Szerző Téma: Movember akció  (Megtekintve 43322 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Movember akció
« Válasz #45 Dátum: 2014. November 01. - 13:41:26 »
Miért, Jézus születésének mi köze a fenyő feldíszítéséhez? Valamit párosítanak valamihez, ennyi. Nem kell fennakadni szerintem. Ha valaki már gondol arra, hogy egy egyszerű vér/vizeletvizsgálatra elmegy ennek hatására, lehet, hogy az életét menti meg!
(Természetesen nem a fenyőfák ellen vagyok, mielőtt valaki félre értené...)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Movember akció
« Válasz #46 Dátum: 2014. November 01. - 14:05:22 »
Ha valaki már gondol arra, hogy egy egyszerű vér/vizeletvizsgálatra elmegy ennek hatására, lehet, hogy az életét menti meg!
Vagy évekig szívatják és operálják összevissza, jelentős életminőség-csökkenést okozva, a tudomány jelenlegi állása szerint sok esetben hótfeleslegesen (markervizsgálatok nagyon nemspecifikusak, emellett ha van is ott vmi, akkor számos változatban nem egyértelmű hogy nyer-e azzal vmit hogy bizgerálják). Kicsit úgy tűnik, hogy a mellrákmegelőző-kampányokra hajaz az egész, valaki akarta hogy a pasiknak is legyen ilyen, és megtalálta hozzá a prosztatát.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Movember akció
« Válasz #47 Dátum: 2014. November 01. - 14:44:20 »
Persze, lehet. De ha egy ilyen figyelemfelkeltő akcióval egyetlen egy ember életét megmentik, már megérte...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Movember akció
« Válasz #48 Dátum: 2014. November 01. - 15:21:44 »
Mokus!

Inkább le se szarja és dögöljön bele?! Amúgy meg, ha már ott van a dokinál a zacsit és megnezik, meg egy hasi UH is szokott sikerülni... Szóval nem csak a seggujjazasra van itt promoció kérem alásan.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Movember akció
« Válasz #49 Dátum: 2014. November 01. - 19:35:25 »
Szóval nem csak a seggujjazasra van itt promoció kérem alásan.
Mindent értek... közben a bajuszba kapaszkodik a doki.  :2thumbup:

Miért, Jézus születésének mi köze a fenyő feldíszítéséhez?
...meg a Kerecsen-napünnephez?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Movember akció
« Válasz #50 Dátum: 2016. Október 28. - 12:17:41 »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Movember akció
« Válasz #51 Dátum: 2016. Október 28. - 22:14:51 »
Vakarozzon a fene egy honapig.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Movember akció
« Válasz #52 Dátum: 2016. Október 28. - 22:16:30 »
 :+1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Movember akció
« Válasz #53 Dátum: 2020. Október 18. - 15:44:48 »
Idén ki csatlakozik?

Tavaly 3 honapot novesztettem szakallatt, de nagyon nem volt kenyelmes. Gondolkodtam rajta iden is, de ez a kotelezo  maszkhordas, meg elviselhetetlenebbe tenne a kezdeti szenvedest szerintem  :fejtor:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Movember akció
« Válasz #54 Dátum: 2020. Október 18. - 16:14:55 »
Továbbra is értem a jó szándékot, de a konkrét céllal (prosztatarák-szűrés) kapcsolatban itt a 2013-as Cochrane metaanalízis 2020-as, frissített változata:

https://www.researchgate.net/publication/50362589_Screening_for_prostate_cancer_An_updated_Cochrane_systematic_review

Meta-analysis of the five included studies indicated no statistically significant difference in prostate cancer-specific mortality between men randomized to screening and control [...] Harms of screening included high rates of false-positive results for the PSA test, over-diagnosis and adverse events associated with transrectal ultrasonography guided biopsies such as infection, bleeding and pain. Prostate cancer screening did not significantly decrease all-cause or prostate cancer-specific mortality in a combined meta-analysis of five RCTs.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Movember akció
« Válasz #55 Dátum: 2020. Október 18. - 18:09:43 »
Én annyit tudok vállalni, hogy egész novemberben gyakrabban borotválkozom és gyakrabban használom a prosztatámat, hogy egészségesebb maradjon. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Movember akció
« Válasz #56 Dátum: 2020. Október 18. - 20:50:30 »
Jaaaa..... En nem azert allok bele, hanem jo buli es kvazi buntetlenul lehet szakallat noveszteni. Legalabbis fonok ebben a honapban jobban toleralja  :crazy: Az eredeti koncepcio nem mozgat. Nem hiszek az ilyen hulyesegekben. Aki ebbe beleall az fogadok hogy 90%-a maga se megy el szuresre, nemhogy még másokat noszogasson dörmögő hangon a frissen növesztett szakálla alól.

Igazabol csak azert kerdeztem, mert erdekelne hogy ki mivel keszul ra: kefe, fesu, olaj, balzsam, moso stb.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Movember akció
« Válasz #57 Dátum: 2020. November 02. - 16:22:52 »
Nem iszok alkoholt és akkor száraz november lesz. Arcszesz remélem még belefér, mer az volt már.
HP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici