Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 143815 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #75 Dátum: 2013. Június 27. - 21:00:24 »
Nem kell költöznöm, maradhatok  ;D

Jól választottál...frizurát...is :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #76 Dátum: 2013. Június 29. - 13:48:17 »
Ez érdekes, hogy ilyesmi segíthet az ekcémán! Babákon a sheavaj szokott (mivel borotválni még nem lehet őket: ).
Én amúgy úgy saccolnám, hogy az arcszőrzet a vastagabb/erősebb, viszont neked nagyobb rutinod van fejborotválásban, mert én kb. háromévente szoktam ilyet csinálni...

Végül is lehet, hogy neked van igazad és az arcszőr az erősebb, én abból a tapasztalásomból indultam ki, hogy ugyanolyan típusú penge hamarabb elhasználódik a fejborotválásnál, mint az arcon. Persze lehet, hogy nem azért, mert a szőr az erősebb, hanem mert sűrűbben nő a "haj borosta" mint az arcszőrzet, vagy más miatt, de ez már szőrszálhasogatás ;D
Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #77 Dátum: 2013. Június 29. - 13:52:29 »
5 perce letoltam a hajam egy remek Philips géppel, ennyire kopasz eddig még nem voltam.
Jelenleg a 2-3 napos borostám hosszabb, de nem sokáig, este megyek borotválkozni  :naughty:

Ne felejtsd el napvédő krémmel bekenni a fejbőröd, ha napra mész és egy kalap is erősen ajánlott különösen a déli órák környékén, mert különben jön a főtt rák effektus.
Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #78 Dátum: 2013. Június 29. - 14:08:38 »
Köszi a tippet  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #79 Dátum: 2013. Július 11. - 08:28:14 »
;D
Asszony még nem tudja, nemsokára hazaér és csodálkozik egy nagyot  :fetreng:

Én már ríkattam meg így, ezzel a módszerrel hölgyet :jajne:

Remélem én nem ríkkatom meg nagyon az enyémet, ugyanis én is tervbevettem, hogy egy hét múlva 3-assal letúrom a sérót.

Nem elérhető Ibn Rashya

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #80 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 12:55:51 »
Anno nekem is volt évekig tar kopasz fejbőröm,természetesen beretvált :-) Emlékszem mikor elmentem az iskola előtt a kis kölykök csak annyit mondtak egymás között"Nézd!Zacskó van a fejjénn  :fetreng: A zsírtermelődéstől mindig úgy csillogott mintha tényleg valami follpack bevonat lenne rajta :-) Amúgy a lehető legkellemesebb viselet

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #81 Dátum: 2015. Július 18. - 21:43:22 »
Hajrá! :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #82 Dátum: 2015. Július 27. - 21:26:21 »
Kb. 30 éve magamnak nyírom a hajam. Pár évig kopasz vagyok aztán néha kicsit megnövesztem. Most éppen a kopasz korszakomat élem és, ha tehetem késsel vágom. Az adja a legtökéletesebb megoldást, de nekem egy kicsit körülményes. Ami szerintem -a ráfordított időt és a végeredményt figyelembe véve- a legjobb megoldás, az a körkéses elektromos borotva. Nem akarok túlozni, de kb. kettő perc alatt végzek és csak egy árnyalattal marad hosszabb, mit a késsel. Soha semmilyen sérülés vagy irritáció még nem volt.  A végén a csap alatt ki lehet mosni és kész. Nekem ilyen van, mint a képen. A Vaterán vettem nem egészen egy ezresért. Érdemes kipróbálni...
 

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #83 Dátum: 2015. Július 30. - 22:46:48 »
Egy ezresert ez ajandek volt!  Kerdes mivel fertotlenotetted, es hogyan?  Hetente 1x borotvalod le a fejed?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #84 Dátum: 2015. Július 30. - 23:43:46 »
tekintve, hogy csap alatt mosható, gondolom az sem zavarja ha fertőtlenítőbe tunkolják a bőrrel érintkező részt egy kis időre  :fejtor:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #85 Dátum: 2015. Július 31. - 05:53:01 »
Vagy van orvosi, eszkozfertotlenitom, az talan idealis.  Kerdesem az lenne hogy ket forgopenges a jobb, vagy a 2 korkeses? Ket korpengessel is lehet olyan alapos munkat vegezni, mimt a harompengessel.  Neztem jofogason fillerkbe kerulnek a borotvak, egyre beruhazok. Kiprobalom.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #86 Dátum: 2015. Július 31. - 21:14:48 »
Hetfon veszek, egy ketpenges pihilishave elektromos borotvat.  Kivancsi vok milyen lesz. A keszulek termeszetesen uj allapotu.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #87 Dátum: 2015. Július 31. - 21:23:14 »
Hetfon veszek, egy ketpenges pihilishave elektromos borotvat.  Kivancsi vok milyen lesz. A keszulek termeszetesen uj allapotu.

Mi van?

Kikeresztelkedsz?  :naughty:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #88 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 15:24:57 »
Hetfon veszek, egy ketpenges pihilishave elektromos borotvat.  Kivancsi vok milyen lesz. A keszulek termeszetesen uj allapotu.

Mi van?

Kikeresztelkedsz?  :naughty:

Nem csak tesztelek  :boldog:

Nem elérhető Zoli22

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #89 Dátum: 2015. Október 07. - 22:05:48 »
Ma jött el a napja a borotválkozásnak, mármint a fejemen. Egy ideje már kerülgettem a témát, amúgy kb 15 éve nullásgépel fodrom 1-2 hetente a frizurámat. Eme fórumnak köszönhetően, a műanyag eszközökön és flakonos borotválkozáson túlmenő borotválkozásban szerzett tapasztalaton felbuzdulva az imént lettem túl az elsőn. Lord L6, Lord SC penge, Barbon borotva krém (nyolcszor biztos újra kentem a fejem). Előtte nullással letoltam a kb kéthetes hajam. Olvastam valószínű fentebb ebben a témában, hogy visszafele kezdésnek nem ajánlott beretválkozni, de muszáj volt. A szálirányba borotválás után nem tetszett az érzés, nem volt jelentős eltérés tapintásra mintha nullással nyírtam volna csak, így visszafele is lejátszottam. Első pár vonás hosszúra sikerült (az pofázmányomhoz szokott mozdulattal, bár itt csak szálirányban tudok kényelmesen borotválkozni). Majd inkább aprókat húzogatva  véghez tudtam vinni a dolgot. Egy-két pontvérzés ami a sokadik lehúzás miatt jött elő, illetve a homlokom feletti anyajegyet már a legelején kicsit megigazítottam. De semmi komoly. A DE borotválkozásnak köszönhetően bal kézzel is "kénytelen" voltam megtanulni borotválkozni ami itt igen jól jött. Annak idején a gillette M3-mal ez nem ment, bár akkor kezdtem csak pihétleníteni. Most így negyed órával a művelet és a nivea ASB-s kezelés után csak a pontvérzés helyét érzem nagyon halványan.   :2thumbup:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici