Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 142292 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #135 Dátum: 2018. Június 12. - 09:25:46 »
Technikai kérdések:

1. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy váltsak-e kezet fejborotválásnál. Jobbkezes vagyok, de azzal a bal oldalon nem mindent tudok kényelmesen elérni. Viszont bal kézben szokatlan a borotva. Ki hogy csinálja?

2. Kísérletezek napi fejborotválással, 1 kör minden reggel és kész, egyelőre bejön csak kicsit irritált a fejbőröm utána. Számítsak arra hogy ezt ugyanúgy meg fogja szokni mint az arcom, vagy ez már sok?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Nullásgép , borotva.
« Válasz #136 Dátum: 2018. Június 12. - 09:39:22 »
Napi használatra én ilyet javasolnék: https: ebay.co.uk/itm/HeadBlade-Razor-ATX-All-Terrain-Razor-Head-Shave-Razor-Blade-Kit-2015-Special/202318844242

Vannak korábbi változatai is, azokat olcsóbban is meg lehetve találni valahol.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #137 Dátum: 2018. Június 12. - 16:10:09 »
Nagyon cukin néz ki, de szerintem maradok a DE-nél ;) sokpengés izékkel már nem tudom elképzelni az életemet, nem akarok újabb tárgyat vásárolni, másrészt pedig praktikusan azt hiszem hogy hamar eltömítené a pengeközöket a finom borosta (DE-t simán át tudom öblíteni).

Másrészt kb 8 perc alatt lekapom a fejemről, csak dolgozni kell a bal oldal technikáján.

Nem elérhető csikó

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #138 Dátum: 2018. Június 20. - 13:09:04 »
A fejborotválásnál használhatod mind kettő kezedet, akkor a fejednek a bal jobb oldalát kényelmesen leborotválhatod.
A fejborotválást 2 naponként ráérsz elvégezni. Zuhanyzás közben végezd el a fejborotválást még pedig úgy, hogy legalább öt-tíz percig áztatod a fejeden lévő hajat, hogy jól megpuhuljon a bőrrel együtt, így sokkal jobb lesz a művelet.
A borotválás után a fejbőrödet kend be NIVEA MEN SENSITIVE krémmel, akkor elkerülhető a bőr irritáció.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #139 Dátum: 2018. Július 13. - 12:20:49 »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #140 Dátum: 2018. Július 13. - 13:31:23 »
Maga a villanyborotva alkalmas rá, csak talán lassabb lesz végigmenni (több idő SZVSZ, mint a DE).

Ennek a konkrét modellnek szerintem az a baja, hogy víz alatt nem tudod mosni (ha jól látom). Mivel csak mechanikusan tudod majd tisztítani a kis kefével amit adnak hozzá, nem igazán higiénikus. Ha mindenképpen villanyborotva, akkor olyat vennék ami mosható. Ez a 3 körkéses talán jobb fejre, mint a másik típus amin egyenes a vágórész.

Más, nem tudom hánynaponta nyírod, de hosszabb borostával nehezebben birkózik meg a villany.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #141 Dátum: 2018. Július 13. - 14:18:40 »
Hetente egyszer nyírom, de hátul tele van forgókkal a fejem, baromi pepecselős a DE-vel és ehhez nem mindig van kedvem.
Nincs tapasztalatom forgókéses borotvával, fogalmam sincs, hogy jobban járok-e vele  :fejtor:

A moshatóságra nem figyeltem, jó ötlet  :sör: , majd nézek egy másik típust.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető csikó

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #142 Dátum: 2018. Július 13. - 18:03:12 »
Én minden második nap hagyományosan borotválom a fejem fürdésnél, és tíz perc az egész. A simaságért bár meg kell dolgozni, de ennyit megérne neked is. A forgókéses borotvával csak az arcodat lehetséges borotválni fejre nem lenne jó.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #143 Dátum: 2018. Július 13. - 21:21:37 »
Miért nem jó fejre a forgókéses?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #144 Dátum: 2018. Július 14. - 11:19:29 »
SZVSZ semmi gond nincs specifikusan a fejen a villanyborotvával. A kialakítása miatt azt szereti, ha erősebb szőrszálak a bőrre merőlegesen nőnek, és akkor fel tudja kapni simán a forgókés, de úgy van kitalálva hogy sok mindennel megküzd. Nagyon vékony hajjal nehezebb, meg persze bizonyos hossz felett is fel fogja adni.

A kés vs DE vs sokpengés vs villanyborotva egy ettől független kérdés, mindenkinek megvan amit szeret, vagy praktikusnak talál. Nekem pl praktikus a DE a fejemen kétnaponta, és tényleg 10 perc, de ki mit szeret.

Nekem a fejemen kicsit újra kellett tanulni a DE, sok év arcon használat után is. A fejbőr tele van erekkel, rendesen tud vérezni meg minden, nekem 1 hónap volt amíg rutin lett.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #145 Dátum: 2021. Április 21. - 09:22:38 »
Egyszerű Phillips hajvágóm megadta magát (volt vagy hatéves, szóval panaszom nem lehet), a következőnek szeretnék valami tartósat és profit venni.

Lényegében nullásgépként használom, hajat nyírok vele tövig hetente 1-2x (évszaktól függően; sport miatt így kényelmes). Mik a profi opciók, amiket fodrászok is használnak, sokáig tart, karbantartható, van hozzá pótkés, stb.

Moser 1400-at néztem ki, ha más javaslat nincs.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #146 Dátum: 2021. Április 21. - 12:51:20 »
Nekem Panasonic (ER2201) van. Közel, vagy inkább már túl is van a 10 éven. Régebben hetente többször használtam, manapság havi 1-2 alkalommal kerül elő. Akkus, de a töltővezetékkel közvetlenül hálózatról is megy, ami  jó most, hogy ritkán veszem elő, mert nem kell töltögetni hanem egyből használható. Minden alkatrésze eredeti, semmi nem lett vele csinálva. Nem hiszem hogy kapható még, de az egyik haverom pár hónapja az ajánlásomra vett egy ilyet, ami kb. az enyém mai megfelelője:

https://euronics.hu/termekek/panasonic-er-gb36-k503-szakallvago/p/237053

Akkor akcióban 8.399 Ft volt. Nagyon elégedett vele.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #147 Dátum: 2021. Április 21. - 14:04:27 »
Ha nem szereted ezeket az agresszív űregér-dizájnokat, plusz tartósat szeretnél, akkor Moser vagy Wahl. Azt néztem anno, hogy melyik vág a legrövidebbre (ezt az adatot sajnos nem mindenki adja meg) és ne akarjanak NiMH-val spórolni (gondolom ma már mind lítium). Az adapter vezetéke legyen hosszú, akkor az sem gond, ha használat közben merül le, mert eléri a konnektort.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #148 Dátum: 2021. Április 21. - 16:41:48 »
Ahogy Rotbar írja a Moser-rel nem nyúlsz mellé.2 éve használom ezt.

https://www.arukereso.hu/hajvago-szakallvago-c4208/moser/primat-titan-1230-1230-0053-p42196468/
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #149 Dátum: 2021. Április 21. - 17:00:50 »
Kösz. Bocs a buta kérdésért, de úgy látom a Moser és a Wahl már egy márka, vagy nem?

Moser-rel kapcsolatban írják hogy rengeteg hamisítvány van a piacon (?), és vegyek hivatalos viszont eladótól. Ez Magyarországon is probléma, vagy csak a harmadik világban?

Ja és ha már Moser, akkor arra amit én akarok jó lesz az 1400-as, vagy vegyek valami komolyabbat?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici