Szerző Téma: Nullásgép , borotva.  (Megtekintve 142299 alkalommal)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #30 Dátum: 2011. November 13. - 18:46:40 »
Szerintem akkor már inkább Mach3, vagy Gillette Fusion.  :borz2:

Az rendben is volna, ha lehetne hozzá használni :) Vagy én szaladtam át valamin?

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #31 Dátum: 2011. November 13. - 20:11:12 »
Az rendben is volna, ha lehetne hozzá használni :) Vagy én szaladtam át valamin?
[/quote]

Azt amit te beraktál azt nem ismerem. 
De az MACH3-at illetve a Fusiont évekig használtam, és van hogyha rohanok akkor használom is. 
Teljesen jó és maximális teljesítményt nyújt

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #32 Dátum: 2011. November 15. - 08:44:02 »
én a headblade-be beletehető pengé(k)re gondoltam :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #33 Dátum: 2011. November 15. - 20:51:25 »
Nekem inkább a fejzsírral van bajom (fúúj, de undorító már a neve is: ). Mi a szösznek termelődik, ha nincs is hajam?
...az keni a nullásgépet...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Grabovsky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #34 Dátum: 2011. November 28. - 13:37:26 »
Szevasztok!

Én már évtizedek óta kopasz vagyok - már általános iskolában is kopasz volt a becenevem. Egyszer növesztettem meg a hajam két évre, de elegem lett belőle egyszer és mindenkorra.
Gyakorlatilag nincs olyan dolog a headblade-en kívül, amivel ne próbálkoztam volna, illetve ne tanultam volna meg jól használni. (nullásgép, reluxa, DE, villanyok...)
A legjobbnak a kés előtt a Mach3 volt mondható. Ezzel öt perc alatt, odafigyelés nélkül lehuzigáltam a fejszőrt, viszont ebből négy perc a pengék közé szorult haj eltávolításával telt el.
Nyolc hónapja késsel borotválkozom, s azt mondtam magamnak, hogy meg kell tanulni az egész fejen. Megy. Nem olyan nagy varázslat annak, aki tudja, hogy merre nő a fején a szőr. Oda-vissza lehúzom és kész is. Sima. Imádom.
Persze hozzá kell tenni, hogy néha egy kicsit elvágom a fejem, illetve, ha van valami, ami kiáll rajta - nos az nem lesz ott a borotválkozás végére. Tulajdonképpen megfésülködöm a késsel - persze gondos előkészítés után. Mindenkinek csak javasolni tudom. Csak bátorság kell hozzá, meg egy kis gyakorlat a kés bőrözésében, mert haj+szakáll legalább három borotválkozásnak felel meg az él szempontjából.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #35 Dátum: 2011. November 28. - 20:50:14 »
Az igen!  :borz2:

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #36 Dátum: 2011. December 01. - 19:18:29 »
Na te aztán tökös gyerek vagy  :borz2:
Le a kalappal előtted késsel fejet borotválni ráádásul saját magadnak  ;D megkérdőjelezem :idea: hogy normális vagy e   ;D vagy pusztán vakmerő  ;D  de itt általában az utóbbi.

Na kérdésem is lenne ezzel kapcsolatba, hánykört csinálsz ? hányszor húzod le a fejedet? Illetve száliránnyal felfele is borotválod? Mikor késsel végeztél akkor testápolót használsz rá? (én semmit sem használok)
Illetve az arcszőrhöz képest a borotva éle mennyire hamar megy ki ?  mert a fejen azért maga a haj az sokkal keményebb, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.  :sör:

Nem elérhető Grabovsky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #37 Dátum: 2011. December 06. - 11:40:00 »
Nem kellett vakmerőnek lenni, mert mielőtt kilenc hónappal ezelőtt nekiláttam volna, megnéztem egy csókát, aki japán késsel szépen leborotválta a fejét. Mire a legelső akciómmal végeztem (háromnegyed óra), rájöttem, hogy könnyebb, mint az arcomat leborotválni.

A hogyanról:
Mivel elöl már erőst fogyatkozik a vágnivaló, ezért mikor a végére jártam a pofaszőrnek, a felfelé pajeszt folytatom a szemöldököm fölé egyetlen mozdulattal, majd megindulok szemből hátra a koponyám tetején lévő kopasz foltig. Itt a gömbölyű résznél ejtek valahol egy kisebb vágást, miközben óvatosan elindulok hátra, le nyakig. Mivel errefelé már rengeteg a haj, a pengét vágásirányra kicsit ferdén tartom, és erősebben fogom, mert különben kifordulhat a kezemből. Rettentően vigyázok, ne akadjon meg, mert az a tapasztalatom, hogy ha megakad, akkor belevágtam a bőrömbe. Persze ez nem fáj, mert koponya nem arc részén kevés az érzőideg.
Második kör is van, mert különben a fejem hátulja és a fülem felett csupa borosta maradna az egész. Ilyenkor nyaktól indulok, a ferde penge végig marad. Nyaknál ugye alig van szőr, és érzékeny is ez a tájék, úgyhogy ugyanolyan finom vagyok, mint elöl a nyakon. Ez addig tart, míg a finom mozdulat egyszerűen megáll a sűrűbb haj kezdeténél. Ez a második lépcső. Erősebb fogás, a fül felé közeledve óvatoskodás, lévén a fül mögötti csontból készült huplit kicsit nehezebb nem elvágni vagy megkarcolni, mint bármi mást. A fül körül van csak macera az egésszel, mert mindig útban van. Ígyhát az egyik kéz a fület húzza, tolja vagy takarja, hogy ne érje a kés. Fül fölött fölfelé, mögötte a gödörben hátrafelé és csak érintve a bőrt - lévén itt is csak szösz van.
Hátul csak jobb kézzel tudom megcsinálni, a bal mindig tapogat stb.

Utókezelés:
Hideg víz, timsó, majd közvetlenül erre a saját krémem. (kakaóvaj, szójaolaj, levendulaolaj, aloe vera, víz) Ha ez nincs, akkor nem mosom le a maradék szappanokat, hanem szétkenem, majd timsót nedvesítve összekenem vele a fejem.


Egyébként arcca együtt megvan fél óra alatt, a forró törölközőtől a mosogatásig. Ennél gyorsabban semmilyen eszközzel sem sikerült még a borotválkozás, ráadásul roppant elégett vagyok utána.

Az élvesztésről:
Mint mondtam, minimum három borotválkozásnak megfelelő az él elhasználódása, de lehet, hogy van az öt is. Van nekem egy saját vasoxidos bőröm, ami a kezdetek óta nincs kezelve, így a felületén leginkább a késem anyaga van már csak. Ezzel néhány perc alatt vissza lehet adni az élet shave ready-re. A bőr egyszerűen az asztal szélén fekszik, nem lóg. Ezután még idétlenkedek egy kicsit sima bőrrel is, de a hajszáltesztek ezreiből leszűrhettem, hogy igen minimális többlet eredménnyel.

Hát ennyit tanultam. Remélem segítettem valamit.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #38 Dátum: 2011. December 06. - 11:57:22 »
Itt a gömbölyű résznél ejtek valahol egy kisebb vágást,
Része a programnak?  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Grabovsky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #39 Dátum: 2011. December 16. - 09:26:43 »
Nem szükségszerű része, csak ezidáig olyan gyakori volt, hogy már azt hittem...

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #40 Dátum: 2011. December 22. - 18:48:39 »
Hi!

Én majdnem offtopik vagyok, mert nem szoktam teljesen lekapatni azt a kis maradék szőrt a fejemről, hanem 3 milis géppel szokta végigszántani az asszony.
Kb 20 éve vettem egy amerikai hajnyíró ketyerét. Akkor nagyon haragudott érte a párom, mert nem volt olcsó, de azóta is hibátlanul működik és természetesen azóta fodrásznál sem jártam. Szóval bőven megtermelte már az árát.
Holnap elvileg pont nyírás lesz, jó lenne képet készítenem...
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #41 Dátum: 2011. December 22. - 18:56:09 »
Egyébként nagyjából így szoktam kinézni:

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #42 Dátum: 2011. December 22. - 19:25:35 »
...nekem 3600 volt a Braun gépem és az is már 19 éve dolgozik.  :borz1:
Akkor még a németek biztosan nem foglalkoztak a tervezett elavulással...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #43 Dátum: 2012. Január 06. - 18:39:58 »
a
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Nullásgép , borotva.
« Válasz #44 Dátum: 2012. Január 06. - 18:50:03 »
Itt a kis húsz éves Wahl:







Annak idején valami tízezer forint körül volt az ára.
Megérte. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici