Szerző Téma: Illatok  (Megtekintve 122372 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Illatok
« Válasz #15 Dátum: 2010. Január 06. - 23:49:42 »
Ádám- ha illatokkal kisérletezni szeretnél, vannak kifejezetten ipari "illatgyártó" cégek. Interneten kell keresgélni kicsit. Ezek általában szintetikus ipari mennyiségű zaftokat kínálnak. Azonban pályafutásom során mikor nedves törlőkendőket akartunk gyártattni kaptunk egy halom illatmintát. Ezek kb olyan 20ml-es aluminium flakonokban voltak. Sajnos a gyártó cégeket nem adhatom ki ( nem is nagyon tudnám régen volt már), viszont valami ilyen hasonló ürüggyel lehetne egy pár fajta "fej" illatmintát beszerezni. ( Mintha egy sajátmárkás termék gyártásához illat kompozíció kisérletezéshez ilyen illatmintákra lenne szükséged.) Ez a legolcsóbb megoldás...   

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Illatok
« Válasz #16 Dátum: 2010. Január 07. - 01:16:12 »
A diesel plus plus a "tejes dobozos" diesel igaz?
Igen. XD
Egyébként összetevőiben is 'tejes'. :)
Pontosan nem tudom, de vmi tejkivonat meg ilyen-olyan proteinek,és ahogy utánanéztem,valszeg szantál,tölgyfazuzmó,coumarin (tonkababból) és talán levendula is van benne. Isteni jó illat, de ez sem az az örökkétartó cucc, mint ahogy az általam kedvelt friss,
könnyű illatok túlnyomó hányada sem.
Ellenben emlékszem, pl. bátyám Dolce&Gabbanája meg a  Kenzo azok fertelem módon erősek voltak. :)
Napokig megmaradt az ember ruháiban,ha fújt két szissznyit.  :D
Na AZOK nem az én stílusom. :)
Egyébként ugye függ attól is,h eau de toilette vagy parfum, meg hát azért vmilyen szinten a korától is.
Vmennyit ahogy tapasztalom, mindenképp gyengülnek az idő során, hiába tárolja az ember a dobozában,a lehető leghűvösebb helyen,ami
a házban van. Persze függ attól is, ki meddig használ egy üvegnyit.
Nekem egy 50ml-es elég vagy bő fél évig, vagy még tovább is.
A Banderasom vagy másfél évig használtam  ;D ,az 100ml-es volt.
Rájöttem már,h jobb két 30ml-est tartani, mint egy 50-est. Úgy jobban alkalomhoz is lehet igazítani, és árban sem olyan katasztrófa.
Ha az ember olyasmire vet szemet, mint amikre mostanában én, akkor nem is árt. :)
Az 50-es Burberryk meg a Chanel Allure és a Givenchy mind olyan 16-20 körül vannak, ami azért egy parfümért már nekem kicsit sok. :)
EGy egyedi igények szerint elkészített illatra egyszer hajlandó lennék komolyabb pénzt kiperkálni, de azt csak akkor
csináltatnám meg, ha már elég tapasztalatom lenne az összetevőkkel.
Már írtam egy listát a kedvenc illataim összetevőiről, elég jól körvonalazódik, h milyen illatjegyeket szeretek.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 07. - 17:29:13 írta Duhaj Ádám »

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Illatok
« Válasz #17 Dátum: 2010. Január 07. - 01:24:36 »
Ádám- ha illatokkal kisérletezni szeretnél, vannak kifejezetten ipari "illatgyártó" cégek. Interneten kell keresgélni kicsit. Ezek általában ... 
Köszi a tippet, de sajnos én ehhez nem vagyok elég dörzsölt. :)
Nem megy nekem az ilyesmi.  ::)
Ellenben azért jó tudni, h ilyen is van. Amúgy annyira jó orrom sajnos messze nincs, h ilyesmivel kísérletezzek,még ha lenne is hozzá
alapanyag. Ezt nagyon tudni kell sztem,h miből mennyi legyen.
Amit én összerakatnék, abban legalább 6 összetevő lenne,vagy még több  ;D ,szóval azt profi Orrnak kell csinálni.
De érdekes lenne egyszer összekontárkodni egyet magamtól.  :D
Amúgy kezd körvonalazódni,h ezek tetszenek legjobban:
gyömbér,bergamott,ámbra,pézsma,bambusz,fehér cédrus,szantál,tölgyfazuzmó,coumarin(tonkabab),zöld mandarin,vetiverfű,paprika.
Ez így 12 összetevő,és talán egyszerre nem is lenne jó egy parfümben (elnyomnák egymást,esetleg vmi még ütné is a másikat), de
szét tudnám bontani két parfümre,egy mediterránabb,erősebb illatra, meg egy lájtos,könnyűre.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Illatok
« Válasz #18 Dátum: 2010. Január 07. - 01:29:22 »
Nekem is ilyen dieselem van. Nagyon szeretem bár kissé feminin illatnak tartom, nem az a tipikus macsós férfiillat (mondjuk én azokat nem is szeretem). Bár egyszer láttam egy videót, amiben egy parfümökkel foglalkozó férfi szólalt meg és azt mondta, hogy szinte felesleges szétkülöníteni a parfümöket férfi és női parfümökre, mert úgy is a bőrre felfújva teljesen más illatot ad ki minden embernek (legyen az akár férfi, akár nő). Valamint még azt is mondta, hogy parfümöt úgy kell vásárolni, hogy felfújuk, közben mondjuk elhagyjuk a boltot, még bevásárolgatunk eltelik egy fél óra és akkor van azt hiszem a "test" illat, mert ugye a "fej" illat az igencsak az elején érezhető még.
Én beérem azzal is, hogy egészében szaglászom a parfümöt. Nem menne, hogy megállapítsam egy illatnak a vetiverfű, vagy tonkabab összetevőjét mondjuk. ;)

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Illatok
« Válasz #19 Dátum: 2010. Január 07. - 01:46:43 »
Ó,igen? Jól választottál.  ;D
Amúgy én nem azt mondanám rá, h feminin illat, hanem azt, h olyan üde, könnyű, dinamikus.
Sztem ha nem szereted a nágyonmácsó illatokat (mint említettem, ezeknek a nagy részétől engem is a hidegrázás kerülget :) ), de
kipróbálnál vmi erősebb, szintén dinamikus és friss dolgot, a Mediterráneót lenne érdemes megszagolnod!
Egy olcsó parfüm, az 50ml-eset olyan 4ezer körül megkapod, de sztem az illata az vmi fergeteges! :)
Az a nagyon jó benne, h benne van az a mediterrán lüktetés, de nem nehéz, friss és dinamikus,nem telepszik rád.
Amúgy ezzel a fej-test-alap-szív dologgal én sem vagyok még tisztában, az illatjegyekből is csak egyeseket ismerek fel.
Sajnos nem tudok hozzájutni különálló összetevőkhöz, h önmagában szagoljam meg őket, de egy kis figyelemmel sokmindent
meg lehet ismerni. Pl. a bergamottot ismerheted sok jobb minőségű feketetea keverékből,gyakran használják együtt velük.
Egyébként narancsféle.
Aztán anyám levendulával kitömött párnácskákat szokott a szekrényekbe tenni.
A rózsát mindenki ismeri, parfümben én frászt kapok tőle,nagypapa-stuff.  ;D
Szantált szintén könnyű felismerni, jobb indiai füstölőkbe őrölve kerül bele tudtommal, paprika szintén alap, azt a jellegzetes
csípős illatot adja a parfűmökben,gyömbér is egy mindenki által ismert kissé csípős, ízében egyszerre savanykás és paprikaszerű dolog
(Kínában néha ráharaptam a kajában a gyömbérdarabokra, ott úgy turkálják ki az emberek,mint mi itthon az egészborsot  ;D )  ,szóval
elég sokmindent meg lehet tanulni, aztán meg kell nézni a parfüm összetevőit, és azért nagyon lassan rá lehet jönni egy-két dologra.
De pl. én nagyon melléfogtam a Mediterráneóval, abban sokáig vmi citrusfélére, vagy thujamagra(csodajó illata van, szagoltad már?) gyanakodtam,de nincs benne. :)
Nem egyszerű dolog ez, nem hiába ér dollármilliókat egy jó "Orr".
Én is totál laikus vagyok a dologban, de szeretek szagolgatni. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 07. - 01:52:23 írta Duhaj Ádám »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Illatok
« Válasz #20 Dátum: 2010. Január 07. - 02:51:23 »
Én egyszer hallottam a rádióban egy fickót, azt hiszem az volt a titulusa, hogy "illatőr" és egy-egy parfümgyártó megbízásos menetrend alapján alkalmazza. A műsorvezető megkérdezte tőle, hogy mennyi lóvéért dobna össze egy illatot neki, elhangzott egy összeg 300e Euró, amit kb 1, másfél év múlva adna át, addig dünnyögne rajta. Először kutatás, hogy véletlenül se legyen hasonló, vagy ugyanaz az illat, majd elmélkedés, hogy miket rakjon bele, majd stb. stb. tiszta vicc volt... Ezért is kerül egy komolyabb márkás parfüm annyiba amennyibe.
Mi a nedves törlőkendőnél az egész receptúrát összeöntöttük kb. 3 perc alatt... ;D az egészet! és nem volt semmi: volt benne mentol, citromfű, kis zöld tea illat, persze mind szintetikus, raktunk még bele vizet, glikólokat, glicerint, asztali pórt  ;D és ahhoz képest, hogy a trükk 3 percig tartott 3 teljesen laikus embertől a cégünktől, (illetve 1 gyenge vegyész és 3 gyenge orr!)  :D simán vertük ezzel a kotyvasztott receptúrával a mai forgalomban lévő nedves frissitő kendők zömét. Elvittünk kb 1 decit és megszagoltattuk kb 50 emberrel, mindenki hmmmzött... Tehát én azt gondolom, hogy olyan nagy orr nem is kell hozzá... de ez a téma a borotvapengékkel ellentétben tényleg nagyon szubjektív.   

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Illatok
« Válasz #21 Dátum: 2010. Január 07. - 03:10:40 »
Bocs közben megnéztem és nem "illatőr", hanem "parfümőr". Mindenesetre, mint az igazi borászoknak, nemcsak orruk van, hanem még komolyan képzik is őket. A többi viszont sallang..., mert a Te orroddal nem tud "gondolkozni"

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Illatok
« Válasz #22 Dátum: 2010. Január 07. - 08:42:06 »
Arany Penge barátom, minden tiszteletem mellett, azért egy dizájnerillat meg egy nedveskendő nem egy kategória, nem ugyanarról szól... ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Illatok
« Válasz #23 Dátum: 2010. Január 07. - 08:43:27 »
Egyébként ugye függ attól is,h eau de toilette vagy parfume,

...és az eau de parfum?  ;D

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Illatok
« Válasz #24 Dátum: 2010. Január 07. - 14:23:39 »
Az illatszer gyakorlatilag olyan illóolaj keverék, amit tömény, nagy tisztaságú alkoholban oldanak fel. Ebből már következik, hogy az illatszerek töménysége, ereje - azaz olaj-alkohol aránya - nagyban különbözhet. A parfüm a legerősebb illatszer, hiszen ennek a legmagasabb az olajtartalma, ami számokra fordítva azt jelenti, hogy 15-25 százalékban tartalmaz parfümolajat. A többi illatszer eau-nak, azaz illatos víznek minősül. Tehát a parfümöt követi az Eau de Parfum, majd következik az Eau de Toilette (toalettvíz), végül a leghígabb az Eau de Cologne (kölnivíz).
A parfümolaj aránya:
 Parfüm             (P)  - 15-25 %
 Eau de Parfum (EDP)  - 8-15 %
 Eau de Toilette (EDT) - 4-8 %
 Eau de Cologne (EDC) - 2-5 %
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Illatok
« Válasz #25 Dátum: 2010. Január 07. - 17:26:34 »
Egyébként ugye függ attól is,h eau de toilette vagy parfume,

...és az eau de parfum?  ;D
Muhahahaa, nyelvi szigorod mindenhol sújt engem, Ed!  ;D ;D
Nem is tudom, miért nem tanárnak mentél anno, bizisten, jól menne.  ;D
(kieg. Késportálon nem regisztráltaknak: én is nyelvvel foglalkozom,mint Ed, bár nem franciával, khmmmmm, igaz, Ed?  ::)
Hogy is írod le helyesen kínaiul, h autóbusz?  ;)  :D )
Egyéként köszi a javítást!  ;)

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Illatok
« Válasz #26 Dátum: 2010. Január 07. - 17:31:44 »
Az illatszer gyakorlatilag olyan illóolaj keverék, amit tömény, nagy tisztaságú alkoholban oldanak fel. Ebből már következik, hogy az ...
A parfümolaj aránya:
 Parfüm             (P)  - 15-25 %
 Eau de Parfum (EDP)  - 8-15 %
 Eau de Toilette (EDT) - 4-8 %
 Eau de Cologne (EDC) - 2-5 %
Ezt jó látni így leírva!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Illatok
« Válasz #27 Dátum: 2010. Január 07. - 17:43:02 »
Muhahahaa, nyelvi szigorod mindenhol sújt engem, Ed!  ;D ;D

Tévedelemben vagy! Én nem arra céloztam, hogy parfume-nek írtad a parfum-t (tehát az angol perfume és a francia parfum keveréke lett), én ilyenért nem szólok, az idegen nyelv nem ugyanaz, mint a magyar, nem illene számonkérni. A megjegyzésem kifejezetten szakmai-technikai volt, azaz hogy az EdT és a parfüm között ott van az eau de parfum is - ahogy ezt CH igazolta is. ;)

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Illatok
« Válasz #28 Dátum: 2010. Január 08. - 00:22:50 »
Ha már a nyelvészkedésnél tartunk, hogy ejtik ezt: "pour homme"? Mer én nem is merem kimondani társaságban... :)
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Illatok
« Válasz #29 Dátum: 2010. Január 08. - 01:13:00 »
Muhahahaa, nyelvi szigorod mindenhol sújt engem, Ed!  ;D ;D

Tévedelemben vagy! Én nem arra céloztam, hogy parfume-nek írtad a parfum-t (tehát az angol perfume és a francia parfum keveréke lett), én ilyenért nem szólok, az idegen nyelv nem ugyanaz, mint a magyar, nem illene számonkérni. A megjegyzésem kifejezetten szakmai-technikai volt, azaz hogy az EdT és a parfüm között ott van az eau de parfum is - ahogy ezt CH igazolta is. ;)
  Jaaaa....félreértettél, ahogy én is Téged. :)
De ez két okból is jó: kijavítottam a nyelvi geb...t :) és tisztázhatom, amire gondoltam:
nem a parfümre gondoltam, hanem eau de toilette ÉS eau de parfum  ,szóval a második 'eau de'-t csak lehagytam, de nem jelöltem, mivel nem kell kötőjel különálló szavak esetében. :)
Így félreérthetővé vált. Szóval mindketten benéztük, de szerencsésen sült el.  :D
    Robi: én egyszerűen csak 'pur ommnak' mondom, de majd Ed megmondja, h tényleg így kell-e, sajnos a francia
segítségem már nincs meg, én magam meg szintén nem tanultam.  :)
Nyelvészkedés vége  :-X  :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici