Szerző Téma: Pasztázás, bőrápolás  (Megtekintve 161476 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #15 Dátum: 2009. November 23. - 09:14:45 »
egy kérdés:

a füdőben tárolva (szögre akasztva) nem fog hamar kiszáradni a fenőbőr? v ne ott tároljam, hanem tegyem el vhova máshova (kevésbé párás és meleg helyre) ?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #16 Dátum: 2009. November 23. - 09:39:57 »
Ellentmondás: nem szárad-e ki hamar, ergo ne vigyem-e kevésbé párás helyre?  ;)

Szerintem akkor már inkább maradjon bent, hogy ne száradjon ki. Főleg télen, központi fűtés mellett. De köszönöm a kérdést, most jövök rá, hogy az enyémek is túl közel vannak egy fűtőtesthez, már megyek is...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #17 Dátum: 2009. November 23. - 09:46:20 »
 ;D

akkor a hajszárítótt elköltöztetem máshova.... a Raga-szíjam meg díszíti a fürdőszobát  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #18 Dátum: 2009. November 23. - 09:51:43 »
Az én szíjam a fürdőben lakik, egy melegvíz csőre akasztva. Eddig nem tapasztaltam semmilyen problémát.
Talán 1x, vagy 2x leheletfinoman bekentem olívaolajjal, illetve néha (amikor eszembe jut), nyitott tenyérrel megdörzsölöm párszor. Mai napig ugyan olyan rugalmas, mint mikor "fölakasztottam".
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #19 Dátum: 2010. Február 02. - 14:14:29 »
Aki hozzám hasonlóan sehonnan nem tudott szerezni rendes krómoxidos pasztát, annak tudom ajánlani a zöld pigmenteket. Én egy művészellátó boltban találtam "krómoxidzöld" pigmentet, színtiszta krómoxid por az egész. 30 gramm, 450 forint, és olyan kevés kell belőle hogy 100 szíj lekenésére biztosan elég lenne :) Mivel nagyon finom por állagú, ezért még nem is muszáj belőle pasztát csinálni, elég beledörzsölni a bőrbe, nagyon frankón működik. Még a Praktikerben lehet kapni 250 gramm krómoxidos zöld pigmentet 1400-ért, de az aztán 5-10 embernek is elég lenne élete végéig :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #20 Dátum: 2010. Február 03. - 07:56:22 »
Nekem ilyen praktikeres van, én még anno valami 1000 ft-ért vettem.

Fel is ajánlottam a késportálon még régebben, hogy ha kell valakinek szívesen adok át belőle.
Természetesen az ajánlat itt is áll! ;)

(ja, és a zöld pigment az nem krómoxidos, hanem konkrétan króm-oxid!-csak a pontosság kedvéért... ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #21 Dátum: 2010. Február 03. - 16:35:30 »
Bocsánat, az tényleg színtiszta CrO por :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #22 Dátum: 2010. Február 03. - 19:47:08 »
 ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #23 Dátum: 2010. Március 08. - 12:23:33 »
Üdv mindenkinek!

Ma jártam egy művészellátóban, vörös vasoxid beszerzés témában...na most akkor azt mondja meg valaki, hogy a kb ötféle vörös porpigment közül melyik a vasoxid....pl angolvörös, skarlátvörös, indiai vörös (ez biztos nem, ez tán növényi....:D) meg még vagy kettő-három. :( Hát...gondban voltam...skarlátvöröset vettem.)..nade ha mégsem ez?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 08. - 16:18:14 »
longball- én arra emlékeztem, hogy vagy 5 féle vasoxid létezik, gondoltam felcsapom a wikit biztos ami biztos... Úgy kezdi, hogy összesen 16 féle ismert vasoxid létezik....  ;D ;D hehe
Vajon melyikbe nyúltál bele?  ;D Van amelyik robban!  ;D
Üdv
 

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 08. - 16:44:25 »
ÁÁÁ...azt már eladtam arcfesték gyanánt Alka Idának! :D Na komolyabban: csak a fekete vasoxid szerepel igy a pigmenteken...a többi különféle egyéb neveken van..na ezek a vörösek...360-as számu skarlátvöröset vettem..az indiai vörös szinte biztos növényi eredetű...még az angolvörösre gyanakodtam, de az van itthon olajfesték alakjában. De tényleg jó lenne tudni... ???

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 08. - 17:33:56 »
Azt hiszem megtaláltam: az "angolvörös" lesz az. kicsit tompa földszinű vörös...na, majd holnap veszek azt is... :-\

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 08. - 18:29:19 »
Esetleg nem volt ráírva a csomagolásra? (Nem emlékszel milyen márka volt?)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 08. - 21:03:36 »
Hát...nem nagyon van csomagolás...művészellátó...permanent skarlátvörös néven.(pigment 360, monoazo származék) De, ismétlem az intenet szerint a vörös vasoxidnak az angolvörös porfesték felel meg. (wiki) Majd holnap azt is veszek...:D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 13. - 17:03:55 »
Ahogy a multkorában irtam kipróbáltam a vörös pigmentet. (vörös vasoxid "angolvörös" pigment, művészellátó 580 Ft) Először hordozóanyaggal kevertem össze, ugy vittem fel a bőrfelületre. Jól el is szúrtam a saját készitésű fenőmet, ezt :http://picasaweb.google.hu/longball0501/FritzBracht#5342353596989954834 Ma leszedtem róla a régi bőrt, nagyon pergett róla a paszta, és különben sem szeretem, ha a borotva pasztás fenés után tisztitásra szorul. Legyalultam, most köt az uj ragasztás, közben kicsit kisérleteztem a háromfajta pigmenttel, hogy érdemes felvinni a rendelkezésre álló bőrre. Végül az lett a megoldás, hogy a bőrfelületre nagyon kis mennyiségben tiszta bőrolajat (florus) vittem fel, és kicsit hagytam beszivódni. Utána a pigmentet ujjal nagyon kis mennyiségenként dörzsöltem bele. Ez bevált főleg a vörös és a fekete vasoxidnál, utána nem hagyott számottevő koszt a borotván, és ugyanezzel a módszerrel mindig pótolható a bőrfelületen. A krómoxidzöld már nehezebb dolognak bizonyult. Nagyobb szemcsés, és mindig hagy egy kis dzsuvát, ugyhogy az egy külön szijra kerül, csak köves fenés utánra... A vörös vasoxid egyébként kellemes meglepetés volt: egész jól használható mindennapos szijazásnál, ugyhogy revideáltam korábbi álláspontomat, használni fogom... ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici