Szerző Téma: Yaqi  (Megtekintve 63754 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Yaqi
« Válasz #30 Dátum: 2018. Február 17. - 20:11:13 »
az a sárga Yaqi bizony hogy pofás. Nekem is a héten jött meg és élőben is nagyon tetszik.  :thumbup:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #31 Dátum: 2018. Február 17. - 20:14:31 »
az a sárga Yaqi bizony hogy pofás. Nekem is a héten jött meg és élőben is nagyon tetszik. 
És hogy tetszik a működése?

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Yaqi
« Válasz #32 Dátum: 2018. Február 17. - 21:28:58 »
Nekem Razorock Plissoft van, szerintem ugyanaz a köteg lehet mint a Yaqi.

Pont ugyanaz. Ezek mind ugyanonnan származnak, és egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy Kínán belül épp Yaqiék szállítanak az olcsószintis amerikai kereskedőknek. A termékleírásaikban írják is, hogy sokáig csak OEM gyártó voltak.

Vagy ők is csak összeszerelők, és ugyanonnan szerzik a kötegeiket.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Yaqi
« Válasz #33 Dátum: 2018. Február 17. - 22:16:14 »
Ez még nem szól ellenük ...
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #34 Dátum: 2018. Február 17. - 23:07:41 »
Mint ahogy minden Nike, Adidas, Puma cipő kínában készülsz. Csak a megjátszósok elhitetik magukkal, hogy az övék Amerikában, vagy Németországban készül. Ezen túlmenően pedig pl jelenleg a világ legjobb mobiltelefonjai (is) nem hogy Kínában készülnek, de Kínai cégek saját termékei. Erről ennyit. Lehet megjátszani magunkat, de ez a Kína már rég nem az a Kína. Példaként említve néhány évtizeddel ezelőtt Japánt. Ugyanígy lenézték az óráikat, autóikat, és minden elektronikai terméküket. Majd kb 20 évvel ezelőtt Dél Korea. Emlékszik még valaki a Goldstar videókra? Na ja. Gagyinak tartották. Ma úgy hívják a céget, hogy LG. Ja hogy a világ legjobb TVit gyártják a Samsunggal együtt? Hát igen. Lehet lenéznünk a Kínai cuccokat. Még. Aztán 2-3 év múlva azért vesszük meg, mert valóban jobbak a konkurenciánál, és majd úgy csinálunk, mintha ezer éve ezt tettük volna, mert akkor már nem lesz ciki. Sőt.
Röviden ennyi a véleményem.
És nem azért vettem egy csomó Yaqit, mert olyan olcsó kínai cucc, hanem mert jobb minőségű sok nagynevű cég termékeinél. Ja és ezt nem vakon, látatlanba mondom, mivel van jónéhány Mühle, Edwin Jagger, HJM, és egyéb, menőbb nevű cuccom van.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Yaqi
« Válasz #35 Dátum: 2018. Február 18. - 10:29:24 »
Nekem Razorock Plissoft van, szerintem ugyanaz a köteg lehet mint a Yaqi.

Pont ugyanaz. Ezek mind ugyanonnan származnak, és egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy Kínán belül épp Yaqiék szállítanak az olcsószintis amerikai kereskedőknek. A termékleírásaikban írják is, hogy sokáig csak OEM gyártó voltak.

Vagy ők is csak összeszerelők, és ugyanonnan szerzik a kötegeiket.

Szerintem nem ugyanaz a koteg. Bar olyan lenne. Lassan 1 honapja hasznalom a Sagradat, mukodesre, meretre tokeletes. Ergonomia is rendben van, jo megfogni, van benne anyag. Ilyen szempontbol a Balea szinti nagyon messze van tole. Meg azt is mondom, hogy ennyi penzert ar-ertek szempontjabol best buy. Ettol fuggetlenul engem meg mindig nagyob zavar, hogy harsany, nagyon latszik rajta, hogy muanyag. A szalak csillognak villognak, mint Salamon toke. Egy Muhle/EJ szintirol is tudjuk, hogy muanyag, de megis sokkal harmonikusabb az osszkep. A Plissoft koteg is kevesbe muanyag erzetu. Persze azok nem is ennyibe kerulnek. Szoval a Yaqi Sagrada megeri az arat, ha az ember ezeket elfogadja. En probalkozom.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Yaqi
« Válasz #36 Dátum: 2018. Február 18. - 12:20:19 »
A Razorock, a Maggard és a Stirling ugyanazokat a világos és "tuxedo" kötegeket használják a pamacsaikban. Közülük a Razorock használja (mindkét színűre) a Plissoft terminust, amúgy mindhárom kereskedőnél és a Yaqinál is kapható pamacs mindkétféle köteggel. Szekelya és a saját tapasztalatom alapján a világos razorockos és maggardos, illetve a sötét Yaqi köteg érzetre mind tök egyforma, csak utóbbi színe más. Szerintem egyszerűen annyiról van szó, hogy a fekete szálakon jobban kiütközik, hogy műanyag. (Egyébként nagyjából ugyanannyiba kerülnek.)

A fentebbi kínavedő posztokat nem teljesen értem. Én egy szóval sem írtam, hogy a kínai gyártás rossz dolog volna.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #37 Dátum: 2018. Február 18. - 12:24:56 »
Nem neked szólt. Egyszerűen csak azért írtam, mert sokan azért nem mernek rendelni, mert kínai. Nekem van már tapasztalatom velük, és tényleg jók. Plba Frank Shaving cuccok is kínaiak, de nekik már jobb nevük van. Mert ők is minőséget gyártanak.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Yaqi
« Válasz #38 Dátum: 2018. Február 18. - 19:07:50 »
az a sárga Yaqi bizony hogy pofás. Nekem is a héten jött meg és élőben is nagyon tetszik. 
És hogy tetszik a működése?
arra még nem került sor, de talán majd ma este...  :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Yaqi
« Válasz #39 Dátum: 2018. Február 19. - 00:02:50 »
sor került rá, maximálisan meg vagyok elégedve  :borz1:
nem bánnám, ha nem is veszítene ebből a gerincességből, a HJM Black Fibre legfőbb problémája számomra pont a nem elég gerinces volta...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Yaqi
« Válasz #40 Dátum: 2018. Február 19. - 00:06:04 »
Nálam november óta szolgál egy sárga, nem tapasztaltam gerincvesztést. Néhány hét használat után pár hétig kissé kellemetlen nejlonhangja volt pamacsolás közben, ami mostanra elmúlt. (Vagy csak beállítottam az új eszköznek megfelelő szappan-víz egyensúlyt.)

Számomra a műanyagfény nem zavaró, akármennyire is látható (látható, ha látni akarom). Amikor hab van rajta, nem látszik, amikor nincs rajta hab, nem szoktam nézegetni  :P

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Yaqi
« Válasz #42 Dátum: 2018. Február 19. - 10:33:05 »
Köszi, de én FS-fetisiszta vagyok.
Ha már kinai.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #43 Dátum: 2018. Február 26. - 16:42:28 »
Van szín sor, szám sor, Yaqi sor....

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Yaqi
« Válasz #44 Dátum: 2018. Február 26. - 17:12:03 »
Az óriás Sagrada szinte eltörpül, mik ezek?  :bow:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici