Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 122382 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Illatok
« Válasz #30 Dátum: 2010. Január 08. - 09:04:51 »
Ha már a nyelvészkedésnél tartunk, hogy ejtik ezt: "pour homme"? Mer én nem is merem kimondani társaságban... :)
OFF
„Puromm”. A parfum pedig franciásan „páhrfen”, nagyon nazális n-nel a végén. Bolondok ezek a franciák...
Még két vicces dolog: a borotvakés neve rasoir coupe-choux (rázoár kupsu :)), ami „káposztavágó” borotvát jelent. A pamacsot pedig egyszerűen blaireau-nak (bleró) mondják, aminek a jelentése borz. A disznópamacs blaireau en porc, (bleró an por), azaz szó szerint borz sertésből.  :)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Illatok
« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 09. - 06:15:21 »
Sziasztok,
 nekem elég érzékeny orrom van, szeretek szagolgatni ;D,
a kedvenceim Lagerfeldtől a zöld Photo, illetve amit a mai napig rendszeresen használok, borotválkozás után Fabergé-től a Brut 33. Ennek van olyan igazi, férfias,"békebeli" illata (szerintem).
A mostani divatos illatokat nagyon sablonosnak, jellegtelennek érzem.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Illatok
« Válasz #32 Dátum: 2010. Április 07. - 12:42:14 »
Sziasztok!

No, ez is egy szép történet. Sok-sok évvel ezelőtt kaptam egy Enrico Ferrari készletet, abban volt egy parfüm, ami akkor nagyjából tetszett. Az after-shave-jét használtam, már amikor borotválkozásra "kényszerített" a sors. Rövidre rá "szakmai ártalomként" Amway/Artistry valami, katasztrófa volt, egyúttal kvázi-előírás. 10%-ot használtam el belőle, aztán kitettem a kukákra.
Jött pár év szünet, addig csak illatosabb dezodorok voltak.
Utána Trussardi Uomo. Roppant erőteljes, de sohasem éreztem igazán magaménak.
Nem sokra rá jött egy fekete üveges (alul-felül lecsapott, lapított ovális forma), a nevére már nem emlékszem. Nem hagyott maradandó nyomot.
Újabb pár év szünet, közben ilyen-olyan Gillette/Nivea, inkább after-shave, semmint parfüm.

Aztán három éve egy nő barátom mondta, hogy ő úgy választott, hogy be a boltba, kiválasztotta a neki külsőleg tetsző hármat, aztán durr, próba. No, ez nálam olyannyira nem jött be, hogy a kiválasztott öt illatból pont mindegyiktől "kiütést" kaptam. Aztán egy hónapra rá a WestEndben szembe nézett velem Clive Owen. Rövid próba, utána egy hosszabb. Azóta ez van, és bár nem használom minden nap, amikor viszont igen, maximálisan elégedett vagyok vele.
Ja, ez az: http://www.iparfumeria.hu/lancome/lancome-hypnose-pour-homme-75-ml-eau-de-toilette/

Lancome Hypnose Pour Homme

A fura, hogy a párja a páromnak tetszik. :-)

POrofesszore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Illatok
« Válasz #33 Dátum: 2010. December 13. - 16:12:52 »
Én szeretem a kellemes (nem mindennapi)  illatokat.


Musgo Real aftershave
GFT EUCRIS
Lorenzo Villoresi SANDALO


Felváltva
Hangulatfüggően
Ennyi
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Illatok
« Válasz #34 Dátum: 2010. December 13. - 16:37:36 »
A 3D-ben nézhető filmek után már igazán feltalálhatnák az illatokat megjelenítő képernyőt is!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Krain

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Illatok
« Válasz #35 Dátum: 2010. December 13. - 19:52:00 »
Üdv!
Új fiú vagyok itt is(meg ebben a klasszikus borotválkozásban), de annyit bátran állíthatok, hogy az illatok közül a neroli.hu-n található választék nemcsak hogy lenyűgöző, de olyan milliócsillagos illataik vannak, hoyg az ember szeme bepárásodik tőle(na jó, csak az enyém ;D) Vannak a kommersz illatok közt is jók(nekem pl. nagyon bejött Issey Miyake:L'eau d'issey parfümje) de be kell, hogy valljam, nálam az igazi favorit(ok): L'Artisan:Timbuktu és a Fou D'Absinthe, Tea for two Villoresi: Uomo-ja, Nicolai: Vetyver, Amouage(bárcsak ne lennének ilyen baromi drágák)...szóval ILLATOK, hmmm. Most én is - sokakhoz hasonlón Geo F. Trumper munkásságával fogok megismerkedni azt hiszem, ott is van olyan, ami nagyon jó lesz szerintem.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Illatok
« Válasz #36 Dátum: 2010. December 14. - 11:47:12 »
A multkori hozzászólásomból lemaradt a BVLGARI AQUA
narancsfa, mandarin, fás jegyek, petit-grain, pézsma, pacsuli, ámbra, tengeri fű

Ó de toalett

szabadidős tevékenységhez
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Illatok
« Válasz #37 Dátum: 2010. December 15. - 12:57:35 »
Ha már a nyelvészkedésnél tartunk, hogy ejtik ezt: "pour homme"? Mer én nem is merem kimondani társaságban... :)
OFF
„Puromm”. A parfum pedig franciásan „páhrfen”, nagyon nazális n-nel a végén. Bolondok ezek a franciák...
Még két vicces dolog: a borotvakés neve rasoir coupe-choux (rázoár kupsu :)), ami „káposztavágó” borotvát jelent. A pamacsot pedig egyszerűen blaireau-nak (bleró) mondják, aminek a jelentése borz. A disznópamacs blaireau en porc, (bleró an por), azaz szó szerint borz sertésből.  :)

A Google fordítónak van olyan funkciója, amellyel meg lehet hallgatni az idegen nyelvű szavakat. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy ez mennyire hiteles, főképp a francia nyelv esetén, de lehet, hogy egy próbát megér :).

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Illatok
« Válasz #38 Dátum: 2010. December 15. - 16:46:55 »
Üdv!
Új fiú vagyok itt is(meg ebben a klasszikus borotválkozásban), de annyit bátran állíthatok, hogy az illatok közül a neroli.hu-n található választék

Üdv itt!

Akkor én vagyok a kakukktojás, vagy rossz nőkkel járok oda, de egyet sem találtunk, amire rábólintottunk volna. Mindet olyan -khm- metroszexuálisnak érzékeltük.

kommerszben az Armani Black Code-ja volt, ami még jónak mondható, de valami egyéni, férfias, nos, ez nehéz meló....

Nem elérhető Krain

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Illatok
« Válasz #39 Dátum: 2010. December 16. - 09:07:02 »
Szia! Az Eucris-t is illatoltad?(Geo F. Trumper-től)

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Illatok
« Válasz #40 Dátum: 2010. December 18. - 12:20:57 »
Szia! Az Eucris-t is illatoltad?(Geo F. Trumper-től)

van eucris illatmintam, es csaj "jeles2 napokon hasznalom mert nagyon bejon az illata.
azt hiszem veszek majd belole egy teljes uveggel, mert nagyon tetszetos nekem ez az illat :)
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Illatok
« Válasz #41 Dátum: 2010. December 18. - 16:28:36 »
Szia! Az Eucris-t is illatoltad?(Geo F. Trumper-től)
csaj "jeles2

micsoda freudi elszólás!  ;D

Talán próbáltam, de akkor teszek még egy kört arrafele. Köszönöm a tippeket!

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Illatok
« Válasz #42 Dátum: 2010. December 18. - 20:39:41 »
Szia! Az Eucris-t is illatoltad?(Geo F. Trumper-től)
csaj "jeles2

micsoda freudi elszólás!  ;D

Talán próbáltam, de akkor teszek még egy kört arrafele. Köszönöm a tippeket!

hmmm most hogy visszaolvastam, tenyleg elirtam nem is kicsit.
tehat helyesen: csak "jeles" napokon :)))))
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Illatok
« Válasz #43 Dátum: 2010. December 22. - 10:37:00 »
No, jelentem, megvolt az parfümtúra.

Eucrist kirpóbáltam: nagyon nem jött be  :-\  Ellenben a Montale Fougeres Marine viszont nagyon. Tökéletes. Természetesen nem volt készleten  >:( majd januárban kell visszanéznem  >:(

Így kínomban átmentem a szemben lévő Douglasba egy Tommy Hilfigerért... Annyira nem vagyok feldobva, mert a Montale-k után ezek a -elnézést a szonbságért- ezek kommersz cuccok (Armani, Boss, stb) halovány kölninek tűntek. Pláne, hogy csak "eau de toilette"-k...

A Montale elképesztő. Tekintve, hogy "eau de parfum", tényleg elég volt egyetlen fújás ahhoz, hogy érezhessem, viselek egy illatot, fantasztikus érzés volt! A barátnőm, mikor megszagolta, úgy nézett rám, hogy tudtam, nagyon nem fogunk ma unatkozni  ;D

Ami még érdekes élmény volt számomra, az a Montale Black Aoud. Elsőre nem volt bizalomgerjesztő illat, de bőrre felvíve elkezdett átalakulni: egy óra kellett neki, de végül kifejlődött és szintén elképesztő illatot produkált. Még sosem tapasztaltam ilyen jelenséget korábban, na, de nem is volt még "igazi" parfümöm...

Szóval szerintem ezek teljességgel megérik az árukat. :borz2: Csak lenne raktáron, amit szeretnék, grrr... Sajnáltam is az eladó lányokat, mert egy női Mpontale-t is akartam volna venni, de az sem volt...

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Illatok
« Válasz #44 Dátum: 2010. December 22. - 11:10:36 »
Én is próbáltam Trumper cuccokat venni meg Musgo Real-t de azok sem voltak. Csodálkoztam, hogy kari előtt így lefogyott a készletük. :borosta:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici