Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 142351 alkalommal)

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Nullásgép , borotva.
« Dátum: 2011. November 03. - 06:55:19 »
Engedelmetekkel  ;)
Én is érintett vagyok, igaz csak nullásgépig jutottam a borotválásra még nem szántam rá magam. Kicsit tartok is tőle  :D

agyepüntúli

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #1 Dátum: 2011. November 03. - 09:57:19 »

Végre megkezdte valaki a sort.
Kösz Arszab.  :)

Szóval dús és erős szálú hajam van, sőt egyre több.  :crazy:
Egy ideig úgy fésültem, hogy ne villogjon a fejbőr, de meguntam.
Eddig is röviden hordtam, idén nyáron viszont elérkezettnek láttam a nullás méretet.
Persze a környezetemből sokaknak nem tetszett, de teszek rá. Majd megszokják  ;D
Varrónő ismerőssel kendőt csináltattam, hogy ne égjek le. Bár most is szívesen hordom őket.
Külön örülök neki, hogy most nem divat. Sosem szerettem az egyen dolgokat.
Egy tapasztalt fórumtárstól sok tanácsot kaptam már borotválás ügyben, de még nem próbáltam ki.



Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 03. - 10:50:51 »
Leégés ellen nekem van néhány kalapom, azokat szoktam felváltva hordani. Én sem szeretem az egyen cuccokat  :sör:

Gabesz

  • Vendég
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #3 Dátum: 2011. November 03. - 11:08:30 »
Na Üdv!

20 évesen már a hegytetőn a fél erdő hiányzott... :-)
Úgyhogy immár 10 éve nem látott fodrász.
Nyaranta borotválok minden hétvégén, ez úgy két hónapig van.
A maradék többi hónapban bő hetente géppel nyírok.

Amíg az arcunk megszokja a DE borotválást, addig a fejbőrre még inkább jellemző,
hogy NEM szabad nyomni a borotvával. Cserébe nem kényes a fejbőr a márkára.
Olcsó kézmosó szappanhabtól a Prorasóig minden jó a fejre. Egész egyszerűen nem
érzem, ha szárít, vagy mondjuk nincs "tömege" a habnak.

Macsó a borotvakés, nagyon macsó, de aki magának a fejére használja az bolond...
Fejre csak DE!

A DE előnye  az eldobható, vagy patronos borotváláshoz képest a tömege! Sokkal
kiegyensúlyozottabb, és kényelmesebb olyan eszközzel borotválni, aminek van húzása,
van érezhető tömege. Mondhatni vezeti magát. Ott ahol nem látni a borotvát igenis szükség van,
hogy ne akadozzon az a fránya borotva.

Amúgy igen, nekem is vannak fejkendőim. De inkább a csorgó izzadtság végett használom,
nem pedig azért, mert félek a leégéstől.




Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 03. - 13:57:26 »
Életem egyik legjobb befektetése egy profi fodrász nullásgép megvétele volt. Igaz akkor több mint 2 havi ösztöndíjam bánta, de azóta is rendben üzemel. Egyszer pár éve leejtettem a fürdőszoba kövére. Lepattant a penge sarka, de szerencsére lehetett pótalkatrészt beszerezni hozzá. Évente egyszer teljesen szétszedem és kipucolom a hajmaradványokat belőle. Viszont minden használat előtt olajozni kell.

Az asszony 2-3 hetente letolja vele a rőzsémet. Fodrász nem látott jó néhány éve.
Nekem nagyon bejött a kopasz fej, nem hiszem, hogy valaha is vissza fogom növeszteni. Ezt úgy mondom, hogy a rocker korszakomban hátközépig érő sörényem volt, és azt is szerettem.
Fésűm nincs, a hajmosás 25 másodperc, a szárítás annyi, hogy húzok kettőt a törülközővel.

Egyetlen hátránya, hogy könnyen leég. De kis odafigyeléssel ez is elkerülhető. Szalmakalap rulez :)
Ja, meg szétszedi a párnahuzatot. Olyan mint a smirgli, nagyon hamar tönkreteszi az anyagot. Az én párnahuzatom negyed annyi idő alatt megy tönkre mint az asszonyé.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #5 Dátum: 2011. November 03. - 14:22:39 »
Ez a párnahuzatos dolog hatalmas!!!  :fetreng:

Nekem inkább a fejzsírral van bajom (fúúj, de undorító már a neve is: ). Mi a szösznek termelődik, ha nincs is hajam?

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 03. - 17:01:50 »
A párnás dolog télleg jó  :fetreng:
Nekem az tetszett eddig legjobban mikor az egyik munkatársam le akarta húzni a kötött sapkát a fejemről és nem sikerűlt neki,annyira tartották a sörték.
A fejzsir pedig azért jó mert attól lesz szép fényes a kobakod.  :fetreng: :fetreng:
Nálam ez csak lustaság,nem kopaszodok,elég sűrű is,egy kicsit,na jó nem kicsit őszül(ez már hiúság  ;D) viszont nem kell fésülgetni és mire megtörölközök a fejem is száraz.

agyepüntúli

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #7 Dátum: 2011. November 03. - 17:24:57 »
Egyedül a biciklizéssel van gond, hihetetlen sebességgel lehet kihűlni fejtetőn át. Normális sapkát meg alig kapni, azt is csak horror áron. Például:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #8 Dátum: 2011. November 03. - 17:43:01 »
Nekem sok mindent elvisel az asszony, de ez válóok lenne. Pedig régebben volt amikor 6ossal, vagy esetleg 3-assal lekaptam a sörtét

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #9 Dátum: 2011. November 03. - 17:54:47 »
Nekem sok mindent elvisel az asszony, de ez válóok lenne. Pedig régebben volt amikor 6ossal, vagy esetleg 3-assal lekaptam a sörtét

Ezt a sapkára értetted? Elképzeltelek egy ilyen sapkában  :o :crazy: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #10 Dátum: 2011. November 03. - 18:26:13 »
Nekem van hajam, de akkoris hetente letolom géppel, igaz, nem nullásra, de a minimum hosszra a nullás után. Immáron 10 éve megsórolom a fodrászt, 10 év alatt cca 40 EUR a két gépre szerintem belefér  :fetreng:
Előtte copfom volt, de az agyamra ment... irtó sok meló van vele, kocsmázáskor benne marad a füstszag (mert ugye kinek van kedve hajnali négykor 1 órát hajat mosni, kottarészegen....), szóval soha többet :)
Nekem a párnahuzattal nincs gondom, és mivel naponta zuhanyozom, a fejzsírral sem, mivel minden nap megmosom a fejem is, 25másodperc belefér... :borz2:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #11 Dátum: 2011. November 03. - 18:40:36 »
Én is - lehet, azért lesz zsíros. Vagyis nem is az a kevés zsír zavar, hanem hogy ugyanúgy haj-vagy-mi-a-szösz-szagú lesz a sapkám, mintha lenne fejszőrzetem : )

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #12 Dátum: 2011. November 03. - 19:08:23 »
Én azt tapasztaltam hogy minél többet mosom,annál jobban zsirosodik.Csak babaszappant használok,lehet hogy jobban szárit mint a samponok? Pedig nem kéne neki...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #13 Dátum: 2011. November 03. - 20:30:37 »
Én '92-ben vettem egy kis elemes/akkus Braun szakállvágót, azóta fodrászt nem láttam, magamnak vágom (hátul két tükörrel).
Nagyjából kéthetente tolom le kb. 0,5 mm-re.
Ha valaki megkérdezi, miért vagyok "kopasz" (pl. a főnököm egy ferences atya), mindig a politikai meggyőződésemre hivatkozom.
Ahogy egyre rövidebbre vágtam, rájöttem, hogy egyre kényelmesebb.
Minden nap mosok fejet is forró vízzel, de samponnal csak hetente.
Egy időben mostam hajat szappannal és úgy elintézte, hogy kellett neki pár hónap mire rendbe jött.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #14 Dátum: 2011. November 03. - 22:20:51 »
Egyedül a biciklizéssel van gond, hihetetlen sebességgel lehet kihűlni fejtetőn át. Normális sapkát meg alig kapni, azt is csak horror áron. Például:
Hegymászó "koton" sapka (kizárólag rendes fülrésszel és normális összekötővel azok alján!), szélálló membránnal. Sisak alá pont jó ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici