed a felületén a mély karcokat, repedéseket. Ha nagyon mélyek, kidobod, ha úgy gondolod megpróbálod javítani, akkor 4-500 csiszolóvásznat ráfeszítesz egy fára és azzal finoman megcsiszolod. ha nem javul kidobod. Ha igen, akkor még mindig szárazon felmehetsz kb 900-1000-ig amíg nem lesz síma a felülete. Utána sörösüvegen a kezadbe fogva polírozod le-fel húzugatással.Mikor látod, hogy kezd fényesedni kész vagy. Ekkor a hátulját többször vékonyan átkened lanolinnal vagy parafinnal.Ezt jól be fogja szívni. Utána valamilyen méhviaszos bőrápolóval bekened még mindig a hátulját, és hajszárítóval melegíted hogy beszívja. Utána próba.Ha nem jó még mindig csinálhatsz belőle pasztásbőrt. Az a baj a régi bőrökkel, hogy nem tudni hol tárolták pl. dohos, penészes helyen. Ezért büdös esetleg gombás. Ha mosás után még ilyen a szaga, felejtős. Én legalábbis ilyenkor kidobom, csak leszedem a vasakat, főleg ha szépek, és lenikkeleztetem, jó lesz egy újra.

persze küldheted

Egy szárazt bőrt kimosni házi körülmények között nem jó. Maximum a felületi tisztításra lehet enyhe lúgos vizet használni.  Elvileg úgy lehetne vízzel  feltölteni (újra a régi állapotába hozni), hogy ha azzal valamilyen  ápoló, kötő anyagot is beviszel, hogy  száradáskor ne veszítsen még több vizet.. (Ha vizes lett véletlenül valamilyen bőröd akkor még akkor kezd meg a visszazsírzást amikor még nem csont száraz hanem mondjuk,  kellemes a tapintása, ruganyos vagy mint amilyen volt.)
Lógatva  az ilyen öreg bőrök szeretnek hosszanti (vagy száliránnyal párhuzamos) irányba megpöndörödni. Inkább akkor rakd könyvek közé..
Ha hajszárítóval szárítod akkor 60 C felett szeret megenyvesedni ez azt jelenti, hogy tovább szárad.
A hátoldaláról kenni viszont jó. Ott sokkal lazább a rostszerkezet és könnyebben felszívódik.
A lanolin is jó ötlet, de csak valamilyen oldatban kell, mert az olyan sűrű, hogy még a szitán is nehéz átpréselni. A parafintól meg meg tud megnyúlni, felpuhulni , bár ehhez extrán kell adagolni. 
Ha neked közel van a XI ker akkor hozd be hozzám megnézem szívesen.
Köszönöm a lehetőséget de innen Paksról nem mindíg járok arra :nemtom: de mejd keresek valami "helyiebb" bőröst itt a környéken , de ha nem akad ilyesvalaki akkor felküdhetem neked? Nyilván postaköltségek kifizetésével?!

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #304 Dátum: 2014. Október 08. - 21:12:11 »
Tényleg szimpatikus...az ára..az eladónak... csak az a napraforgóolaj ne lenne benne.  :crazy:
Azannya, azt észre se vettem.  :censored: Napraforgóolaj nélkül jó lenne. :)

Te Columbust haszálsz longball? Az milyen összetevőkből áll?

Nem - nekem van még vagy húsz éve vásárolt Florus..még vagy fél literrel..az még nekem betart.  De szagra és működésre a Columbus elmegy...de hát abban is lehet egy pici egyéb olaj.  Tudod, mint a libapástétomban, amiben van egy pici lóhús is. Egy az egy arányban. Mármint egy liba, egy ló.  :wiggle:

Nem elérhető jancsx

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 213
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #305 Dátum: 2014. December 14. - 17:24:23 »
A lenszövetet mivel lehetne pótolni ?
Mert nem igen találtam lenszövetet.

Herr

  • Vendég
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #306 Dátum: 2014. December 14. - 19:37:22 »
Adok ha kell

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #307 Dátum: 2014. December 14. - 21:21:39 »

A lenszövetet mivel lehetne pótolni ?
Mert nem igen találtam lenszövetet.
Talán farmer?
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Herr

  • Vendég
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #308 Dátum: 2014. December 14. - 21:37:17 »
Van annyi ,hogy adnak is el belőle:) Google a barátunk,beüti az ember oszt annyi van sose fogy el:)

pl itt is lehet csinálnak is korrekt 7 centis csíkot.
http://www.nepbolt.hu/termekek/lenvasznak-textiliak-gyapju-20.html

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #309 Dátum: 2014. December 14. - 22:00:01 »
A lenszövetet mivel lehetne pótolni ?
Mert nem igen találtam lenszövetet.
Én itt vettem a pamuthevedert:
http://cipokellek.furjes.hu/hu/meteraruk.htm

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #310 Dátum: 2015. Május 28. - 20:45:36 »
Két utóbbi esemény felelevenítette a korábbi kérdést. Egyrészről költözés alatt előkerült egy üveg rég lejárt csukamájolaj. Másrészt egy fürdőszobai csőrepedés miatt egy fenőbőr néhány napra mosószeres áztatás "áldásos" hatásában részesült. (beesett a mosógép mögé és a franc se vette észre :( ) Nem volt mit tenni, a szíjat kimostam, lesikáltam és elkezdtem finoman lassan száritani. Ekkor került látószögbe a csukamájolaj. Nem volt mit veszteni, elkezdtem félig száradtan a kezelést. És láss csudát: a több mint tiz éve lejárt olaj a Flórus bőrolajat megszégyenitve( a Columbust nem is emlitem..) puhitotta a fenőszijat a balesetet megelőzőnél is puhább állapotra. Még egy különbség van az olajakkal szemben: a felület sokkal "sikamlósabb" lett fenés alatt mint a korábbi bőrolajos kezeléseknél. (gyanítom, hogy a jelenlegi gyártók ujítása abban merül ki, hogy mivel lehet hígitani a drága alapanyagot...:( ) Szóval fel lehet túrni a gyógyszeres szekrényeket, hátha akad csukamájolaj benne...:D

Üdv: longball

Nem elérhető AngelOfFate

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #311 Dátum: 2015. Július 01. - 13:34:38 »
Sziasztok!

Pasztát hol lehet venni?

Üdv

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #312 Dátum: 2015. Július 02. - 11:31:31 »
Még csak páradik alkalommal ugyan  ;D, de krómoxid bármelyik nagyobb papír-írószer vagy művészellátó boltban krómoxidzöld pigment néven fut pici befőttesüvegben, vagy eBay-en van vödörszámra különböző méretben gyémántpor, gyémántpaszta, gyémántspray, és millió másféle por ami ilyesmire használható (vasoxid, cériumoxid, krómoxid, stb.). Ami optikák csiszolására van tervezve, az jó borotvákhoz is, a finomabbak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető AngelOfFate

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #313 Dátum: 2015. Július 02. - 11:32:40 »
Köszönöm:)

Nem elérhető onodur

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #314 Dátum: 2015. November 15. - 12:44:54 »
Urak,
Flascherék árulnak valamilyen fehér színű fenőpasztát, az infókat igen szűkösen mérik róla. Mi, milyen lehet ez? Van valakinek tapasztalta vele ?  (Kb. annyit mondanak, hogy "Solingenból hozzuk", ill. "finomabb, mint a zöld." )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici