Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 122386 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Illatok
« Válasz #60 Dátum: 2011. Január 20. - 12:57:48 »
Szia Rutgerhajjer,

Köszi a leírást/infót!

Te csak megerősítesz abban,hogy mindenképp kipróbáljam a Musgo Realt.Mivel Debrecenben lakom,úgy látom nincs más lehetőségem,hogy Pesten, a Neroliban személyesen győzödjek meg róla.Majd úgy szervezem a programom,hogy eljussak oda is.
Azért köszi!

Üdv:

Bubu
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Illatok
« Válasz #61 Dátum: 2011. Január 20. - 15:06:04 »
Szia Bubu,

Ha megírod a címed, akkor vastagon belocsolok egy Dougles-es illatszaglászó papírt a Musgo Real-lel, azt becsomagolom folpackba, és elküldöm neked. Talán így elér némi értékelhető illatanyag hozzád.
Esetleg ha van valakinek jobb ötlete, szívesen fogadom, mert nem vagyok nagyon profi a törvényszéki illatanyag tartósításban.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Illatok
« Válasz #62 Dátum: 2011. Január 20. - 15:11:54 »
Simítózáras zacsiba applikálva? ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Illatok
« Válasz #63 Dátum: 2011. Január 20. - 15:26:00 »
Szia Rutgerhajjer,

Rendes vagy,de ne pazarold azt a drágaságot rám.Majd valamikor felmegyek Pestre,mikor lesz választék a Neroliban és személyesen körbeszaglászom!
Azért köszönöm!

Üdv:

Bubu
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Illatok
« Válasz #64 Dátum: 2011. Január 20. - 23:19:33 »
A borotvatalin is lehetne egy nagy össznépi szaglászást csapni...

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Illatok
« Válasz #65 Dátum: 2011. Január 21. - 07:42:03 »
Bubu,

Rendben, bár már elő is kerestem egy hajdani parfume sample fiolát, amiben értékelhető mennyiséget lehet küldni, valamint a Birodalmi Posta szállítási szokásait is elviseli.
Ha meggondoltad magad, nyugodtan írj.

Egyébként amit Apafej javasolt, az egy nagyszerű ötlet, mivel ezek az úri hívságok elég drágák és előszaglászás nélkül az ember orosz rulettet játszik a rendeléssel.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Illatok
« Válasz #66 Dátum: 2011. Január 22. - 17:42:42 »
Igen,tényleg jó ötletnek tartom én is az össznépi szaglászást!
Mivel márciusban nagybácsi leszek,megyek Pestre babalátogatóba,remélem akkora megjön a Neroliba a Musgo krém és le is csapok rá.
Na majd ott meg én csapok egy nagy szaglászást,biztos ki fogom akasztani az eladót ;)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Illatok
« Válasz #67 Dátum: 2011. Február 03. - 10:14:18 »
Próbálta már valaki a Trumper Astor illatát és az Eucrist?? Ezt azért kérdezem mivel volt szerencsém mindkettőt kipróbálni csak sajnos pár hónap különbséggel.Az Eucris tavaly volt bent egy sample packban az Astor pedig most és valahogy számomra nagyon nagyon hasonlónak tűnik a két illat.Ezt valaki -aki már "kóstolta" mindkettőt- megerősíthetné vagy cáfolhatná.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Illatok
« Válasz #68 Dátum: 2011. Február 03. - 10:39:09 »
Creativehun,

nekem van mindkettőből mintám, majd megszaglászom, aztán véleményezek (vagy odaadom az asszonynak, mer ugye a vegyészorr az mégiscsak vegyészorr... ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Illatok
« Válasz #69 Dátum: 2011. Február 03. - 18:37:04 »
Szerintem azért nagyon különbözik a kettő. Az Eucrisról egy öltönyös üzletember ugrik be, indokolatlanul nagyméretű aranyórával (  ;) ), az Astor ennél sokkal visszafogottabb letisztultabb, kevésbé kérkedő világot idéz, legalábbis nekem

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Illatok
« Válasz #70 Dátum: 2011. Február 03. - 19:28:47 »
Nos nálam a két illat kb. 6-8 hónap különbséggel vendégeskedett...így aztán lehet,hogy megcsalt az orrom.Mindenesetre az Astor ami jelenleg itt időzik-sajnos csak átmenetileg-na nem úgy mint a Szovjet csapatok-  :fetreng:...szóval az Astor nagyon finom illatú.Ha 120 ft lenne 1 font azonnal vennék is belőle.:)
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Illatok
« Válasz #71 Dátum: 2011. Február 04. - 07:02:49 »
Az este én is beleszagoltam mindkettőbe, van hasonlóság, de azért nem "ugyanaz" az illat... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Illatok
« Válasz #72 Dátum: 2011. Február 15. - 10:50:56 »
Sziasztok,

Musgo Real kölni ügyben érdeklődnék. Sajnos Neroli-nál csak a No.1 kapható, azt megszaglásztam, de túlzottan nem fogott meg. Valaki próbálta már a No.2 és/vagy No.3 verziókat? Az édes, édeskés illat nagyon nem jön be, ezért gyanítom, hogy a másik kettő közelebb állna az ízlésemhez.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Francia illatok
« Válasz #73 Dátum: 2011. Február 21. - 17:50:58 »
Tisztelt szőrtársak! Elkerülték a figyelmemet, vagy nincsenek jelen a nemzetközi hagyományos borotválkozás fórumain, web boltjain a francia termékek. Böngészgetem a kínálatot különböző boltokban, olvasgatok teszteket és fórumokat, igaz nyelvi korlátok miatt a miénken kívül csak az angolszász borotva világba tudok bepillantani.

Angol, olasz, spanyol, portugál krémek, szappanok, a/s-ek, de egy holland weblapon még magyar és bolgár illatszereket is találtam. Biztos vagyok benne, hogy vannak minőségi, hagyományos borotválkozási termékek a galloknál is, de hol?


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Illatok
« Válasz #74 Dátum: 2011. Február 21. - 18:30:26 »
Van ugye a l'Occitane, azt itthon is kapni.
Aztán a két francia borotvafórumon (az egyik késes, a másik inkább DE) az imádott hazai szappanjuk a Martin de Candre. Valószínűleg tényleg nagyon jó, de sajnos a 170 g-os pakk 34 euró ? ami igaz, az igaz, ez elég nagy adag, na de ennyiért... Az 50 g-os kiszerelés meg 22 euró, szóval aranyár. Szívesen kipróbálnám, majd egyszer veszek talán valami alkalmi vételű használtat.
Van még az Institut Karité, állítólag jó az is.
Van egy olcsóbb márka, Carrefour áruházakban lehet kapni, a Maison du Barbier, a vélemények szerint szintén használható.
Meg van a Monsavon is.

;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici