Én is úgy tudom, hogy nem tesz jót, ha minden használat után kiszedjük a pengét a készülékből. Ahogy cotag mondta, minden következő újratöltésnél egyrészt kicsit másképp fog feszülni, de evvel még nincs olyan nagy baj, azonban, ha fordítva tesszük vissza a pengét, azonnal átfordítjuk az előző használat után bekoptatott, illetve "behódolt" fogakat, a bevonat lejön, a penge onnantól másképp fog dolgozni.( van olyan penge ami minden sarkon számozva van, pont ezért.) De! ami még ennél is fontosabb, minden egyes újratöltésnél óhatatlanul megnő annak a veszélye, hogy az élt lekoccoljuk, megsértsük. ( és akkor bizony duzzogni fog)
Ami pedig a rozsdafoltot illeti. Elméletileg 1 használat után az élre felvitt bevonat ( ez vagy vidia, teflon, platina, vagy gyémánt esetleg kerámia) még nem nagyon tud lekopni, persze csak ha nem sértjük meg valahol az élt, vagy nem gyártási hibás ( Koccolni már a dobozából történő kivételnél is lehet, sőt egy rossz mozdulat már a kartonpapíron is tud érdekességet. Ezért úgy gondolom, hogy a rozsda tehát inkább a szalagról indul. Ott amúgy is valószínübb bármilyen sérülés, sőt már a gyártásnál is előfordulhat, mivel a pengéket is mozgatni kell, pakolják, stb. de a fém borotvakészülék is azonnal nyomot hagy a pengén a befogatáskor, elméletielg egy vékony krómfilm is gondoskodik az extra védelemről a legtöbb pengénél. Használat után alaposan el kell öblögetni és egy sort rázni rajta, majd száraz helyre rakni. Lehetőleg ez ne a fürdőszoba mosdó feletti kis polca legyen. Szóval, ha a rozsda a szalagon van, nem fog gondot okozni.
Kezdem egyébként azt hinni, hogy amikor beszámoló érkezik ugyanarról a pengéről 180 fokban ellentétes tapasztalatokkal, akkor ott, valami a fentiekkel hasonló, baleset is történhetett.
DE userek, kéretik a fenti szabályokat kipróbálni és betartani, a kellemesebb borotválkozás és a pengék hosszabb élettartamának érdekében.
Penge