Szerző Téma: Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power  (Megtekintve 70792 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #15 Dátum: 2011. December 04. - 14:21:54 »
Nem mondom, hogy nincs jobb az M3-nál, de túl sok rosszat kap
Én is nagyon szerettem a villanygép után, de mióta 1 pengést használok egy fia szőrbenövést sem tapasztalok a képemen!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #16 Dátum: 2011. December 04. - 17:38:21 »
Nem volt azzal semmi baj, csak épp az élvezet hiányzott az egészből. Ezért is nyúltam annak idején inkább a hajnyíróért, kéthetente :D

FBP

  • Vendég
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #17 Dátum: 2011. December 04. - 17:44:12 »
Nem volt azzal semmi baj, csak épp az élvezet hiányzott az egészből. Ezért is nyúltam annak idején inkább a hajnyíróért, kéthetente :D
Így van, talán ez a legjobb meghatározás. Az élvezeten egyébként nem sokat javít az EJ dizájn...sőt, valahogy nem passzol. Na, majd átalakítom DE-re. Van itt valakinek műszerész esztergapadja? Kellene egy kis közdarab hozzá, és már kész is lenne  ;D

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #18 Dátum: 2011. December 04. - 17:51:09 »
Lehet abban valami, hogy azoktól kap rosszat, akik akkor még nem tudtak borotválni, de szerintem ennek is megvan az oka.
Méghozzá az, hogy borotválkozás közben semmilyen visszajelzést nem kapsz arról, hogy mit csinálsz jól vagy rosszul.
Nyomhatod az arcodhoz mint az állat, megvágni vele magad gyakorlatilag esélytelen így aztán sokan már csak a végeredményt látják (szőrbenövés, irritáció, kipattogás). Kezdőknek pont ezért jó olyan szempontból, hogy nem fogják megvagdosni a képüket egy-két szerencsétlenebb mozdulatnál, és maga a borotválkozás gondolata nem lesz teljesen negatív (borotválkozni ezzel nem fognak megtanulni, a fentebb említett okok miatt).
Azt is el tudom képzelni, hogy van jópár olyan bőr/szőrszerkezettel megáldott egyén, akinek mindezek ellenére irritációmentes, BBS borotválkozást tud magáénak a fent említett eszközzel minden nap.
Én sajna nem tartozom közéjük, még a legminimálisabb nyomásnál is kipattogtam másnapra, harmadnapra (ha egyáltalán nem nyomtam, akkor hajlamos volt négyzetmétereket kihagyni az arcomon, dehát ez a kis súlyból adódhatott).
A DE-s borotválkozás nem csak, hogy tetszett, de be is vált, nekem sincsen azóta se szőrbenövésem, se kipattogásom (pedig egy másik topicban taglaltam, hogy nekem viszonylag problémás a szőröm.
Tehát ha kérdeznék, én kezdésnek is inkább ajánlanám a DE-t, aztán ha az illető megtanult rendesen borotválkozni, tudja, hogy mitől jön elő az irritáció, és így is macera neki az egész, akkor váltson át patronosra, azzal egy fokkal gyorsabban túl van az egészen








Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #19 Dátum: 2011. December 04. - 23:00:33 »
Ha az árát és az értéket nem nézzük, akkor az M3 szerintem minden idők egyik legjobban megkomponált rendszere. Nem a nyélre gondolok, az imázsát is elfelejtem, hanem a fejben lévő technikai megoldásokra. El tudom képzelni mennyi energiát öltek egy ilyen fejlesztésbe...Magyarul, hogyan kell úgy levágni egy szőrszálat, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Ebből a szempontból ugyanazt az értékelést kapja nálam a Sensor is, ott kezdődött az egész, a "nagy ugrás".
Azonban a receptnek számos összetevője van, és menet közben is érzékelhető volt a költségcsökkentésre irányuló változások, az eredeti Sensorok és a mostani M3-ak már messze nem a régiek, de a technikai megoldások magukban igen. Ilyenekre gondolok, hogy kell felfüggeszteni egy pengét egy keretben, úgy, hogy az önállító legyen bármilyen nyomás esetén, és hogy kell megkomponálni a fejet, hogy az a legideálisabb szögben illeszkedjék mindig a bőrfelszínhez minden körülmény közt. A kések vastagságát és az élgeometriát is nehéz úgy belőni, hogy minden a legoptimálisabb legyen (majdnem) minden szempontból. Az egy másik kérdés, hogy aki szőrbenövésre hajlamos (ez ugyebár genetika) annak eleve az egykéses borotvák jöhetnének csak szóba, bár a Gillette mást állít, szerintük itt is a többkéses megoldás a gyógyír (.com honlapjukon ecsetelik). Ezt viszont mindenki magának kell mérlegelnie, szerintem itt nincs igazuk. Az is egy másik kérdés, hogy borotválkozni igen is meg kell tanulni, teljesen mindegy milyen készülékről beszélünk, igazából erre csak azt tudom mondani, hogy minden borotvával össze lehet szokni, egy kis tapasztalat után simán ki lehet értékelni és kiküszöbölni a gyengéit... Persze van akinek egyik típus(készülék/penge) alapból jobban fekszik, mint egy másik, mindenkinek más a szőre/bőre, ezért innentől lesz teljesen szubjektív a megítélés. De a technikai megoldások elég objektívek és mérhetőek. Azonban az is igaz, hogy az új technikai megoldások leginkább a biztonságért, kényelemért fejlesztődnek, ja meg persze a profitért, költségcsökkentésért, és ilyenkor eszembe jut, hogy olyan 20 évvel ezelőtt milyen finom is volt a ropogós héjú magyar kenyér, mára meg nincs egy normális törzskönyvből nem kivett, nem génkezelt búzafaj, amiből ugyanazt a finom kenyeret újra elő lehetne állítani... Szóval a hagyományos borotválkozás ugyanígy finom, és ebből a szempontból kukába a Sensorral és az M3-al, de objektíven ők az etalon.

Nem elérhető redtab

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #20 Dátum: 2012. Október 23. - 18:47:48 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a mach3-as ,,nyélbe" jó e mach3 turbo borotva,,fej"... ergo mennyire kompatibilisek a gillette nyelek a más tipusú pengékkel??

köszi

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #21 Dátum: 2012. Október 23. - 19:45:29 »
Egy ember volt nagy ismerője ezeknek a készülékeknek, TFP (Törölt felhasználó Peti).
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #22 Dátum: 2012. Október 23. - 21:02:11 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a mach3-as ,,nyélbe" jó e mach3 turbo borotva,,fej"... ergo mennyire kompatibilisek a gillette nyelek a más tipusú pengékkel??

köszi

Igen. M3, Mach3 és variánsai ugyanazt a rendszert használják, Mach3 Turbo is.

Az ennél régebbi rendszer a Sensor, az újabb pedig a Fusion. Ezeken belül is vannak variánsok, de a Gillette-től ez a 3 rendszer "él". Talán létezik még a régebbi csápos Contour is, de ez már majdnem a kövület kategória. A különböző rendszerek nem kompatibilisek egymással értelemszerűen, csak egy-egy rendszer variánsai.

Nem elérhető redtab

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #23 Dátum: 2012. Október 24. - 08:21:15 »
köszönöm :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #24 Dátum: 2013. Március 01. - 10:23:08 »
fehér gennypöttyök...
Ennek fele sem tréfa!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #25 Dátum: 2013. Március 01. - 13:20:24 »
Fura módon nekem szőrbenövést a sokpengés soha nem okozott. Csak akkor tapasztaltam ilyet, amikor nagyon lájtos DE-ket használtam (pl. Gillette Slim Twist, Merkur 15c). Ennek okára nincs tippem. Amit a sokpengésről állítanak (hogy az első peneg kihúzza a szőrt, a többi meg levágja, így a bőr alá kerül a szőrvég) első olvasatra hihető. Csak az mond ellent ennek, hogy ha kihúzok egy szőrszálat, azaz az újból kinővő szőrszál a bőrfelület alól fog kinőni, annak is szőrbenövést kellene eredményeznie...de ez soha nincs így.

+1

Valamelyik nap egy eldobhatós,2 pengés Bic-et használtam és bevált.
(igen az a pár száz Ft-os,csúnya műanyag nyelű,5-ös csomagolású)

Mostanában a Merkur fejes Lordot használom és elmondhatom,hogy azóta semmi szőrbenövés,amit én is a Slim Twist és a Super Speed számlájára írok.

szerk: hivatkozás javítva SicT
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 01. - 13:41:55 írta SicTransit »
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #26 Dátum: 2013. Március 01. - 14:57:31 »
...a Super Speed-del semmi baj!  :o
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #27 Dátum: 2013. Március 01. - 15:38:07 »
Sok embert látni úgy, hogy tele van (főleg a nyaki részen) ilyen gennypöttyökkel borotválkozás után. Azt tippelem, hogy hozzám hasonlóan az ő szervezetük sem szereti ezt a vegyületet, és alapvetően nem a 3 db pengével van a baj.

Fura módon nekem szőrbenövést a sokpengés soha nem okozott. Csak akkor tapasztaltam ilyet, amikor nagyon lájtos DE-ket használtam (pl. Gillette Slim Twist, Merkur 15c). Ennek okára nincs tippem. Amit a sokpengésről állítanak (hogy az első peneg kihúzza a szőrt, a többi meg levágja, így a bőr alá kerül a szőrvég) első olvasatra hihető. Csak az mond ellent ennek, hogy ha kihúzok egy szőrszálat, azaz az újból kinővő szőrszál a bőrfelület alól fog kinőni, annak is szőrbenövést kellene eredményeznie...de ez soha nincs így.
Az is lehet hogy a gélcsík jó táptalaj a baciknak; nem tudom mit raknak bele de amikor legutóbb ilyet használtam emlékeim szerint jóval a penge élettartama előtt kiment belőle a hatóanyag nagy része, utána már csak egy nedves szivacsszerű izé, amit folyamatosan feltöltesz szerves anyaggal.

A szőrbenövés (pseudofolliculitis barbae) genetikai meghatározottsága jól ismert (elsősorban attól függ mennyire göndörödik magától, neten találsz egy csomó linket róla ha érdekel).  Van akinek soha nem lesz, van akinek nagyon kell ügyelnie rá.

Mindenesetre a gélcsík kiirtása logikus ötlet, de ha számodra ez a járható út akkor lehet hogy megéri egyből keresni valami gélcsík nélküli fejet.  Sohasem értettem miért raknak rá gélcsíkot, nekem inkább szemfényvesztésnek tűnik az egész ötlet, mikromennyiségű hatóanyag fér el benne.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #28 Dátum: 2013. Március 01. - 15:41:47 »
Szerintem nem hülyeség mert sikamlósabb a borotva, nálam pont az volt a gond anno ha kiszáradt már és nem csúszott úgy a borotva.
Néha elgondolkodok, hogy milyen is volt borotválkozni sokpengéssel mert elfelejtettem de ellenállok a kísértésnek azért is.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Gillette - Mach3, Mach3 Turbo, M3 Power
« Válasz #29 Dátum: 2013. Március 01. - 16:09:24 »
 :fenek: Tudom, hogy elvileg semmi értelme ha utána van de akkor is jobban siklott.  :fenek:
Csak a puffin ad erőt...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici