Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 122409 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Illatok
« Dátum: 2009. December 16. - 15:34:02 »
Axe-hatás...   ;D

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Illatok
« Válasz #1 Dátum: 2009. December 16. - 15:55:02 »
Axe-hatás...   ;D

Annak van topik a késportálon, nem? (Balták, ...) :D
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Illatok
« Válasz #2 Dátum: 2009. December 17. - 07:40:15 »
Robi- ;D

Komolyra fordítva:

Kommersz illatokat nem nagyon használok, most a GFT Spanish Leather-jét szoktam (nem vagyok egy nagy parfümfüggő :D). Kellemes friss illat, diszkrét nyáridéző hangulattal. (Sajnos se az orrom, se a fülem nem túl jó, ezért szakmai véleményt nem nagyon tudok mondani :()
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Illatok
« Válasz #3 Dátum: 2009. December 17. - 08:56:53 »
Én kábé húsz éve nem használok kifejezetten kölniillatot. Egyrészt gyakorlatilag akkor tértem át AS balzsamra, amikor anno megjelent a Nivea, és az nem ma volt, másrészt a kilencvenes évek közepén elkezdtem komolyabban foglalkozni a borokkal, ami egyszerűen azzal járt, hogy nagyon rövid idő alatt irdatlanul erősnek és művinek kezdtem érezni minden ilyen illatot. Elég jó orrom van, így az illatok nemcsak erősebben hatnak rám, de arányában a jelentőségük is nagyobb, mint másoknál.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Illatok
« Válasz #4 Dátum: 2009. December 17. - 10:53:37 »
Ami az én parfüm repertoáromban megtalálható: két bruno banani illat, tom tailor és fehér diesel. Mindet nagyon szeretem. Valamint van egy valentino nevezetű, amelyet még nyertem, de ezt nem szeretem és még nem is nagyon volt használva.  Még egy versace blue jeans beszerzését tervezem sógorom használt régen olyat.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Illatok
« Válasz #5 Dátum: 2009. December 17. - 11:53:35 »
Neroliba tervezek ellátogatni valamikor, megtalálni AZT A parfümöt, ami úgy érzem, tényleg illik hozzám. Talált már valaki olyat, ami földbeállítja a szebbik nemet? :)

Lehet ott vajon mintát szagolgatni?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Illatok
« Válasz #6 Dátum: 2009. December 17. - 12:06:28 »
Szám Bá, nem tudom, de ha egy valamire való, illatokkal foglalkozó üzletben nem lehet mintát szagolgatni, akkor abból igen mélyreható következtetéseket kell levonni. De kérdezz rá előbb, akár írásban, nemrég én is kérdeztem, van-e állványuk BK-4-hez, és hamar jött is válasz, tehát figyelnek.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Illatok
« Válasz #7 Dátum: 2009. December 17. - 12:30:32 »
Neroliba tervezek ellátogatni valamikor, megtalálni AZT A parfümöt, ami úgy érzem, tényleg illik hozzám. Talált már valaki olyat, ami földbeállítja a szebbik nemet? :)

Hat attol fugg milyen illatot preferalsz. En pl a tipikus ferfi illatokat ki nem allhatom, fizikailag rosszul erzem magam toluk egy ido mulva. Inkabb gyumolcsosebb, frisebb illatokat kedvelek. Nicolai-bol esetleg szagold meg a Cedrat Intense-t es a New Yorkot szerintem.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Illatok
« Válasz #8 Dátum: 2009. December 17. - 15:25:59 »
Én ha használok, akkor egy HE márkájú Henkel felségjelû kölnit, amit a magyar Henkeltôl kaptak a "bennfentesek".  ;D
Alkalmi viseletként pedig clinique happy for ment halványan...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Illatok
« Válasz #9 Dátum: 2009. December 17. - 16:56:27 »
Régebben azt sem tudtam milyenek azok a "bőr" illatok amíg az egyik GFT sample packban nem volt egy Spanish Leater illat minta.
Teljesen befészkelte magát az orromba,ha tehettem nem telt el úgy nap,hogy ne illatoltam volna meg :)
A másik -szintén tőlük-ami megfogott az az Eucris.
Nem egy hétköznapi illat az biztos.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Illatok
« Válasz #10 Dátum: 2009. December 17. - 17:24:39 »
Nem egy hétköznapi illat az biztos.

Aham, na vmi ilyesmire vadászom.

Köszönöm a tippeket :) Persze viszek vmi nőt a kontroll végett.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Illatok
« Válasz #11 Dátum: 2009. December 17. - 17:48:34 »
Szám Bá': Természetesen lehet a Nerolinál szaglászni.
Elég sok parfőmjük van, a lány aki ott volt segítőkész volt. Én már nagyjából tudtam, hogy mit akarok, de a kedvesemnek válogattunk kb. 20-30 percig.

Az, hogy épp mijük van, változó, ha tudod mi kell, érdemes odaszólni előtte, ha nem, akkor meg úgyis mindegy!

Ja, ha vásárolsz náluk, akkor illatmintát kapsz ajándékba! (Nekem így lett coral skin food mintám... :))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Illatok
« Válasz #12 Dátum: 2009. December 17. - 22:57:49 »
A GFT Spanish Leather és az Eucris fantasztikusak.

Jelenleg az alábbiakat használom (persze nem egyszerre  ;)):

Penhaligon's Blenheim Bouquet
Penhaligon's Hammam Bouquet
Penhaligon's English Fern
Penhaligon's Opus 1870
Knize Ten
Taylor of Old Bond Street Sandalwood
D.R. Harris Old English Lavender Water
Calvin Klein Man
Lacoste Essential

Remélem nem hagytam ki semmit.  :)
 

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Illatok
« Válasz #13 Dátum: 2010. Január 06. - 16:49:50 »
Hát én nem vagyok vmi nagy gurmann ilyen téren :) , plusz az orrom sem olyan egetrengetően érzékeny, de a finom illatokat szolidan
prezentálva szeretem. :)
A sétáló parfümfelhőktől agybajt kapok, de egy kevés mindig jó.
Én most Diesel Plus-Plust használok, meg van még a régi avonos Signature-ömből egy icipici, de hát az a kiváló illata ellenére
sajnos hamar párolgott, gyenge volt, hamar eltűnt az illata.
Használtam még sokáig Antonio Banderas Mediterráneót, azt nagyon szerettem.
Mostanság Burberryket szagolgattam, alapból tetszettek, de van bennük vmi menthol vagy nem is tudom mi, és az zavar.
A Signature-ben tetszik az érdekes összeállítás: zöldalma,grépfrút,bambusz,gyömbér, fehér cédrus stb.
A Banderasban meg tetszik,h vannak benne klasszikus jegyek, ámbra, pézsma, de megvan benne a gyömbér,bergamott is,amiket nagyon szeretek. A paprika meg olyan kellemes, csípős felhangot ad neki, kicsit olyan, mint a Kenzo egyik parfümje, ami paprikás, de annál sztem sokkal szolidabb, korrektebb tálalással. Nem olyan vad.
A Dieselemet is szeretem.
Összegezve a friss, természetes, gyümölcsös-fás illatokat szeretem némi nehéz, hagyományosabb elemmel, finoman elbújtatva. :)
Egyszer szeretnék csináltatni ezekből az anyagokból egy sajátot, de mivel gyanítom,h ez nagyon sokba kerülne és messze
túl lenne a keretemen, sajnos nem hinném,h a következő pár évben kerül sor rá.  :-\
Nem tudja vki, h nagyságrendileg mennyibe kerül az ilyesmi?
Mondjuk olyan 30ml esetén?
Szerk.: és nem vetnék meg egy üvegcsényi Givenchy Xeryust meg Chanel Allure-t sem. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 06. - 17:49:45 írta Duhaj Ádám »

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Illatok
« Válasz #14 Dátum: 2010. Január 06. - 20:21:47 »
A diesel plus plus a "tejes dobozos" diesel igaz?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici