Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 142289 alkalommal)

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #120 Dátum: 2017. Április 30. - 10:33:08 »
Tegnap elérkezettnek láttam az időt egy fejborotválásra. Most először csináltam a 3 módszerrel: azaz először száliránnyal megegyezően, majd keresztbe, aztán száliránnyal ellentétesen is leborotváltam (kiborotváltam). Eredmény babapopsi simaság...  :bor:  Nagyon jól bírta a fejbőröm, nem lépett fel semmi irritáció! Wilkinson Extreme3 borotvát használtam.
Ja igen, rövidítésekkel: WTG után XTG, végül ATG az eredmény BBS!    :sör:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #121 Dátum: 2017. Április 30. - 13:52:35 »
Grat!
Asszem az én fejem egy ilyen akció után úgy nézne ki, mint egy gömbpizza.

Nem elérhető csikó

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #122 Dátum: 2017. Május 08. - 14:27:41 »
Én a száliránnyal ellentétesen rendszeresen szoktam csak borotválni a fejemet, de így is elég sima. De ezen a héten én is ki fogom próbálni a módszeredet. Köszönöm, hogy megosztottad ezen a fórumon az élményedet.

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #123 Dátum: 2017. Május 10. - 22:48:06 »
Majd várjuk a tapasztalatot, véleményt... illetve írd már le hogy milyen borotvát használsz, mivel kened be borotválás után stb.  :borotva:

Nem elérhető capryg

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #124 Dátum: 2017. Május 11. - 15:33:30 »
Én az XTG kört kihagyom a fejem borotválásánál. WTG majd ATG. Utána a légy elcsúszik a fejemen, olyan sima lesz  :D

Lord L5 Parker nyéllel jött be nekem a legjobban a fejemre. Általában Kék Astrát vagy Lord SC-t használok.

Azt hiszem, abban eléggé szerencsés vagyok, hogy a fejbőröm nagyon jól tűri a borotválást, jellemzően nulla irritációval letudom a "fodrászkodást", és nem is mindig kenem be utána valamivel. Lemosom vízzel, ennyi. Ha bekenem, akkor Prosaso pre krémet (szantál)  használok afterként.

Nem elérhető csikó

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #125 Dátum: 2017. Május 13. - 10:57:54 »
Tegnap reggel kipróbáltam a fejem borotválását, olyannyira, hogy először száliránnyal megegyezően, majd száliránnyal ellentétesen is megborotváltam  a fejbőrömet, de a  keresztbe a borotválást  azért mégis csak elhagytam. De így is olyan sima lett a fejbőröm, mint valóban a baba popsija.  Ezentúl ebben formában fogom kopaszra megborotválni a fejbőrömet.

Egyébként FlexiFront Triflex hármas borotva pengéjű borotvafejjel szoktam borotválni a fejem bőrét. Ez az áru Svájcból való.
Borotválás végén langyos vízzel leöblítem a fejemet, majd jó szárazra tiszta törölközővel megtörlöm. Ezután a bőr irritációját elkerülve, NIVEA MEN SENSITIVE AFTER BALM bőr nyugtató krémmel szoktam bekenni a fejbőrömet. Ez a krém 0%-kos alkoholt tartalmaz.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #126 Dátum: 2017. Május 17. - 23:38:58 »
Milyen borotva fejet lehet belerakni ebbe a készülékbe?  Mivel kompatibilis?  Én Fusiont használok évek óta többpengéset. Ez viszont annyiból jó hogy apró és hordozható nem foglal sok helyet. 

http://360shop.hu/?p=termek&termek=433&headblade-classic

Itt meg láttam olyat ebben a videóban hogy még kis kerekei vannak a borotva készüléknek ez nagyon bejön hol lehet ilyet szerezni? 
A 2 ezer forintossal is ugyanazt tudom elérni azt a babapopsi fejet mint a Fusionnal, illetve a 2 ezer forintos ugyanazt tudja mint a kerekes verzió? 

https://www.youtube.com/watch?v=MG9alA5JOwQ&ab_channel=TheShavingEdge.com

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #127 Dátum: 2017. Május 17. - 23:40:39 »
Ebbe a régebbibe Sensort. Az újabb fajtába valami több pengést.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #128 Dátum: 2017. Május 17. - 23:46:02 »
Ebbe a régebbibe Sensort. Az újabb fajtába valami több pengést.

Beruháznék rá, ha tudnám hogy mégis mivel, vagy milyenekkel kompatibilisak, nagyon meggyőző praktikus és kicsi, de ha valami speckó pengével működik akkor kihagyom ....

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #129 Dátum: 2017. Május 18. - 17:34:22 »
Mondom Sensor Excel, az azért elég kommersz. Ha még kapni egyáltalán...

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #130 Dátum: 2017. Július 16. - 10:42:28 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Braun 3-as szériájú borotvát... leteszteltem, hogy fejborotválásra mennyire alkalmas... azt kell mondanom, hogy 2X-3X átmentem a fejemen és szinte teljesen simára borotválta!  :)
Azért írtam, hogy szinte teljesen, mert ha a kezemmel végig simítom, azért egy-két helyen érződik egy minimális "borosta"... szerintem elektromos borotvához képest jó eredményt lehet vele elérni...
Azt azért hozzátenném, hogy a hagyományos borotvát nem helyettesíti semmi, azzal lehet igazán simára borotválni és nem is kerül egyébként sokkal több időbe... :)

Nem elérhető attis83

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #131 Dátum: 2017. Július 27. - 21:04:58 »
Sziasztok!

Debrecenbe vagy környékén valaki tud olyan fodrászt, aki vállal fejborotválást? Nincs mindig kedvem magamnak megcsinálni.... :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #132 Dátum: 2018. Május 31. - 11:37:24 »
Kedves éltársak, régen jártam a fórumon, most azért írok hogy leírjam hogyan csatlakoztam a kopaszok klubjába 8)

Nagyon sűrű és erős hajam volt mindig is. Sportolás közben, főleg nyáron, befülled, hiába mosom naponta. Pár éve elkezdett durván begyulladni a fejbőröm, intenzív aknéval, azzal harcoltam ellene hogy nagyon rövidre, aztán "nullásra" nyírtam kb hetente, géppel. Féléve viszont már ez sem segít, elmentem bőrgyógyászhoz, aki felírt egy spéci kénes sampont, ami tüneti kezelésnek jó volt, de két hónap múlva visszamentem. A bőrgyógyásznak nem volt más ötlete, mint egy erős antibiotikum + lokális szteroidkenőcs kúra.

Gondoltam ezelőtt teszek még egy próbát, és rendesen leborotválom. DE-vel, EJ89, Astra penge, Proraso (így nyáron). Az első hét teljes vérfürdő volt, a DE technikám kiforrott, de a sebes-aknés fejbőr nem örült a pengének. Főleg hogy voltak a haj alatt meghegesedett bőrrétegek, ezeket fokozatosan legyalulta a DE, gondolom ez kiváló hotel volt a baciknak. Este borotváltam, így reggel ha lemostam a sebekre alvadt vért akkor emberek közé is tudtam menni. 1 hét után elkezdett tisztulni, 2 hét után pedig már egész korrekt, reggel is tudom borotválni, nem kapok le semmit. Balea Sensitive borotválkozás utáni balzsammal átkenem, és kész. Doki azt mondta hogy jó úton vagyok. Egyelőre csak WTGt merek, de így is nagyon jó.

Szóval most már valszeg így maradok ;) Egyedül a téltől ódzkodom, de majd elkezdek sapkát hordani. Minden leegyszerűsödött, persze a fejborotválás eszi a pengét (kopásban 1 kör fejen = kb 3 arcon). Megjelenésben szokatlannak érzem a kopaszságot, igyekszem mindenkivel kedves lenni és többet mosolyogni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #133 Dátum: 2018. Május 31. - 12:57:50 »
Én huszonöt éve vagyok kopasz. Akkoriban még nagyon csúnyán néztek a buszon, amikor kicsit militarista jellegű, fekete dzseki volt rajtam, mentek a félhangos megjegyzések a rohadt szkinhedekről... azóta persze divatba jött a kopaszság, úgyhogy nem olyan súlyos a helyzet.

Jó, most a valtonos ügyek miatt megint kezd ciki lenni, ha nemcsak hajatlan vagy, de nagydarab is.
Viszont a mosolygás segít, valóban :D

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #134 Dátum: 2018. Május 31. - 13:23:36 »
Hasonló okokból borotválom én is a fejem kb. 2 hónapja (volt rajta egy 3 centis piros folt, a bőrgyógyász szerint ételallergia), azóta a fejbőröm teljesen rendbejött, viszont bejött a kopaszság, bár az elején nagyon fura volt, a nejem szerint totál hülye vagyok, de aztán ő is megszokta, arról nem beszélve, hogy a nagyja úgyis kihullott, szóval mostanra nem sok hajam maradt.
Ma már csak nagyon ritkán vágom meg magam, általában péntek este szoktam elvégezni a "nyírást", így hétfőre már van egy kis borosta a fejemen és nem csillog  ;D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici