Szerző Téma: Pasztázás, bőrápolás  (Megtekintve 161460 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #30 Dátum: 2010. Március 21. - 14:41:45 »
Fonti! Kérnék egy kis tanácsot. Ugye neked van feszitős borotvafenő szijad gyárilag pasztázva egy oldalon? Van-e valami utalás hogy a pasztázott oldalt  milyen gyakorisággal és hogy kell használni. Értem ez alatt azt, hogy fenőköves fenés után egyszer, utolsó finiselésre ajánlják,  esetleg minden szijazás előtt. Amúgy egy hét tapasztalata alapján a vörös vasoxid bevát, három borotvánál alkalmaztam,  ebből kettő keskeny, pollart, a harmadik orosz, de az is puhább anyag mint a  széles németek. (ennek ellenére nagyon jól teljesit) Mikroszkóppal nézve (120x) a borotvák éle nagyon szép, finoman polirozott. Más pasztával még nem sikerült ilyen eredményt elérni.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 21. - 15:01:20 »
Igen, Longball olyanom van, amint írod. Utalás sehol semmi, pedig a ker. vezetô adta a kezembe az EM-nél, amikor vásároltam. Én is magamtól jutottam el odáig, ameddig te is, vagyis hogy fôleg fenőköves fenés utáni utolsó finiselésre hasznos. A normál, sima, kezeletlen oldal természetesen napi használatra van. Én néha egyéb szijjazás elôtt is húzok a piroson néhányat, ilyenkor azért érezni, hogy "harap".  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #32 Dátum: 2010. Március 21. - 15:06:11 »
Nagyon köszönöm! Kb eddig jutottam én is.   Ha a piroson is meghúzom, akkor nagyon jól dolgozik, csak attól tartok, hogy az él geometriáját megváltoztatja, időnap előtt lekerekiti.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #33 Dátum: 2010. Március 21. - 16:06:30 »
Él lekerekedéshez én ezt a tesztet ajánlanám olvasásra:

http://www.straightrazorplace.com/forums/stropping/41343-pasted-strops-experiment.html

Ez bizonyítja, hogy eléggé mítosz szinten mozog a dolog, de legalábbis nagyon sokáig kell csinálnod hogy érezhetően baja legyen a borotvának a sok pasztás szíjazástól. Ő ráadásul gyémántossal csinálta, ami nagyságrendekkel több anyagot szed le mint a króm és vasoxid.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #34 Dátum: 2010. Március 21. - 20:08:39 »
Én is a fenőkő és a sima szíjas fenés között használom a piros és a fekete pasztát.
Frissítésként néhány borotválkozásonként a sima bőr előtt a fekete (grafit) pasztás szíjat.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #35 Dátum: 2010. Március 22. - 17:34:15 »
...and now for something more completely different: ha meg akarom kicsit fenni a borotvakest egy zoldpigmentes boron, akkor erdemes a penge gerincet leragasztanom vagy ez csak elezesnel fontos, a pigmentes bor nem fogja osszekarcolni?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #36 Dátum: 2010. Március 22. - 17:43:57 »
mivel a pasztás "fenés" gyakorlatilag polírozás, szerintem nincs értelme leragasztani a gerincet. ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #37 Dátum: 2010. Március 22. - 17:55:38 »
Nem kell leragasztani, még fényesebb is lesz a gerince ha nem teszed :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #38 Dátum: 2010. Március 22. - 17:57:11 »
Rendben nem ragasztok, jol kifenyesitem a gericet is  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #39 Dátum: 2010. Március 28. - 12:07:06 »
Na, van itt nalam egy autos karceltavolito szett, ami ket pasztabol all. Az egyikre azt irja, hogy repair karceltavoltio, a masik pedig finish polirozo. Mindketto feher, folyekony paszta. Jol sejtem, hogy ez valojaban ket sima polirpaszta, az egyik durvabb a masik finomabb? Melyikkel probalkozzam? Siman kenjem bele a borbe es varjak, amig beissza? Teljesen megfog szaradni vagy zsirosabb marad a bor felulete?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #40 Dátum: 2010. Március 28. - 12:25:04 »
Hopp, én ugyan írtam itt valahol a minap az autós pasztát, de Vidak-féle penge helyreállítási folyamatának befejezésére. Hogy bőrre kenném-e, azt nem tudom... Ki tudja, mik vannak még benne, amik egy krómozott lökhárítón még okésak, de a bőrt károsítanák...   ???

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #41 Dátum: 2010. Március 28. - 13:20:02 »
Ok, akkor targytalan.

Kozben sikerult szereztem voros kromoxid port. Kis olajjal elkeverve alaposan belekentem egy borbe, most szarad. Ha megszaradt menjek meg vegig rajta valami finom ruhaval, hogy a felesleget eltavolitsa vagy rogton mehetek ra a pengevel?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 28. - 16:57:28 írta cotag »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #42 Dátum: 2010. Március 28. - 16:56:22 »
Szerintem teljesen okés, nem hinném hogy bármit is belekevernének ami ártana a bőrnek. Próbáld ki mindkét pasztát 1-1 pici foltban jól dörzsöld bele, aztán kiderül hogy lesz-e tőle baja. De egyelőre nem sok mindent sikerült találnom ami a jól kikészített bőrben kárt tudna tenni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #43 Dátum: 2010. Március 28. - 20:44:09 »

Kozben sikerult szereztem voros kromoxid port.

Biztos krómoxid az? (Tudtommal a krómoxid az zöld!) A vörös az vasoxid szokott lenni...
Egyébként az is használható.
Én mindenképp ajánlom a felesleg eltávolítását ruhával, vagy papírtörlővel.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #44 Dátum: 2010. Március 28. - 20:58:24 »
Van vörös krómoxid is, bár szerintem vasoxidot akart írni cotag. De ki fog minket javítani szerintem amint ideér :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici