Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 130372 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Illatok
« Válasz #90 Dátum: 2012. Június 29. - 11:54:01 »
Peti, menj be a Neroliba, kérdezz erre rá. Hátha...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Illatok
« Válasz #91 Dátum: 2012. Június 29. - 11:57:42 »
Jobbat egyelőre nem tudok  :nemtom:

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #92 Dátum: 2012. Június 29. - 17:49:02 »
Peti- http://www.parfum.hu/illatcsaladok.php

Fej tor potroh van a parfümöknél is, mint az ízeltlábúaknál... Hogy nálad a potroh miért "büdös", az nyilván jórészt anatómiai kérdés is...  ;D

Peti a kérdésedből kiderül, hogy csak egyfajta alapillatú parfümöt sikerült eddig magadra spriccelned amelyek mind hasonlóak voltak. Ez itt a retrós cuccoknál és a mai mainstream trendnél tényleg így van, majdnem egy kaptafa. Fás, ámbrás, pézsma.. régebbről azonban én emlékszem olyan parfümökre, amelyek ma már nem trendik pl. régi New West amelynek az alapillata a szúrós dinnyét hozta, édeskés beütés nélkül, vagy olyan citrus alapillatúra is emlékszem, ami egyáltalán nem volt édeskés (ezt hiányoltuk a T&H West Indian Limes-nál), ma ilyenek tényleg nincsenek, kimentek a divatból.. Legalább is itt a számunkra elérhetőeknél.

Nemrég kaptam egy illatkollekciót Törökországból, egy kozmetikai termék gyártótól. Sajátmárkás cuccokhoz lehet választani illatot. Hát mit mondjak az ottani trendről... nem hasonlít az ittenihez kicsit sem. Annak ellenére, hogy úgy itéltük meg, hogy az illatkompozíciók minőségiek, itteni orral szagolva, túl orientális... ( Ezek mondjuk inkább csak fejillatok voltak) 
Szóval ahány ház, annyi illat, keresgélned kell még tovább.


A Lush dezodorokból a "teo" szerintem a fanyar citromos vonalat képviseli - a baj az, hogy meleg napokon melléizzadok.
A indiai Himani Navratna Cool talkum viszont a talkumpor mellett az alábbi növények beszárított olajait (!!!, és nem "perfume" megjelölésű szintetikus izét) tartalmazza: mentol, kakukkfű, levendula, ligetszépe, vetiver, kamilla, rózsa. Nagyban eltér ez a nyugati kommersz cuccoktól, elsőre picit geilnek is tűnhet, de nem túl intenzív, és a mentol miatt kellemesen frissítő.
Szóval lehet, hogy érdemes kelet felé tapogatózni...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Illatok
« Válasz #93 Dátum: 2012. Június 29. - 18:13:33 »
Peti- továbbra is azt gondolom, hogy mindig ugyanazt az alapillatú parfümöket kostólgatod/kostolgatjuk. Ez nem csoda, mert most ez a main stream. Ami ott ragad a végén, a fás, pézsma, édeskés illat, amit úgy érzel, hogy mindegyik mai parfümnél nagyjából ugyanaz, legalább is a férfiparfümöknél. Igazad van, mert ez abszolút kémia is, tehát aromás vegyületekkel tudunk csak játszani. Nem emlékszem pontosan kémia óráról (vagy nem figyeltem) a gyűrűs vegyületekről, de az biztos, hogy be van határolva, hogy milyen aromás vegyületek tartják magukat és illatuk marad meg jó sokáig (mondjuk órákig). A kellemesekből valószínűleg nincs is olyan sok... (Persze tartós sz.r szagból van rengeteg... de az meg szag és nem illat.)  ;D
Amivel kapcsolatban kérdésed van, azt inkább egy erre specializált vegyésztől kérdezd, ne a Nerolis csajoktól!  ;)
 

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Illatok
« Válasz #94 Dátum: 2012. Július 19. - 22:28:18 »
Lenne egy kérdésem hozzátok, illetve azokhoz, akiknek van némi lövésük a parfümök (EDT, EDP, Cologne, stb.) előállításához. Sikerült jó néhány márkát és készítményt tesztelnem, de még nem leltem meg azt, amivel elégedett lennék. Idáig még nem izgalmas, van ez így  :crazy: Viszont azt vettem észre, hogy a különböző márkájú és illatú parfümök a leszáradásuk után (ennek ideje eltérő) kb. ugyanoda jutnak. Márkán belül nagyfokú az azonosság. Közös jellemző, hogy ez a leszáradt illat a legtöbb esetben egy jellegzetes édes illat. Nálam itt jön a bökkenő: nem kedvelem ezt az illatot. És mivel a legtöbb illat itt végződik...hát, nincs meg az igazi. Egyáltalán, létezik olyan parfüm, ami nem ezt hozza? És mitől van ez? Használnak valami alap mesterséges cuccot, ami hosszan kitart és hordozza ezt az édeskés valamit?

Madame Scodioli parfümkrémjeivel is így jártál? Mert mintha azoknál nem lenne meg, ez a majd' minden férfiillatban jelenlévő rettenet, amit én is érzek. És így ahogy te, először egész jó, majd miután a beetető rész elpárolgott ottmarad a gyorsan lemosandó borzalom.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Illatok
« Válasz #95 Dátum: 2012. Július 20. - 08:23:47 »
Nem, a Scodiolik ebből a szempontból jók. Viszont azok nekem túl extrém illatok, de aki szereti, annak nagyon ajánlott termék!
Van pár cucc, amit mostanában teszteltem, és amiknél nincs ez a hosszan tartó borzalom. Pl. az Acqua di Parma EdT-ne végig ugyanolyan illata van, csak egyre enyhül, de egész hosszan tart. Nincs illatpiramis, meg egyéb hasonló mellébeszélés, varázslás. 1 illata van, és kész.

Hát igen Scodioli illatok elég extrémek. Hasonlóan nincs ez a probléma L'Occitane parfümökkel sem. De azok sem a megszokott illatok.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Illatok
« Válasz #96 Dátum: 2012. Július 20. - 13:03:07 »
...hát...nekem azokkal is van! Pl. a levendulásnak mondott (sajátnevű) termékük előbb kellemes, jó illatú, érezni a levendulát. Ez azonban gyorsan elillan, és marad egy fűszeres-borsos, orrfacsaró illatalap.

Nekem meg pont az jön be! A következőre is vevő vagyok.  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Illatok
« Válasz #97 Dátum: 2012. Október 09. - 23:06:18 »
Ma jártam a Müllerben és kellemes meglepetésben volt részem:

a Yardley tiszálkodó szappanok után már kaphatók levendula,rózsa és gyöngyvirág illatú EDT és más egyéb kozmetikumok.
Ár:ha jól emlékszem ca 3700Ft/50 ml.Nagyon tetszenek,szerintem erősen ajánlott.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető peter.agardi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Illatok
« Válasz #98 Dátum: 2013. Április 29. - 14:52:05 »
Ez az ág lehalt?  ???

Nálam a kedvenc parfümök mind viszonylag erős, fűszeres, karakteres vonalat képviselnek. Igazából kettőt találtam ami eddig nagyon bejött.

Borsalino Panama
Ez a hagyományos olasz kalapgyártó márkája. Természetesen már nem lehet kapni Mo-on.



CREED Aventus




Kölniben kezdő vagyok. Ehhez mérten egyelőre Geo F. Trumper Sandalwood fut.



Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Illatok
« Válasz #99 Dátum: 2013. Április 29. - 21:18:18 »
Áthoztam inkább ide, az EJ topicból.

"Azota is aldom az eszem, hogy a Creed Bois du Portugalt "megfujtam".  :borz2:"

Mondjuk oregedtem az illattol vagy 10 evet...  :crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Illatok
« Válasz #100 Dátum: 2014. Február 24. - 11:42:26 »
Vetyver illatból mi a tuti/etalon, és mennyiben térnek el az általam, és gondolom más földi halandó által leginkább ismert Malizia-tól?
Vetyveres szappanok közül mit ajánlanátok?
 :nemtom:
(szerintem)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Illatok
« Válasz #101 Dátum: 2014. Február 24. - 12:00:37 »
Mike's az szuperjó!
A többit nem ismerem.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Illatok
« Válasz #102 Dátum: 2014. Február 27. - 09:19:08 »
Guerlain. Klasszikus, jó, nem tudok róla rosszat írni. Teszterben nem is annyira drága.

Nem tiszta vetyver, inkább szegény ember Hermés Terre d'Hermés-je a Yardley citrus and woods illata, nemrég akciózva fillérekért lehetett kapni a dm-ben, marha jó.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Illatok
« Válasz #103 Dátum: 2014. Február 27. - 09:19:50 »
Montale Red Vetyver. Qrva jó, qrva drága.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Illatok
« Válasz #104 Dátum: 2014. Február 27. - 10:08:45 »
Köszi!

Itt is jókat írnak róla:
http://kremmania.hu/kremek/yardley-citrus-wood-edt

és itt is:
http://www.fragrantica.com/perfume/Yardley/Citrus-and-Wood-12296.html

Meg is nézem a DM-ben! :thumbup:

Borotvaszappanra esetleg van ötleted?
A leírások szerint a C&E West Indian Lime és a Harris Windsor is tartalmaz vetivert, de sajna egyiket se ismerem... :nemtom:
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici