Szerző Téma: Pasztázás, bőrápolás  (Megtekintve 161463 alkalommal)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #360 Dátum: 2016. Március 09. - 14:28:40 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #361 Dátum: 2016. Március 09. - 21:41:09 »
Én nem macerálnék vele, lehet készen is kapni "diamond paste" néven. Van belőle mindenféle, egészen 0,25 mikronig.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #362 Dátum: 2016. Március 10. - 15:28:16 »
Nekem az a véleményem, hogy semilyennel...az ugyanis óhatatlan, hogy a csiszolószemcsékből egy kis rész ne ágyazódjon be a bőr felületébe. Szerintem a csiszolópapirral, vászonnal csiszolt bőr borotva fenésére eleve alkalmatlanná válik. Érdekes, hogy a portól óvni kell, de néhány vélemény szerint a csiszolóanyag meg nem árt...hát ehhez nincs mit hozzátenni... :borosta:

Egy japán borotvás mester által írt könyvben olvastam, aki érdeklődik az ilyesmi iránt annak mond valamit az Iwasaki név. Ott olvastam hogy 400-as 500-as és 600-as papírral ha felcsiszolsz egy régi rossz állapotban lévő bőrt, azzal sokat lehet rajta javítani. Én személy szerint nem próbáltam még ki, de külföldi fórumokon sok öreg róka újít fel eBay-es bőröket, ott olvastam többször erről a módszerről. Ez a csiszolópapír beleragad ez leginkább csak elméleti, a balsafás fenőket mindenhol csiszolópapíros síkolás útján szokták készíteni, és ott sincs ilyen probléma. Az látszódna a kés élén fenés után a mikroszkóp alatt ha 400-as szemcse ért volna az éléhez, de én ilyet soha nem láttam még. Ha valami paszta van rajta csiszolás közben akkor akár elő is fordulhat ilyesmi, de nekem soha nem volt vele gondom, pedig több mint 10 balsás fenőt készítettem már.

A síkolást milyen finomságig kell felvinni a balsafa lapot? Épp most síkolok üveglapon. 120-as tól megyek felfelé, de meddig kell a pasztázáshoz?

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #363 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 17:12:35 »
Valaki valamilyen megbízható krómoxid-pigment forrást tud ajánlani? Már olyat ami kipróbált és megfelelő pasztát képez.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #364 Dátum: 2017. Március 13. - 17:50:00 »
A renaissance waxot hogy kell szakszerűen használni?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #365 Dátum: 2017. Március 13. - 20:01:03 »


Vékonyan felkened ujjal/papírtörlôvel/ronggyal, vársz 1-2 percet, majd puhább ruhával polírozod.



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici