Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 142294 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #90 Dátum: 2016. Február 19. - 14:14:01 »
Gondolom ti is két tükörből nyírtok hajat. A múltkor vettem egy tuti tükröt a Butlersben. Valami alátétnek árulják, talán poháralátét, bár ehhez képest a gyertyák között találtam meg. Tízcentis négyzet, lekerekített sarkok, fazetta, bársony hátlap. Ilyen. (Csak úgy efvájáj.)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #91 Dátum: 2016. Február 19. - 14:15:26 »
Nem. Vakon, illetve csak a szembe tükörrel, de már vagy 15 éve.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #92 Dátum: 2016. Február 19. - 16:31:14 »
szintén vakon (aztán ha asszonynak nem tetszik a végeredmény, akkor igazít rajta  :crazy:)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #93 Dátum: 2016. Február 19. - 18:49:07 »
Rosszul fogalmaztam, én is vakon csinálom, csak két tükör kell az ellenőrzéshez

Nem elérhető csikó

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #94 Dátum: 2016. Június 06. - 23:47:21 »
Egy tükörből szoktam borotválni a fejemet, a hátsó részét vakon szoktam, ennek ellenére teljesen sima lett mindenhol, a kezem érintésének segítségével. A hajnyírást is nullásra, ugyan így egy tükörből szoktam elvégezni, mégis jó lett mindenhol.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #95 Dátum: 2016. Június 07. - 09:16:29 »
Hátul kettővel.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #96 Dátum: 2016. Július 08. - 16:23:09 »
http://www.headblade.com/
ezt nagyon tudom ajánlani.
javaslom, hogy az adaptert is rendeljétek meg, így az ebay.en fillérekért kapható Gilette Atro penge is belemegy, nem kell a spéci pengéiket használni.
krém sem kell, zuhanyozás közben, beszappanozod, két perc alatt végigszaladsz rajta és kész ;)

Tavaly óta használom, zseniális cucc. Ötezer kicsit sok érte, legalábbis kipóbálni mindenképp, itt viszont van még nagyon olcsón: http://360shop.hu/?p=termek&termek=433&headblade-classic
Szőke csaj adja a vasgolyókat is, érdekes, hogy nem rontja el, és el sem veszti...

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #97 Dátum: 2017. Február 24. - 12:59:37 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, szóval először is mindenkit üdvözlök!  :sör:

Ma életemben először leborotváltam a fejem, mert edzés után meguntam hogy a hajamat kell szárítani.. Nameg tetszik is így, és ha még praktikus is.. :)
Nem olvastam utána, mit tanácsolnak stb, nekiestem egy jó órája, és aztán tévedtem ide, miután végeztem.
Borotvahabot használtam és gillette fusion progild borotvát.  ezt:
http://www.gillette.hu/hu-hu/products/razors-trimmers-and-blades/fusion-proglide-flexball-razors/fusion-proglide-manual-razor-with-flexball
Először természetessen nullás géppel letoltam, majd öblítés és hab. Ezután szál iránnyal megegyezően végigmentem rajta, viszont akkor még egy kicsit éreztem hogy nem jó, ha végigsimítottam visszafelé akkor kicsit bökött. Hagyni kellett volna, az jó úgy, vagy normális esetben nem kéne neki?

Nade minden esetre végig mentem szál iránnyal ellentétessen, ami egy kicsit kellemetlen volt, viszont már nem igazán bök, de ha simogatom kicsit, érezni hogy néhol még csak csak van valami, ami olyan apró borosta szerű, amit már nem vág a borotva, hiába mentem még 5-6szor ugyanott át.

Esetleg tudnátok valami javaslatot adni, vagy megnyugtatást, ha jó ez így?
Ja és 1-2 tippet, hogy most nyáron hogy kezeljem? Naptejre gondoltam, viszont az a célom, hogy a fejem egész teteje hozzá barnuljon az arcomhoz, mint akiknek száz éve nincs hajuk, és olyan egyenletes a színűk. Én nem kopaszodom még, szóval nem azért borotválom.

Előre is köszönöm a válaszokat és segítséget! :)

Üdv: Egon

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #98 Dátum: 2017. Február 24. - 15:15:05 »
Szervusz Egon!

Fejbőrt nem érdemes halálba szekálni, ugyanúgy kinő rajta a borsosta, mint arcon. Másnap már mindenképp érezhető lesz.
Ha nagyon rákapsz a dologra, javaslom a Headblade-et. Ha még van nekik, itt találsz nagyon olcsón.

Naptej mindenképpen kell, már tavasszal! Ha még sosem nyírtad a fejed, gondolom most tökfehér a bőröd színe. A legelső, kellemesen melegítő napsugarak pirosra fogják égetni.
A nagyobb baj, hogy idősebb korodban a leégések nyomai foltokat fognak hagyni a koponyádon, kisebb-nagyobb, szeplőszerű foltokban. Persze ha szerencsés vagy, annyi hajad marad öregen is, mint Harrison Fordnak  ;D

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #99 Dátum: 2017. Február 24. - 16:14:25 »
És ha kellően hozzászokott a fejem a naphoz, és hozzábarnult már a többi részemhez, utána is nagyon kell óvni a naptól, hogy ne legyenek idősebb korban foltok? Illetve hogy ne égjen le?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #100 Dátum: 2017. Február 24. - 16:39:13 »
Onnantól olyan, mint a többi bőr. Azt meg csak te ismerheted : )

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #101 Dátum: 2017. Február 24. - 21:51:37 »
Köszönöm szépen az információkat. :)
A bőröm az jól bírja a napot, soha életemben nem használtam naptejet, és még soha nem égtem le. Pedig rengeteget vagyok a napon.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #102 Dátum: 2017. Február 24. - 22:03:52 »
Köszönöm szépen az információkat. :)
A bőröm az jól bírja a napot, soha életemben nem használtam naptejet, és még soha nem égtem le. Pedig rengeteget vagyok a napon.

Ha nem használsz,most lle fogsz

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #103 Dátum: 2017. Március 01. - 13:00:29 »
Tud erről valaki valamit mondani, jó-e ez a gép?
http://www.saturn.at/de/product/_philips-hc7450-16-haarschneider-series-7000-mit-dualcut-technologie-24-l%C3%A4ngen-titaniumklingen-1406237.html#technische-daten

Azért gondoltam, hogy ezt veszem, mert titánium penge és valami dupla vágó rész, meg turbó mód... Gondolom leviszi a hajat :D
Heti 1x használnám nullás fokozaton.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #104 Dátum: 2017. Március 01. - 14:29:06 »
Az összes titánium duplaturbó és hasonló baromság kamu. Egyrészt az magyarul titán, másrészt a titán bár szívós anyag, nem késnek való. Amúgy nem érdekel, mivel ötvözik az acélt, attól, hogy titániumot emlegetnek, még nem feltétlen jó. Ha kicsit is komoly akarna lenni, az lenne odaírva, milyen acélból készült.

Pár dolog számít: jó minőségű acél kések, tisztességes, halk motor, rendes akku. És persze olyan fej, amivel jó rövidre tudsz nyírni.
Ne legyen széles, ormótlan batár, mert a koponya ívén amúgy is csak egy-két centis szélességben tudsz haladni, a füled mögé viszont nem fér be.

Ezek a világ legegyszerűbb gépei, minden más bullshit csak etetés, a tripla titánium kurvannya, a kék LED-es, négycsöcsű oldaltrimmelő, a pozitív ionos bőrnyugtató, a neodímiummágneses tríciummotor meg a többi faszság. Ha megfigyeled, a kés mindig ugyanaz, ahogy az ár emelkedik, csak a fölösleges funkciók száma növekszik, mint mindig...

Magyar boltokból Moser/Wahl, amit ajánlani mernék. Külföldön persze sokkal nagyobb a választék. Ha már Ausztria, itt egy kicsi, könnyű, halk kütyü, ami rövidre vág, és sokáig megy egy töltéssel: http://www.harotec.at/Moser-ProfiLine-Li-Pro-Mini/details_020.030_1584-0050.htm

(Persze, ha olyan az ízlésed, vegyél ilyen militarista űrjáték formájú szarokat a nagy cégektől, no offense.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici