Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 149213 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #45 Dátum: 2010. Április 16. - 16:49:33 »
Na...ezt nem kellett volna megvenni! Mármint, ha fehér az anyaga és nem áttetsző. Ez az amit rendvédelmi "szerveink" szóhasználatával -timsónak látszó tárgynak- lehet nevezni. Ez fog ám csípni... >:(

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #46 Dátum: 2010. Április 16. - 17:07:09 »
Igen fehér. Nem voltam ezzel tisztában. De nem egy vészes összeg, ezért is vettem meg. Majd meglátjuk, hol is van a fájdalomküszöböm. ;)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #47 Dátum: 2010. Április 17. - 21:37:40 »
Nemrég használtam a timsó szerzeményemet, mivel némi pontvérzéssel sikerült befejeznem borotválkozásomat. Ennyi pénzért nagyon jól muzsikál a cucc. Bár rövid ideig csíp, de nem vészes. Semmi perc alatt elállítja a vérzést és érzem ahogyan húzza össze a bőrt. Utána némi fehér por marad az arcomon. :)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #48 Dátum: 2010. Május 02. - 16:59:54 »
Régi kedves ismerősöm Nápolyban járt nemrég. Indulás előtt megigértettem vele, hogy utánanéz, timsó beszerzésnek, esetleg, ha olcsót talál, hoz is. Talált, de nem szögleteset, hanem érdekes kivitelűt: olyan méretű és kivitelű mint egy stift desodor. Most kaptam meg,  majd meglátjuk, hogy muzsikál...papirja szerint 90 g cristalli di rocca naturali. Vett mellé két kis stiftet is vérzéscsillapitásra...az olyan mint a hazai, kis tejfehér színű rudacska.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #49 Dátum: 2010. Május 02. - 17:04:26 »

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #50 Dátum: 2010. Június 03. - 22:25:52 »
Szevasztok!

No, jelentem, még most is ég a pofám...

Szóval történt, hogy pár napja Ed tanácsára bementem a Kosztolányi melletti fodrászkellékeshez, és vettem mindkét féle timsót. A hasáb alakút és egy ilyen borotvaszappan-alakút.

Tegnap a szokásos borotválkozás (igen, Kappus krémmel) gondoltam egyet, és a teljes arcra timsó aftershave-ként elvet követve tettem egy tesztet. Kissé csípett, kissé feszített, de ez hamar elmúlt, megnyugodott. Utána (száradást követően) kapott egy T&H WIL AS-t (kész amerikai hadsereg vagyunk lassan), és szép volt az élet.
Na, ehhez képest ma egy kissé vehemensebb borotválkozást követően gondoltam, kipróbálom a másik timsót is. No, ezt nem kellett volna. Kb. 3 perc után úgy elkezdett égetni, hogy majd' belepusztultam. Lemostam. Semmi hatás. Clinique. Semmi hatás. Kappus krém arcon kézzel habosítva (mert ugye szappan, plusz elvileg van benne bőrnyugtató Aloe Vera), lágy öblítés, felitatásos törlés... Kicsit jobb...

Ez volt délelőtt fél 10-kor.
Most van este fél 11, az arcom még mindig kegyetlenül ég, a számban a timsó furcsa íze (néha), a bőröm érintésre fáj, dörzsölésre nagyon fáj. Estére kap egy kíméletes mosást (babaszappan), utána egy leheletnyi Neogranormont. Az rendszerint segített korábban is (villanyborotva-horzsolás).

Szóval, a sokak által itt dícsért olasz feliratos cucc az gut. A másik az nicht gut.

Én szóltam... :-)


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #51 Dátum: 2010. Június 03. - 22:40:11 »
No, jelentem, még most is ég a pofám...

én egy ősi timsódarabbal próbáltam A/S-et játszani, igaz én rögtön lemostam mikor elkezdett száradni és elkezdett kristályosodni. annak nem voltak ilyen hatásai, bár az is húzott, de ez a hosszan tartó égés kimaradt...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #52 Dátum: 2010. Június 04. - 07:30:59 »
Prof,

esetleg a csomagolás(ok)on nem volt valami összetételre utaló nyom?

Nekem két féle "timsóm" van, az egyik egy közel átlátszó hasáb, amit bolhapiacon lőttem, a másik egy kis rúd alakú fehér kristályos anyag (topsó) a tecsóból.

Az átlátszó darab nagyon kellemes, A/S-ként is használható, száradás után nem húzza meg a bőrt, nem szárítja ki.
A másik, a topsó az valami mesterséges cucc (ez volt a csomagoláson), és gyakorlatilag csak vérzéscsillapításra használható, mivel hamar kikristályosodik a bőrön, enyhe fehér bevonatot képezve, durván csíp, húzza össze a bőrt!

Nem lehet, hogy a második, amit próbáltál valami hasonló vérzéscsillapító cucc?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #53 Dátum: 2010. Június 04. - 07:45:17 »
Hali!

Egyik, pogácsa, magyar: Kermi: 0456, OETI: 2129, szavatossági idő, "Forgalmazónál: gyártó, neve, címe) szerepel a címkén, meg egy felirat, hogy "Timsó, 120g" a vonalkód alatt.
Fehér, a medvecukorra emlékeztet kinézetre (állagra sokkal keményebb).

Másik, hasáb, olasz: dobozon: "Contains: KAL (SO4)2.12H2O (számok alsó indexben)", csomagoláson: "Ingredienti: Potassium Alum / Aqua". Jópofa, hogy a dobozon 100 g, a csomagoláson 90 g a súlya. Kókusztej színű, enyhén áttetsző, láthatólag kristályos szerkezetű anyag.

Idézem a klasszikust: "És akkor ezt most hogy?"

Ma nem borotválkozom, a tegnapi -- hathatós -- alapos tisztításs és Neogranormon-kúra ellenére is érzem még az irritációt, bár látni csak apró sötétrózsaszín pötyiket látok.


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #54 Dátum: 2010. Június 04. - 08:26:54 »
Akkor több, mint valószínű, hogy a fehér medvecukorra (szerintem a krumplicukorra gondoltál  ;)) emlékeztető ugyanaz a cucc, mint ami nekem is van topsó néven! Azt szigorúan csak és kizárólag vérzéscsillapításra használd! (Ha egyáltalán van még ingerenciád ezek után használni  :()

A másik az a klasszikus természetes timsó, amit A/S-ként is használhatsz! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #55 Dátum: 2010. Június 04. - 09:14:05 »
Nekem a Bloc Osma teljesen működőképes, száradás után hideg vizes kézzel letörlöm, felitatom. Ezzel puszik befogadására alkalmassá vált, bár eddig is az volt :D

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #56 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 18:34:47 »
Hátha valaki kedvet kap: Kosztolányi, Parkszínpad felőli rész, Haász fodrászkellék, timsó, olasz (kisszappan-nagyskatulya, de nem az óriáslencse!!!), 530 huf, roppant jó, nagyon ajánlom, érzem ahogy húzza össze a vágást. Szerintem :)

Nem elérhető flasi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Stehlo + Flaschner im Solingen
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #57 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 18:51:48 »
ismertem az idos haas urat,kisgyerekoromban , o egy igazi drogerista volt, biztos a fia , vagy az utodja, olyan jo szakember
 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #58 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 03:46:41 »
Az üzletet mára az alapító Haász Ágoston unokája, Haász Hajni viszi. Ismerem máshonnan, nagyon kedves-helyes lány, és az üzletben is sok minden van, aki járkál a XI.-be, vagy -ben, annak érdemes körülnéznie!
Timsóban pedig alapbolt, van az olasz kistégla is, meg a magyar rózsaszín féllencse is. A Késportálos közös timsórendelést is onnan szerveztem anno.

(Mit keresek én itt ilyenkor, na húzok az ágyba, befejeztem a melót...)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:?Elsősegély?: timsók és társaik
« Válasz #59 Dátum: 2011. Március 11. - 12:30:59 »
Jessz...! És megérkezett a békebeli magyar rózsaszín timsó (kocka, hipermangános...). Jellemző az eladó szakértelmére, hogy fenőkőként árulta... :fetreng:

Üdv: longball

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici