Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 142308 alkalommal)

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #105 Dátum: 2017. Március 01. - 17:32:19 »
Dirr.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #106 Dátum: 2017. Március 01. - 17:55:01 »
?

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #107 Dátum: 2017. Március 01. - 21:28:24 »
Ma megnéztem személyesen a boltba ezt, amit linkeltem és igen halk, könnyű és formás. Nem túl széles a feje, de azért nem is kicsi. Nekem tetszik, de még gondolkodok rajta. Annál többet nem akarok rákölteni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #108 Dátum: 2017. Március 01. - 21:34:14 »
Nekem egy keskeny Braun megy '92 óta.
Köszi Roti az ajánlást, ha bekrepál a Braun, ilyesmire cserélem.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #109 Dátum: 2017. Március 01. - 21:46:05 »
Olyanom nekem is van, még mindig működik, szintén.

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #110 Dátum: 2017. Április 05. - 07:40:23 »
Szeretnék végre egy normális hajvágót, amivel heti 1x lenyírom nullásra a hajam.
A moser-ről olvastam hogy jó, viszont keveset tudok egy svájci márkáról ami még nagyon tetszik, ez pedig a Valera.

Az egyik gép az az, amit ti ajánlottatok:
https://www.amazon.de/Moser-Li-Pro-Mini-Akku-Trimmer/dp/B00D5Q4N1I/ref=sr_1_1?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1491370475&sr=1-1&keywords=moser+li+pro+mini
De ez trimmer azt írja, ezért is nem tudom..

A másik gép pedig ugyan az az árkategória, és csak nem gyártanak a svájciak szart..
http://www.mediamarkt.at/de/product/_valera-652-03-x-master-1191152.html#technische-daten

Szóval mi a véleményetek? Melyik vegyem meg? A valera mellett az szól számomra, hogy itt a boltba pár km-re, és vissza tudom vinni garanciával és hajvágó, nem trimmer. Várom a véleményeket és előre is köszönöm! :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #111 Dátum: 2017. Április 05. - 09:50:24 »
A trimmer csak egy szó, attól még ugyanúgy nullásgép, a két gépnek viszont semmi köze egymáshoz. A Moser egy nagyon kicsi, könnyű kütyü, egyetlen plusz rátéttel, amivel a nulla mellett nyírhatsz kb. 3 milliméteres szőrt (talán épp ezért trimmer a neve?). A Valera úgy látom integrálta a gépébe a hosszállítást, plusz kapsz hozzá egy csomó Aufsatzot, ha hosszú szakállat nyírnál. A design nem túl szép, látszik, hogy csak afféle választékbővítő, hiánypótló valami, amit odakúrtak a katalógusba... szerintem nem kérdés, hogy melyik a jobb. Persze ha bonyolult fazonokat akarsz nyírni, ez a profi állítási lehetőság nagyon jól jöhet.

Amúgy a Valera inkább hajszárítóban profi, míg a Moser nullásgépben.

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #112 Dátum: 2017. Április 24. - 01:20:37 »
Sziasztok!   :hat:

Nemrég csatlakoztam a fórumhoz. Én is érintett vagyok a témában, hiszen eléggé el kezdett több éve ritkulni a hajam.
Eleinte próbáltam, hogy egy kicsit növesztek rajta, hátha nem látszik annyira, de rájöttem, hogy nem a legjobb megoldás, mert úgy még jobban látszódott, hogy felül ritka.
Egy szép nyári napon arra döntöttem, hogy nem kínlódok vele tovább, vettem egy nullásgépet és ledúrtam teljesen kopaszra.
Először nagyon furcsa volt, de hamar hozzászoktam én is és a környezetem is. Szerencsére jó a fejformám, így jól áll a kopasz fej.
Azóta hetente végigmegyek rajta nullásgéppel, illetve néhány hónapja, havi egyszer leborotválom.
Nekem a Wilkinson Extreme3  jött be eddig (többet próbáltam, eddig ez bánik a legszebben a fejbőrömmel, de várok még tanácsokat), a hab úgy tapasztaltam, hogy mindegy milyen, illetve a zselé is teljesen megfelelt. Ha teljesen tükör simára szeretném leborotválni, akkor mehetek száliránnyal ellentétesen? (Azt még nem próbáltam…) 
Van olyan villanyborotva, ami szinte borotvált hatásúra tudja borotválni a fejet?

Előre is köszönöm a válaszokat!  ;D

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #113 Dátum: 2017. Április 24. - 11:00:54 »
Szia,
Én próbáltam a három körkéses Philipsel - igaz régi, - de nekem nem jött be. Eleve le kell nyírni nullásra és aztán lehet borotválni, tehát több idő, és a fejbőrömnek is kellemetlen volt közben is, és utána is. Én most már csak hajnyíróval letolom és annyi.

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #114 Dátum: 2017. Április 24. - 21:40:08 »
A Philipsnek volt olyan hajvágó, amihez fejbőrborotváló tartozékot lehetett csatolni, nem tudom, hogy milyen minőséget lehetett vele alkotni. Néztem néhány videót, azok alapján jónak mondanám.
Havonta egyszer egyébként jól esik a fejbőrömnek, ha tarkopaszra borotválom, a szakállat mostanság meghagyom... :)
Néhány hete elmentem egy borbélyhoz, mert lusta voltam magamnak levágni és úgy voltam vele, egy kis kényelem nekem is kijár. Kértem egy szakálligazítást és egy fejborotválást. 5 rugót kértek érte a végén.... lehet hogy szakmát tévesztettem... :)
Van esetleg olyan kencefice, ami egy kicsit mattítja a fejbőrt, illetve mivel kenitek be borotválás után? :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #115 Dátum: 2017. Április 25. - 22:58:18 »
Sokadszor is ajánlom fejborotváláshoz: http://360shop.hu/?p=termek&termek=433&headblade-classic

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #116 Dátum: 2017. Április 26. - 15:08:37 »
Hali!

A fej rugalmas rajta? Gondolom ezt sem kell nyomni, hanem a saját súlyával kell húzni? Ezzel végigmehetek száliránnyal ellentétesen ha teljesen sima fejet szeretnék?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #117 Dátum: 2017. Április 26. - 15:41:29 »
Súlya, az nincsen neki. A feje rugalmas, önbeálló, nagyon jól működik.
Úgy kell használni, mint a szokásos patronosokat (hiszen azzzal is üzemel). Én csak szőrmentén használom, maximum XTG-ben. Így is BBS lesz a fejem, tovább pedig azért gyötörném, mert egy-két nap után úgyis borostás lesz.

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #118 Dátum: 2017. Április 27. - 22:50:09 »
XTG, BBS?  :nemtom: Mi a jelentésük?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #119 Dátum: 2017. Április 27. - 23:45:46 »
Szőrmentén borotválás: WTG (With The Grain). ATG: a növekedés irányával szemben (against), magyarul kiborotválásnak is hívják.
Az XTG pedig keresztben (gondolom across, de ez amerikaiul X, mint a karácsony).

BBS: babapopsi simaság (amúgy Be Back Soon, de itt Baby Butt Smooth).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici