Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 122369 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Illatok
« Válasz #195 Dátum: 2017. Október 12. - 22:20:27 »
Ez jó volt, remélem lesz folytatás is!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Illatok
« Válasz #196 Dátum: 2017. Október 13. - 07:41:48 »
Melyiket érzed a legtartósabbnak?
Mert szvsz úgy vagyok ezzel, hogy hiába jó az illat, ha fél óra múlva már semmit nem érezni belőle.
Eddig a legdurvábban tartós a Paco Rabanne Black XS volt...
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Illatok
« Válasz #197 Dátum: 2017. Október 13. - 07:51:39 »
Alpa sorrol mikor írsz?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #198 Dátum: 2017. Október 13. - 20:16:02 »
Melyiket érzed a legtartósabbnak?
Mert szvsz úgy vagyok ezzel, hogy hiába jó az illat, ha fél óra múlva már semmit nem érezni belőle.
Eddig a legdurvábban tartós a Paco Rabanne Black XS volt...

Egyértelműen a Versace Eros. Még a zárt mintás üvegcsék halmazán is ez üt át. 1-1 lövés a két csuklóra, 1-1 a két fül mögé, 1 az ing/póló mellrészére - a következő 2 órában ne csodálkozz, ha érdekes tekinteteket kapsz mondjuk egy zsúfolt villamoson. 4-5 óra múlva még egyértelműen érezhető. Nagyon bejön, de vigyázni kell vele, és "csak úgy" nem tenném fel.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #199 Dátum: 2017. Október 13. - 20:17:19 »
Alpa sorrol mikor írsz?

Egyelőre nincs tervben. Abból is van parfüm? Ami AS-t szagoltam még régebbi talin belőle, az emlékeim szerint nem tetszett... de persze nyitott vagyok próbálgatásra.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Illatok
« Válasz #200 Dátum: 2017. Október 13. - 20:19:19 »
Tudok összesből mintát adni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #201 Dátum: 2017. Október 13. - 20:20:26 »
egy kis segítséget kérnék illathasználatban jártas pengetársaimtól.
néhány illatra tettem szert a neroliból:
Montale black aoud
Montale dark aoud
Montale fougeres marine
GFT eucris
GFT sandalwood
GFT spanish leather
Lorenzo Villoresi Theseus

nos a kérdésem a következő: cologne, EdT, EdP értem, h töménységet, tartósságot határoznak meg, de melyiket hova és milyen mennyiségben kell felvinni?
:)

tudom bárgyú a kérdés, de a arcszeszen kívűl (amig nem tértem át a balzsamra) nem volt rajtam ilyen jellegű és minőségű illat!
a válaszokat előre is köszönöm  :bow:

Ezen a poszton felbuzdulva ma a Neroliban jártam, részben ugyanezeket markoltam fel. Az Oudokra kiváncsi leszek. Helyben papírra fújva mutatta a hölgy az illatukat, de majd bőrön is kipróbálnám. Papíron nem voltak olyan mellbe vágóan erősek inkább a szokatlanságuk bűvölt el. Egyértelművé vált számomra, hogy ez az oud (argánfa vagy micsoda magyarul) nem egy mainstream parfüm-összetevő. Na majd meglátjuk...

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #202 Dátum: 2017. Október 15. - 21:01:36 »
egy kis segítséget kérnék illathasználatban jártas pengetársaimtól.
néhány illatra tettem szert a neroliból:
Montale black aoud
Montale dark aoud
Montale fougeres marine
GFT eucris
GFT sandalwood
GFT spanish leather
Lorenzo Villoresi Theseus

nos a kérdésem a következő: cologne, EdT, EdP értem, h töménységet, tartósságot határoznak meg, de melyiket hova és milyen mennyiségben kell felvinni?
:)

tudom bárgyú a kérdés, de a arcszeszen kívűl (amig nem tértem át a balzsamra) nem volt rajtam ilyen jellegű és minőségű illat!
a válaszokat előre is köszönöm  :bow:

Ezen a poszton felbuzdulva ma a Neroliban jártam, részben ugyanezeket markoltam fel. Az Oudokra kiváncsi leszek. Helyben papírra fújva mutatta a hölgy az illatukat, de majd bőrön is kipróbálnám. Papíron nem voltak olyan mellbe vágóan erősek inkább a szokatlanságuk bűvölt el. Egyértelművé vált számomra, hogy ez az oud (argánfa vagy micsoda magyarul) nem egy mainstream parfüm-összetevő. Na majd meglátjuk...

Korrekció: agarfa! http://parfumblog.hu/parfumosszetevok-oud-aoud-oudh/

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #203 Dátum: 2017. Október 16. - 08:53:19 »
Tudok összesből mintát adni.

Nagyon kösz a felajánlást, egyelőre nem élnék vele. A Windsort egyébként már biztosan próbáltam, és emlékeim szerint nem jött be. A többire majd esetleg tavasszal visszatérek... ;)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #204 Dátum: 2018. Március 03. - 16:51:01 »
Illatismertetők ismét! :)

Montale, a híres keleties illatok alkotója, tőlük:

Black Aoud: az "alap" agarfa mellett jócskán van benne rózsa. Intenzív és tartós, szerintem kellemes, de a töménysége egyesek számára taszító lehet. Édesanyámtól megkaptam, hogy "mint a legények a búcsúba'", az ő számára a rózsaillat nem társult kellemes emlékekhez :) Egyesek szerint még akár női illatnak is elmegy.

Dark Aoud: agarfa + szantál, semmi több. Fanyar, férfias. Sajnos jóval kevésbé tartós, mint a másik.

Wood and Spices: az agarfa itt háttérbe szorul, inkább édeskés az egész. Nem rossz, de hanyatt sem estem tőle.

Blue Amber: ebben is csak a háttér agarfás, az előtér édeskés, de elég érdekes módon. Kifejezetten bejövős, inkább téli, de akár nyárra is el tudom képzelni.

Black Musk: ahogy a nevében is benne van, pézsmás, a Dark Aoudhoz hasonlóan ez is elég sallangmentes, ám sajnos egyúttal rövid életű is.

Greyland: az elején egy kicsit Unicum-szerű (!), aztán megszelídül, és egy nagyon férfias, földes, nem intenzív, de tartós illat lesz. Hasonló, de szerintem jobb, mint a Trumper Eucris, abban van egy komponens, ami zavar, ebben viszont szerencsére nincs.

Clinique Happy for Men: ebbe még csak beleszagoltam. Kommerszebb, valószínűleg többeken éreztem már korábban. Nagyon szimpatikus, de a fragrantica.com-on kifejezetten rövid életűnek tartják.

Calvin Klein ck one: nagyon hasonlít az általam korábban már próbált Floris Cefiro-ra: a calvin klein be-ből megismert szappanosság + citrusosság. Kifejezetten nyári illat, tartósságáról nem írnak jókat.

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Illatok
« Válasz #205 Dátum: 2018. Március 07. - 12:44:54 »
Montale-ket foglalom, ha eladod.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Illatok
« Válasz #206 Dátum: 2018. Március 08. - 11:47:03 »
Montale-ket foglalom, ha eladod.

A greyland vagy a dark oud mögé beállok másodiknak! :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Illatok
« Válasz #207 Dátum: 2018. Március 08. - 13:00:02 »
Sztem sample.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Illatok
« Válasz #208 Dátum: 2018. Március 10. - 11:04:57 »
...bizony, itt 2ml-es mintákról van szó, amiket el is szándékozom használni  :whoops: Viszont a Greylandből jövő télre lehet, hogy magam is beszereznék nagyobb adagot.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Illatok
« Válasz #209 Dátum: 2018. Március 11. - 09:26:20 »
Erdemes a notinot monitorozni mert neha felaron megy a greyland is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici