Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 122385 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Illatok
« Válasz #180 Dátum: 2017. Június 17. - 10:30:36 »
Ezt a Cacharel stiftet keresem, de eddig csak lyukra futottam, van ötletetek rá?

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Illatok
« Válasz #181 Dátum: 2017. Június 23. - 10:17:49 »
Vennék Azzaro EdT-t a Notino-n.
Ahogy nézem van belőlük teszter is, csak a kiszerelésben különbözik a teszter a normáltól, azaz az illata és a tartóssága is megegyezik?

Sosem vettem még tesztert  :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Illatok
« Válasz #182 Dátum: 2017. Június 23. - 10:43:50 »
Elviekben ugyan az!

Különbség tényleg csak a csomagolásban van - a teszter puritánabb!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Illatok
« Válasz #183 Dátum: 2017. Június 23. - 11:43:09 »
A kupak hiánya elméletben eredményezhet gyorsabb oxidációt, a szórófej minőségétől függően. A beltartalom ugyanaz.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Illatok
« Válasz #184 Dátum: 2017. Június 23. - 12:32:14 »
Írnék a Cacharelnek, egyáltalán gyártják-e, mert nekem gyanús, hogy nem.


Üdv

Á

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Illatok
« Válasz #185 Dátum: 2017. Június 23. - 18:38:52 »
Múltkor Ákos írt a Cacharelről meg a Kenzoról, muszáj volt belőlük tesztert vennem :D Kicsit másra emlékeztem, dehát eltelt huszonöt év...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Illatok
« Válasz #186 Dátum: 2017. Június 24. - 06:58:57 »
Köszi a válaszokat srácok!
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Illatok
« Válasz #187 Dátum: 2017. Június 24. - 07:00:32 »
Cacharel nekem még mindig nagyon bejön, de az igazi nagy kedvenc az Azzaro lett  :2thumbup:
Kenzoról nem írtam, még nem próbáltam (az milyen?), ha jól emlékszem  :)

Múltkor Ákos írt a Cacharelről meg a Kenzoról, muszáj volt belőlük tesztert vennem :D Kicsit másra emlékeztem, dehát eltelt huszonöt év...
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Illatok
« Válasz #188 Dátum: 2017. Június 24. - 14:44:42 »
Kenzo is az a fűszeres, sötét illat, mint ami a kilencvenes évek elején divat volt. Kasarelnél fásabb, szárazabb vagymi.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Illatok
« Válasz #189 Dátum: 2017. Június 24. - 22:42:19 »
Köszi, akkor keresek valahol, ahol meg lehet szaglászni  :sör:

Kenzo is az a fűszeres, sötét illat, mint ami a kilencvenes évek elején divat volt. Kasarelnél fásabb, szárazabb vagymi.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Illatok
« Válasz #190 Dátum: 2017. Június 25. - 12:49:21 »
Múltkor Ákos írt a Cacharelről meg a Kenzoról, muszáj volt belőlük tesztert vennem :D Kicsit másra emlékeztem, dehát eltelt huszonöt év...

Meg közben meg is változott sok előírás a parfümiparban.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Illatok
« Válasz #191 Dátum: 2017. Június 25. - 13:27:54 »
Ó, tényleg, az is lehet. Gondolom betiltották a bálnazsír meg a kőrisbogárpor használatát.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Illatok
« Válasz #192 Dátum: 2017. Június 25. - 20:47:24 »
Pont ma szaglásztam a Cacharelt, a mai már sokkal simulékonyabb illat, a régi karakteresebb volt, jobban is tetszett  :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Illatok
« Válasz #193 Dátum: 2017. Június 26. - 00:32:41 »
Hát én meg nem mondanám, hogy az emlékeim változtak-e meg vagy az illatok, de én sem ezekre emlékeztem...

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #194 Dátum: 2017. Október 12. - 21:58:23 »
Illatkritikák!

Mostanában jó pár illatot kipróbáltam, következzenek a beszámolók (legtöbbjükből minta van, az Elad topikot nemsokára lehet figyelni). Alább nagyrészt az én benyomásaim következnek, illatkomponensek és hozzáértőbbek véleménye a fragrantica.com-on olvasható.

Axe Gold Temptation

A Dark temptationről többen is dicsérőleg írtak itt korábban, a Gold Temptation szintén alapvetően csokis, de kevésbé fanyar, inkább behízelgően édes - már-már női illatnak is elmenne. Kellemes, de talán elég megosztó is, összességében inkább érdekességként fújnám magamra, mint "állandó" illatnak.

Denim Black

Ezt gondolom sokan ismerik. Fanyar, kissé talán "bárdolatlan", de egy hölgyismerősöm és a fragrantica.com-on is egy hölgykritikus szerint van benne valami, ami olyan igazi, "erőteljesen férfias."

Floris Cefiro

Kellemes "tavaszias, kora nyárias" illat. Leginkább "citrusos-szappanos" jellegűnek mondanám. A kezdeti illata (lévén illékony citrus) nem túl tartós, a "szappanos" háttér tovább megmarad, de kifejezetten könnyed, nem tolakodó, kifinomult illat. Uniszexnek mondják, és valóban nőn is el tudnám képzelni.

Dior Sauvage

Enyhe "gyömbéresség." Férfiasnak férfias, és nem kellemetlen, de nekem nem is jött be annyira.

Prada Luna Rossa

A fragrantica.com egyik kritikusa szerint "olyan nyári illat, ami télen is elmegy." Aláírom. Van benne egy enyhe, de engem valahogy mégis megfogó, "öregpapás" fanyarság + némi citrus. Nem annyira divatos férfi-illat, de nekem nagyon-nagyon szimpatikus.

Giorgio Armani Acqua di Gio

Sokak szerint nem lehet mellélőni vele. Enyhén édeskés, én némi gyömbért/fenyőt? érzek ki belőle még. Sokak szerint "összetettebb testvére" a

... Perry Ellis 360o

Nagyon hasonlít a fentire valóban, ám leszáradás után gazdagabb és intenzívebb a háttérillat, én több "tűlevelet" érzek benne. Ennek dacára nem mondanám kifejezetten téli illatnak. Kellemes, nem tolakodó, közepesen tartós, nekem bejövős.

Davidoff Champion

A nekem nagyon szimpatikus Avon True Force drágább verziójának is mondják. Valóban hasonlít, de leszáradás után az "alap" fanyarabb. Összességében nem tolakodó, inkább tavaszias, sajnos nem túl tartós. Üvegformája ("súlyzó", a "gyúrós" image-t hangsúlyozandó) kissé megosztó, nálam csak minta van belőle.

Versace Eros

A fragrantica.com-on többen is nőmágnesként jellemzik. Brutális citrus-mentol robbanással indít, de egyáltalán nem az "olcsó" fajtából (tehát a mentolos rágókat és citromos mosószereket tessék elfelejteni). Száradva némileg átalakul, de továbbra is jó adag citrus megmarad - az egész illat igen erős és tartós. Ha túllövi az ember, feltűnősködőnek tarthatják. Összességében nagyon szimpatikus, de vigyázni kell vele. Mindennapra nem hordanám, inkább társaságba (főleg hölgyekébe), óvatosan adagolva.

Versace Versus Blue Jeans

Jóval könnyedebb, mint a fenti. Tavaszias-nyáriasnak mondják. Jómagam némi "kólaszerű" illatot is kiérzek belőle. Édeskés, de mindenképp inkább férfias, bár adott esetben nőn se hatna furcsán. Bejövős, de jóval kevésbé intenzív, és kevésbé tartós, mint az Eros.

Issey Miyake pour Homme

Érdekes, keleties kompozíciónak mondják - számomra a gyöngyvirág dominál benne, leszáradás után kicsit fanyarabb. Szimpatikus, de annyira nem, hogy sokszor hordjam.

Viktor & Rolf Spice Bomb

Érdekes, fűszeres (talán egy pici bors is van benne?) + némi édeskés komponens. Intenzív, de nem brutálisan feltűnő, és nem is túl tartós. Inkább érdekesség, mint gyakori viselet.

Creed Aventus

A fragrantica.com és a saját egybehangzó véleményem szerint messze túlárazott. Kellemes, "áramvonalas", fanyar illat. Nagyon szimpatikus, de hamar el is száll. Egy ilyen drága parfümnél ez csalódás.

Calvin Klein Be

Uniszexnek mondják, dominánsan "szappanos" illat. Némi rosszindulattal akár jellegtelennek is lehetne nevezni. Alig-alig tűnik fel, inkább csak egy "tisztaság" illat, ami egyáltalán nem intenzív, de viszonylag tartós. Szimpatikus, de egy kissé tényleg "jellegtelen."

Penhaligon Artemisia

Ezt ajándékba kaptam az egyik mintaadag mellé szintén mintányi mennyiségben. Női darab - kellemes, de kissé öregmamás.

Playboy Miami

Dominál a zöldalma. Ez már egy olcsó, de még viszonylag harmonikus és nem tolakodó darab.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici