Szerző Téma: Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)  (Megtekintve 55766 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #15 Dátum: 2014. Május 15. - 16:09:06 »
Talán az autópilóta nem ez a kategória, de a közúti úrvezetőknél minden szavaddal egyetértek

S csak ismételni tudom, apám addig nem adott zsebpénzt amíg egy karc is volt a DE s borotválkozasom után.

Ez az igazi arckontúr követés. Mikor a csuklód képes ra s az újjaid. Nem egy tárgy.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #16 Dátum: 2014. Május 15. - 16:17:13 »
Ez az igazi arckontúr követés. Mikor a csuklód képes ra s az újjaid. Nem egy tárgy.

Egyetértek,  ez már szerintem a teljesen fölösleges kategória.. Még 1-2 ilyen borotvás "újítás" és az öreg King Gillette forogni kezd a sírjában...  :fenek:
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #17 Dátum: 2014. Május 15. - 16:17:37 »
Ránézésre nem nagyobb a pengék közötti rés mint régen a mach3-nál. Pedig már az is eltömődött nálam (rég kidobva), háromnapos borostánál. DE-vel még egyhetest is simán lehúzok és nem kell csapkodnom a mosdó széléhez. Bár belegondolva: Mühle vs. Mosdó? Lehet a DE győzne :-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #18 Dátum: 2014. Május 15. - 16:28:11 »
Nekem már a sima 1 irányban mozgó fejjel is az a bajom, hogy nem látom be miért lenne az optimális szög az, amit akár egy idealizált fej adna ami mindig az érintő síkját adja a felülettel, adott ponton.

Lehet, hogy van ahol kisebb, lehet van ahol nagyobb szöget akarok, a szőr növekedési irányától és szögétől függően. Na ez az, amit mindegyik flex megoldás, még a jelenlegiek is, alapból kizárnak, 1 szög van, Gillette/Wilkinson/... bácsi kitalálta neked optimálisra, tessék azzal beretválkozni, nem tudod befolyásolni. Olyan mint a néprádió, be van neked állítva arra amit valaki optimálisnak gondolt, ne is gondolkozz azon hogy milyen lenne másképp, egyedi igényeid pedig ne legyenek, hiszen mindenki egyforma.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #19 Dátum: 2014. Május 15. - 16:40:20 »
Én nem mondom, hogy rossz ötlet ez. Nekem nem, mert mindig is DE felhasználó voltam. A szőrzetem sem szabályosan növekedik, amit egy pengével nagyon szépen megoldok. Viszont: ha valakinek egyszerűbb (és nyilván az), nem akar bíbelődni, akkor egészségére, és használja ezeket! Biztos a kütyüket is kedveli - akkor meg főleg nem csalódik.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #20 Dátum: 2014. Május 15. - 18:29:14 »
Nekem már a sima 1 irányban mozgó fejjel is az a bajom, hogy nem látom be miért lenne az optimális szög az, amit akár egy idealizált fej adna ami mindig az érintő síkját adja a felülettel, adott ponton.

Lehet, hogy van ahol kisebb, lehet van ahol nagyobb szöget akarok, a szőr növekedési irányától és szögétől függően. Na ez az, amit mindegyik flex megoldás, még a jelenlegiek is, alapból kizárnak, 1 szög van, Gillette/Wilkinson/... bácsi kitalálta neked optimálisra, tessék azzal beretválkozni, nem tudod befolyásolni. Olyan mint a néprádió, be van neked állítva arra amit valaki optimálisnak gondolt, ne is gondolkozz azon hogy milyen lenne másképp, egyedi igényeid pedig ne legyenek, hiszen mindenki egyforma.

Ehhez kicsit hozzászólok. Az optimális szög 2 dologra is vonatkozik, ezt ne keverjük. Az első, amikor a fej alsó, felső oldalsó keretei mind egyetemlegesen felfekszenek rendesen a bőrre (sík arcbőr). A kések beállított szöge ez esetben biztos lehetsz benne, hogy optimálisak. Ezt manuálisan sem tudnád jobban. Ha DE felhasználó vagy nincs egyáltalán "kereted", csak egy képzeletbeli kereted amit viszont csak tapasztalatból érzel. Itt amit írtál helyénvaló. Azonban mi a helyzet a dimbes dombos területeken, ahol a patronos kerete sem fekszik fel teljesen szinkronban? No ott valóban segít ez a gömbcsukló és nem lesz srégen levágott vagy éppen kihagyott szőrszál sem. Ezeket a területeket a DE/késsel érzésből tudjuk lekövetni, ami ha tapasztalt vagy csipőből hozza is a megfelelő optimális tartást (szöget), a kezdő viszont ezen a ponton vérzik el (akár szó szerint)... 

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #21 Dátum: 2014. Május 15. - 22:15:11 »
Szerintem ha ilyen borotvával borotválkoznék, nem lenne gyorsabb a művelet, se simább a bőröm, ellenben jóval többe kerülne a' zegész.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #22 Dátum: 2014. Május 16. - 08:12:33 »
amikor a fej alsó, felső oldalsó keretei mind egyetemlegesen felfekszenek rendesen a bőrre (sík arcbőr). A kések beállított szöge ez esetben biztos lehetsz benne, hogy optimálisak. Ezt manuálisan sem tudnád jobban.
Bocs, de ezt két ok miatt nehéz elhinnem:
1. Kételkedem benne, hogy létezik 1 optimális szög, ami jó mindenkinek, szőrszálak szögétől, erősségétől, alkalmazástól (WTG/XTG/ATG, milyen gyakran), pengeél kopásától függetlenül. Még ideális esetben is a gyártó csak valamiféle átlaghoz tud belőni egy optimális szöget.
2. Kételkedem benne, hogy a nagy gyártóknak érdeke, hogy bármi optimális legyen. Nyilván azt mondják hogy igen, és a hirdetés is olyasmikről szól hogy fehér köpenyes fazonok komoly arccal buzerálnak egy nagy képernyőn valami mérnöki jellegű cuccot, de azok akik tényleg optimálisan akarnak valamit csinálni régen nem az ő termékeiket használják. Véleményem szerint ezt a piacot azok a férfiak alkotják, akiknek a borotválkozás legjobb esetben picit irritáló letudandó nyűg, legrosszabb esetben kínszenvedés. Okát nem tudják, a megoldást a technológiától várják. Ezek a cégek pedig ezt szállítják nekik, kb évente megjelenő fantasztikus újítással, ami most már tényleg megoldja a kérdést. Erről szól az n+1 penge, a gömbcsukló, az aloe verás csík, az elemmel rezgő fej, és a többi ilyesmi.

Ami picit OFF, de engem a legjobban érdekel: mennyire fog a levesbe beleköpni, hogy az internet segítségével egyre jobban informálódnak a fogyasztók. Az az érzésem hogy a nagy gyártók tudják hogy a folyamat megindult, és igyekeznek diverzifikálni; a Gillette anyacége, a P&G pl pár éve vette meg az Art of Shaving hálózatot, hogy ebből se maradjon ki. A nagy gyártók persze ettől még megbízhatóan fogják szállítani évente az újításokat (elemes zizegő gömbcsukós nyolcpengés borotva, tripla aloe csíkkal, okostelefonnal vezérelve stb) annak akinek erre van igénye.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #23 Dátum: 2014. Május 16. - 08:47:32 »
Szerintem a kutya ott van elhantolva, hiába olvas a tag a neten minden felé okosságot (s itt értsem a mi fórumunkat is) elmegy a legközelebbi supermarketbe, vagy 100forintosba, ott ha sikerül vesz egy olcsó DE-t, s hozzá a legolcsóbb pengét (s had ne szidjam, de a Zöld Lord bár egy beretválkozást nálam élményszinttel lehúzott az R41-esben, de übergagyi) rosszabb esetben zöld lordot, jobb esetben wilkinsont vagy gillette silvert, s otthon nekilát a műhabbal, a már megszokott, nyomom s gyorsan húzom technikával, ekkor jön a vérfürdő, s a kukába az egésszel!

a másik meg hiába irritál a sokpengés, az meg úgy vélekedik, hogy " HA NEM EZEK LENNÉNEK A JOBBAK A SZAR PENGÉSNÉL, AKKOR NEM EZT ÁRULNÁ A BOLT!" s ki se próbál mást.

Harmadik minta családunk idősebbeji, akik még a népvallató Budapest s egyéb pengéket használták, nekik megváltás volt a nyugat felől beáramló a régi pengéknél valóban élesebb, pengés eldobható, annyira megkedvelték, hogy észre sem veszik, hogy nyúzza őket, mert "SOKKAL JOBB MINT A SUPERNOVA PENGE!" felkiáltással élnek.

S ezek mindig megveszik az újjáalkotásokat!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #24 Dátum: 2014. Május 16. - 08:48:02 »
Nem biztos, hogy mindenkinek nyűg a borotválkozás, aki sokpengés reluxással vagy eldobhatóval borotválkozik, hanem egyszerűen csak nem ismer mást.  Pamacs, penge, borotvakés? Ugyan már, létezik még olyan? :) Hol? Múzeumban? :)

A reklámpropaganda végletekig háttérbe szorítja azt a borotválkozási kultúrát, amit mi képviselünk, mert ezen nem tudnak elég sokat kaszálni a gyártók. Viszont szerintem a drágábbnál drágább kütyük sajnos nem feltétlenül fogják ide terelni a "híveket", mivel az eldobhatós még mindig olcsó és használható. Oké, nem olyan alapos mint a DE vagy a kés, de nem ismer mást az ipse, használja, kész. Ugyanez a helyzet a kozmetikumokkal.

Ami talán segíthet a helyzeten az az, amit mókus is említett, az internet. Van valami statisztika arról, mikor és mennyivel emelkedett a fórum tagjainak száma? Kíváncsi lennék rá. :fejtor:
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #25 Dátum: 2014. Május 16. - 08:57:32 »
Érdeke lehet Forri, de a fórumot neten érhetjük el a világ bármely pontjáról, így a net szerepe nehezen mérhető. Inkább egy javarészt eleve ilyen módon borotválkozó, és egy rész e felé korábban is errefelé kacsingató személyek ültek le egy bogrács köré, s elég alacsony lehet azok száma ki, akár a net segítségével, költség csökkenteni próbál ilyen módon.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #26 Dátum: 2014. Május 16. - 09:02:52 »
Ha azt a tudást, amit a hagyományos borotválkozás során megszereztünk (pre cuccok, puhítás, AS, ASB, stb.) átvinnénk a modern redőnyösre, pár hétig átállnánk, nem lenne hasonlóan tök jó eredmény, mint DE-vel/késsel? Mert míg redőnyöset használ az ember, szarik bele az előkészületekbe, sőt megkockáztatom, nem is tudja, hogy kéne, csak felkeni a borotvahabot/krémet és lehúzza. Én legalábbis ezt tettem, DE óta meg ezzel-azzal kenegetem a kis pofikám, mint egy nő. :fetreng:
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #27 Dátum: 2014. Május 16. - 09:30:38 »
Forri, íme: http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?action=stats alul
Egyébként havi 20-30 új regisztráló, abból kb. a fele lehet aktív.
Érdekes, hogy pár éve volt egy időszak, amikor nagyon sok regisztráció volt.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #28 Dátum: 2014. Május 16. - 13:32:20 »
Ezt már nem először beszéljük meg. Ilyenkor mindig azon gondolkodom, hogy milyen területe lehet még az életnek, ahol az emberek gyakorlatilag elfelejtették az egyszer már megtalált, jól működő megoldást, és valami nagyon drága, fenntarthatlan, szarul működő ostobasággal szívatják magukat.

Távolabbról tekintve pedig úgy tűnik, az antiutópiák legreménytelenebb forgatókönyvei is igazak lehetnek, és az emberiség pillanatok alatt (mármint történelmi léptékben pillanatok alatt) képes elfelejteni a felhalmozott tudást.

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Gillette - Fusion (Phenom, ProGlide, MVP, és e rendszer variánsai)
« Válasz #29 Dátum: 2014. Május 16. - 13:51:25 »
A kérdés csak az, hogy mit hívsz jól működő megoldásnak. Neked mi a jól működő megoldás? Mert a technológiai fejlődést nem nevezhetjük ostobaságnak, a végtermékét meg sz@arul működő valaminek...Ez döntő többségre szerintem nem is igaz! Az emberek többsége látatlanban vagy kipróbálva is szerintem az ostobaságot fogja választani, de ha engem kérdezel, én is nagy átlagban szívesebben teszem le a voksom a modern "ostoba" technológia mellett, bármiről is legyen szó, meg persze, ha meg tudom fizetni. Az összes aspektusból nézve szerintem Te sem gondolod komolyan amit írtál... hiszen te is szereted ezt a fóruumot, ami mondjuk 30 évvel ezelőtt szinte elképzelhetetlen volt... Mondjuk a régi SIÓ ivólevet, na azt visszasírom, ez tény, ilyenek is vannak...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici