Szerző Téma: Pasztázás, bőrápolás  (Megtekintve 161459 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Pasztázás, bőrápolás
« Dátum: 2009. November 12. - 10:31:41 »
Mondom: pasztázás, bőrápolás... ;)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 20. - 18:58:05 »
Őőőő....

van egy raga féle fenőszjam  ;D

van egy longball féle borotvám  ;D

viszi szőrt mint a állat (már mindkét alkarom szőrmentes)

viszon van egy nagyon vékonyra fent-köszörült sheffildem (így kell írni ?) amin mintha sorja látszana....

ehhez elég a natúr raga-szíj, v kell a paszta, ha igen milyen?

és hogyan? és honnan?

estét  :D bimbi
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 20. - 21:54:51 »
Csak látszik a sorja, vagy érezni is? Az ujjbegyeddel, még jobban a körmöddel nagyon jól lehet érezni.
Próbáld meg a szíjjal, lehet, hogy elég neki az is.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 21. - 06:31:07 »
mintha érezni is lehetne.... :-\

ezért kérdezem akkor még1X:
paszta milyen, honnan, hova?
 olyan szép a ragaszíj, h sajnálnám összedzsuvázni, v elég csak egy 10cm-es hosszban felvinni rá a pasztát (már ha kapok)?

még egy kérdés:
nem árt a szíjnak, h a fürdőben tárolom felakasztva (nedvesség és hő?)


előre is köszönöm

bimbi
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 21. - 10:04:24 »
Attól függ, mekkora a sorja. Lehet, hogy se szíj, se pasztás szíj, csak kő viszi ki. Ezt látatlanban nem lehet megmondani, próbálgasd.
A paszta választás kérdése is. Ha nem akarod összedzsuvázni a Raga-szíjat, akkor ne tedd... Paszta nélkül is el lehet lenni.
Nekem van ugyan pasztás szíjam is, de azt úgy vettem, külön nem pasztázok. Igaz, emellett van ultrafinom kövem. A paszta akkor jó, ha mondjuk egy 8000-es kövön végzel, és közbülső lépcsőfok lehet a sima bőr előtt.
Itt ugye fokozatokról beszélünk, adott esetben egyiket ki lehet váltani valami másikkal – de a gyakorlat azt mutatja, hogy akkor is működhet a dolog, ha konkrétan kimarad egy fokozat. Mint majdnem minden a borotválkozással kapcsolatban, ez sem egzakt tudomány...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 21. - 11:29:59 »
Üdv mindenkinek!

Bimbi! Örülök, hogy beválni látszik a borotva. Én lebeszélnélek a szij pasztázásáról -főleg, ha egy van csak. Hogy érzed a sorját?  Kővel való fenés után az élnek a nedvesitett körmödön finoman tapadni kell(merőlegesen). Próbálhatod a penge két oldalát ugyanigy, csak közel vizszintesen lefektetve. Akkor érzed, hogy valóban maradék sorja van-e valamelyik oldalon. Ekkor a fenés nem volt tökéletes. Én akkor inkább a kövön fenném tovább, nagyon finomad, addig a mig kétoldal simán csúszik, viszont merőlegesen finoman tapad. Aztán sima szij. A szijra viszatérve: nem a szijat szokták pasztázni, hanem a lenszövetes oldalt. Kövön való fenés előtt azon "kerekitik" le a borotva élét, aztán jön a fenés. A fenés után pasztázott szijon való élezésnek nem sok értelmét látom, mert a borotva éle valójában finom fűrészfogakból áll. (szerintem kettős fűrészfog, de erről már beszéltünk a késportálon).

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 21. - 14:27:29 »
Bimbi: Ha nincs kedved/módod, stb. egy pasztás szíjat beszerezni/készíteni, kiválthatod valamilyen puhafával. Általában balsafát szoktak ajánlani ilyen célra. (Modellboltokban kapható, vagy a zatik faáruházban). Ebből készíthetsz pasztás fát is.

Ami a sorját illeti: Ha borotválkozás közben zavar/érezhető a sorja (ez általában csak az él egyik oldalán szokott keletkezni), esetleg meg lehet próbálni egy parafadugó segítségével "letörni". Ennek menete: fogod a borotvát, és egyszer-kétszer "belevágsz" adugóba (mintha ketté akarnád vágni). Először óvatosan, nem nagyon rányomva a dugóra (a cél nem a dugó minél mélyebb megvágása), ha nem elég, akkor lehet újra próbálkozni. FIGYELEM!!! Ez után a művelet után szinte biztos, hogy legalább pasztás szíjon/fán, stb.-n fel kell frissíteni az élet, de lehet, hogy kőre is szükséged lesz!

Másik módszer, amihez kő is kell: 2x-3x végighúzod a borotva sorjás oldalát a kövön szigorúan a penge fokával vezetve! Vagyis leteszed a borotvát a kőre, és a foka felé indulsz (nem az él felé!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 22. - 15:17:58 »
Nekem van egy ilyen kombinált, feszített fenôszíjam, aminek egyik oldala "gyárilag" pasztás, a másik normál bôr:



« Utoljára szerkesztve: 2009. November 22. - 18:54:59 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 22. - 18:01:19 »
bimbi, látod, merre mutat a sok vektor: ha a longball-féle borotvával bejön a késes borotválkozás, akkor érdemes lesz majd elkezdened fölszerelkezni kövekkel, ezzel-azzal... ;)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 22. - 19:14:05 »
 ;D
ja, már a asszony régi fa kis varrós dobozát kiürítettem és most ebben pihen a longball féle vas, meg a másik... No meg a összes rokonnak felhívtam a figyelmét a régi katonai övek átadásának kötelezettségére...  ;D

off:
most olyanon agyaltam, mikor a pulyákkal sétáltunk- elmentünk a nem messze levő kőfaragó műhelye mellett és:
- nem lehet onnan beszerezni olyan természetes követ ami fenőkőnek megfelelne? van nála márvány, meg mészkő is hm?

ki tudja azt megmondani, h egy ilyen kő milyen finomságú?

bimbi

"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 22. - 19:22:03 »
 :o
fonthunter!

ez nagyon szép :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 22. - 19:35:15 »
Itt, a neten vásárolva http://extrametal.hu/professzionalis-nyeles-fenoszij-hagyomanyos-borotvakesekhez-p-1776.html?cPath=116_120 egy csöppet olcsóbb, de  elég húzós az ára! :(
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #12 Dátum: 2009. November 22. - 19:39:52 »
Itt, a neten vásárolva http://extrametal.hu/professzionalis-nyeles-fenoszij-hagyomanyos-borotvakesekhez-p-1776.html?cPath=116_120 egy csöppet olcsóbb, de  elég húzós az ára! :(


jah, meg a fenőszíj is eléggé szép áron megy, ehhez képest Raga ingyé adta  ;D
ráadásul a Raga fél szebb is 8)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #13 Dátum: 2009. November 22. - 19:41:51 »
Meg nagyobb is, mert ez elég kistermetû! :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pasztázás, bőrápolás
« Válasz #14 Dátum: 2009. November 23. - 07:34:33 »
Én saját magamnak készítettem fenőszíjat. Elmentem egy "cipészhez" (igazából csizmadia), kértem tőle egy szép darab natúr bőrt, szépen levágtam a széleit, kilyukasztottam, fűztem bele fogantyút, illetve akasztót, azóta az szolgál otthon.
Tökéletesen megfelel.
Ami a lényeg: ne legyen benne "gyűrődés", illetve elég vastag legyen (3-4 mm). Amit kaptam nem kruppon, hanem talán talpbélésnek való bőr. (nem vagyok benne biztos, de mintha a nyakrészről, vagy a hátról származna.)

Ja, igen. Elég széles, és hosszú, de nekem így kényelmes. (és pár100 forint volt)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici