Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 60633 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

• Törzstag
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #135 Dátum: 2018. Június 12. - 09:25:46 »
Technikai kérdések:

1. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy váltsak-e kezet fejborotválásnál. Jobbkezes vagyok, de azzal a bal oldalon nem mindent tudok kényelmesen elérni. Viszont bal kézben szokatlan a borotva. Ki hogy csinálja?

2. Kísérletezek napi fejborotválással, 1 kör minden reggel és kész, egyelőre bejön csak kicsit irritált a fejbőröm utána. Számítsak arra hogy ezt ugyanúgy meg fogja szokni mint az arcom, vagy ez már sok?

Nem elérhető Rotbart

• Moderátor
  • Törzstag
Nullásgép , borotva.
« Válasz #136 Dátum: 2018. Június 12. - 09:39:22 »
Napi használatra én ilyet javasolnék: https: ebay.co.uk/itm/HeadBlade-Razor-ATX-All-Terrain-Razor-Head-Shave-Razor-Blade-Kit-2015-Special/202318844242

Vannak korábbi változatai is, azokat olcsóbban is meg lehetve találni valahol.

Nem elérhető kezdőmókus

• Törzstag
« Válasz #137 Dátum: 2018. Június 12. - 16:10:09 »
Nagyon cukin néz ki, de szerintem maradok a DE-nél ;) sokpengés izékkel már nem tudom elképzelni az életemet, nem akarok újabb tárgyat vásárolni, másrészt pedig praktikusan azt hiszem hogy hamar eltömítené a pengeközöket a finom borosta (DE-t simán át tudom öblíteni).

Másrészt kb 8 perc alatt lekapom a fejemről, csak dolgozni kell a bal oldal technikáján.

Nem elérhető csikó

• Új tag
  • *
« Válasz #138 Dátum: 2018. Június 20. - 13:09:04 »
A fejborotválásnál használhatod mind kettő kezedet, akkor a fejednek a bal jobb oldalát kényelmesen leborotválhatod.
A fejborotválást 2 naponként ráérsz elvégezni. Zuhanyzás közben végezd el a fejborotválást még pedig úgy, hogy legalább öt-tíz percig áztatod a fejeden lévő hajat, hogy jól megpuhuljon a bőrrel együtt, így sokkal jobb lesz a művelet.
A borotválás után a fejbőrödet kend be NIVEA MEN SENSITIVE krémmel, akkor elkerülhető a bőr irritáció.

Nem elérhető bgakos

• Törzstag
  • 7/8"-os kést keresek
« Válasz #139 Dátum: 2018. Július 13. - 12:20:49 »
HW: Gong, Gold Dollar 300, Semogue, Mühle, Omega
SW: The Strop Shoppe, Tabac, Pitralon, Catie’s Bubbles

Nem elérhető kezdőmókus

• Törzstag
« Válasz #140 Dátum: 2018. Július 13. - 13:31:23 »
Maga a villanyborotva alkalmas rá, csak talán lassabb lesz végigmenni (több idő SZVSZ, mint a DE).

Ennek a konkrét modellnek szerintem az a baja, hogy víz alatt nem tudod mosni (ha jól látom). Mivel csak mechanikusan tudod majd tisztítani a kis kefével amit adnak hozzá, nem igazán higiénikus. Ha mindenképpen villanyborotva, akkor olyat vennék ami mosható. Ez a 3 körkéses talán jobb fejre, mint a másik típus amin egyenes a vágórész.

Más, nem tudom hánynaponta nyírod, de hosszabb borostával nehezebben birkózik meg a villany.

Nem elérhető bgakos

• Törzstag
  • 7/8"-os kést keresek
« Válasz #141 Dátum: 2018. Július 13. - 14:18:40 »
Hetente egyszer nyírom, de hátul tele van forgókkal a fejem, baromi pepecselős a DE-vel és ehhez nem mindig van kedvem.
Nincs tapasztalatom forgókéses borotvával, fogalmam sincs, hogy jobban járok-e vele  :fejtor:

A moshatóságra nem figyeltem, jó ötlet  :sör: , majd nézek egy másik típust.

Nem elérhető csikó

• Új tag
  • *
« Válasz #142 Dátum: 2018. Július 13. - 18:03:12 »
Én minden második nap hagyományosan borotválom a fejem fürdésnél, és tíz perc az egész. A simaságért bár meg kell dolgozni, de ennyit megérne neked is. A forgókéses borotvával csak az arcodat lehetséges borotválni fejre nem lenne jó.

Nem elérhető bgakos

• Törzstag
  • 7/8"-os kést keresek
« Válasz #143 Dátum: 2018. Július 13. - 21:21:37 »
Miért nem jó fejre a forgókéses?

Nem elérhető kezdőmókus

• Törzstag
« Válasz #144 Dátum: 2018. Július 14. - 11:19:29 »
SZVSZ semmi gond nincs specifikusan a fejen a villanyborotvával. A kialakítása miatt azt szereti, ha erősebb szőrszálak a bőrre merőlegesen nőnek, és akkor fel tudja kapni simán a forgókés, de úgy van kitalálva hogy sok mindennel megküzd. Nagyon vékony hajjal nehezebb, meg persze bizonyos hossz felett is fel fogja adni.

A kés vs DE vs sokpengés vs villanyborotva egy ettől független kérdés, mindenkinek megvan amit szeret, vagy praktikusnak talál. Nekem pl praktikus a DE a fejemen kétnaponta, és tényleg 10 perc, de ki mit szeret.

Nekem a fejemen kicsit újra kellett tanulni a DE, sok év arcon használat után is. A fejbőr tele van erekkel, rendesen tud vérezni meg minden, nekem 1 hónap volt amíg rutin lett.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici