Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 856939 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #4035 Dátum: 2012. Július 06. - 17:10:32 »
Japán napok vannak a szomszédomban a Fővám téri piacon, ott árulja most a Moszkitó akciósan, 10 ezerért féláron.
Ugyanennyiért van egy eladó a Késportálon is.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #4036 Dátum: 2012. Július 06. - 17:48:54 »
Akkor volt.
De lehet, hogy már a piacon sincs, mert tegnap, amikor beszéltem a tulajjal, már csak öt darab volt neki.  :nemtom:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #4037 Dátum: 2012. Július 06. - 19:31:49 »
Nem pofátlan kicsit? Pláne féláron?! Anyád.
Ezek valami 20-25$ körül szoktak menni ebayen, én már többször majdnemrendeltem. Postával együtt nincs 7-8000 forint.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #4038 Dátum: 2012. Július 06. - 20:17:53 »
Még 12cm-es kék papíracélos pengével is megjön 22$-ért postával együtt pl. innen:

http://www.ebay.com/itm/Japanese-pocket-knife-4th-gene-Kanekoma-Higonokami-1894-/200552095941?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2eb1d620c5

Ez még a mostani árfolyamon is kb. 5000Ft.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kávézó
« Válasz #4039 Dátum: 2012. Július 06. - 21:30:00 »
Még 12cm-es kék papíracélos pengével is megjön 22$-ért postával együtt pl. innen:

http://www.ebay.com/itm/Japanese-pocket-knife-4th-gene-Kanekoma-Higonokami-1894-/200552095941?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2eb1d620c5

Ez még a mostani árfolyamon is kb. 5000Ft.

Nézegetem a fickó cuccait... Nem kéne szervezni egy közös beszerzést egy ilyenre, esetleg egy ilyenre:crazy:  :fetreng:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #4040 Dátum: 2012. Július 06. - 21:54:07 »
Télleg, aztán majd jól felszeleteljük őket.  :fetreng:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Kávézó
« Válasz #4042 Dátum: 2012. Július 07. - 08:49:22 »
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kávézó
« Válasz #4043 Dátum: 2012. Július 07. - 20:48:59 »
Egészségetekre!  :sör:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4044 Dátum: 2012. Július 07. - 20:55:51 »
Pont egy korsót szorongatok én is! :) De csak limonádé van benne. :(

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Kávézó
« Válasz #4045 Dátum: 2012. Július 08. - 20:13:06 »
Bocsi, ha nem túl jó helyre OFF-olok ;)

A multkoriban munkahelyemen szóba került a borotválkozás (az egyik srác tükörre borotválta a fejét és dícsérte a... valamelyik cég rendszerborotváját). Nem szóltam bele csak meglepődve hallgattam, ahogy a pár perces beszélgetés alatt kiderült: a 30-as korosztályból többen is DE-t használnak.. Többségük vidéki és régi készülékeik vannak hozzá.

Na most: jártam Auchan-ban a hétvégén (nem szoktam) és ott LORD Classic borotvapengét láttam (vettem, sose árt ha van :) viszont borotvából csak valami nagyon gagyi volt (Wilkinson műanyag) amit én ki se próbálnék.   
Szóval szerintem azon is múlik, hogy mit lehet kapni a "normál" boltokban, ha lenne ott a polcon valami normálisan kinéző (neadj'Isten fém) borotva akkor esetleg vennék is... Főleg tekintve, hogy mostanában csökken a vásárlóerő és azért a DE sokkal pénztárca-kímélőbb. De hát felnőnek olyan nemzedékek akik már nem is nagyon tudnak majd erről az opcióról.

Utólag megjegyzem, hogy akikről kiderült: DE-t használnak azok rendszeresen jól vannak borotválkozva, akik meg drága rendszerborotvákat azok meg rendszeresen nem, vagy csúfosan vörösre kapart képpel jelennek meg. (Talán a drága fej-árak miatt spórolnak vele? Vagy rosszul nyúzzák az orcájukat, nem tudom.)

OFF OFF  :) :

Ugyanott vettem még egy jó adag 100W-os izzót is (vagy 20 évre) nagyon megörültem neki, régóta nem láttam már ilyet. Ezzel egy időre elhalasztom a lámpa kérdést (CFL-t nem veszek, ki nem állhatom azokat az ormótlan, vibráló fényű mammut-csontokat; a LED-ek meg -még- drágák, alig pislákoló fényűek és megbízhatatlanok, talán majd 10-20 év múlva...) Bár ha megkérdeznék, hogy én mit szeretnék.... mostnában ugyan nem nagyon kérdezik, hanem a fényes tekintetűek "kitalálják". :(

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Kávézó
« Válasz #4046 Dátum: 2012. Július 08. - 20:51:10 »
Bocsi, ha nem túl jó helyre OFF-olok ;)

A multkoriban munkahelyemen szóba került a borotválkozás (az egyik srác tükörre borotválta a fejét és dícsérte a... valamelyik cég rendszerborotváját). Nem szóltam bele csak meglepődve hallgattam, ahogy a pár perces beszélgetés alatt kiderült: a 30-as korosztályból többen is DE-t használnak.. Többségük vidéki és régi készülékeik vannak hozzá.

Na most: jártam Auchan-ban a hétvégén (nem szoktam) és ott LORD Classic borotvapengét láttam (vettem, sose árt ha van :) viszont borotvából csak valami nagyon gagyi volt (Wilkinson műanyag) amit én ki se próbálnék.   
Szóval szerintem azon is múlik, hogy mit lehet kapni a "normál" boltokban, ha lenne ott a polcon valami normálisan kinéző (neadj'Isten fém) borotva akkor esetleg vennék is... Főleg tekintve, hogy mostanában csökken a vásárlóerő és azért a DE sokkal pénztárca-kímélőbb. De hát felnőnek olyan nemzedékek akik már nem is nagyon tudnak majd erről az opcióról.

Utólag megjegyzem, hogy akikről kiderült: DE-t használnak azok rendszeresen jól vannak borotválkozva, akik meg drága rendszerborotvákat azok meg rendszeresen nem, vagy csúfosan vörösre kapart képpel jelennek meg. (Talán a drága fej-árak miatt spórolnak vele? Vagy rosszul nyúzzák az orcájukat, nem tudom.)

OFF OFF  :) :

Ugyanott vettem még egy jó adag 100W-os izzót is (vagy 20 évre) nagyon megörültem neki, régóta nem láttam már ilyet. Ezzel egy időre elhalasztom a lámpa kérdést (CFL-t nem veszek, ki nem állhatom azokat az ormótlan, vibráló fényű mammut-csontokat; a LED-ek meg -még- drágák, alig pislákoló fényűek és megbízhatatlanok, talán majd 10-20 év múlva...) Bár ha megkérdeznék, hogy én mit szeretnék.... mostnában ugyan nem nagyon kérdezik, hanem a fényes tekintetűek "kitalálják". :(
A normálisan kinéző fém borotva kb 10,000 HUF lenne, ami nem kifejezetten vásárlóbarát ár, hacsak nem direkt ezt a terméket keresed. Ahhoz, hogy tudd, hogy mit keresel ki kell próbálni pár dolgot, ami nem olcsó mulatság.

 "(Talán a drága fej-árak miatt spórolnak vele? Vagy rosszul nyúzzák az orcájukat, nem tudom.)"

Szerintem mind a kettő.

 "a LED-ek meg -még- drágák, alig pislákoló fényűek és megbízhatatlanok, talán majd 10-20 év múlva...)"

Khm... Kb 6 havonta van egy ugrásszerű fejlődés a LED-es technológiában. Amit mi a színházban használunk, az kb 6000 forint/méter, és nekünk speckó igényeink vannak. Szerintem 1-2 év múlva ez a cucc kb 2-4 ezres környékére fog visszaesni árilag.
Ne a semmi kis LED-es izzókat nézegesd, és ne azokban gondolkodj. LED szallag. "általános" megvilágításra, konyhában szobában, fürdőszobában, barmiféle "élettérben" tökéletesen alkalmas. Olvasólámpába meg tessék tenni rendes izzót.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Kávézó
« Válasz #4047 Dátum: 2012. Július 08. - 21:02:31 »
....
Khm... Kb 6 havonta van egy ugrásszerű fejlődés a LED-es technológiában. Amit mi a színházban használunk, az kb 6000 forint/méter, és nekünk speckó igényeink vannak. Szerintem 1-2 év múlva ez a cucc kb 2-4 ezres környékére fog visszaesni árilag.
Ne a semmi kis LED-es izzókat nézegesd, és ne azokban gondolkodj. LED szallag. "általános" megvilágításra, konyhában szobában, fürdőszobában, barmiféle "élettérben" tökéletesen alkalmas. Olvasólámpába meg tessék tenni rendes izzót.

Egyetértek abban, hogy a LED technológia lehet a "jövő", de amit most elhasználóként elér az ember (itthon) azok vagy kínai ratyik 2 hónapos élettartammal vagy szörnyűséges krumplik amik drágák és max egy 40 Wattos izzóval vetekedhetnének fényerőben.
LED-szalag: lehet, ehhez egy kicsit majd át kell alakítani a világítási rendszereket, erre én lelkileg nem vagyok felkészülve és azt hiszem nem illenének bele a régi lámpáimba ;)
Egyébként nem zavarna az egész, ha nem lenne kötelező...; én vásárolnám továbbra is a wolfrám-izzókat (igen: kifizetném az ezzel járó 'magasabb' villanyszámlát) és ráhagynám azokra a LED-lámpákat akik haladni szeretnének a korral.

Ui.:
"rendes izzó"-t már nem gyártanak majd az EU-ban 2012. szeptemberétől, egy kicsit nehéz lesz majd beszerezni (halogén még lesz 2016-ig, utána már az se... azoknak a fénye nekem különben sem felel meg teljesen: egy kicsit szerintem kékesebb, mint a wolfrám-izzó) esetleg majd csempészni kell a tiltott árút  :idea:

Na, a borotvára majdnem nem reagáltam (pedig ez tulajdonképpen egy borotvafórum :) 10.000,-Ft, hát nem tudom, persze van drágábban is, de szerintem ennél jóval olcsóbban is. Megsaccolnék egy árat: 4.000,-Ft, szerintem ennyiért lehetne normálisat, ha mondjuk nem made in EU, hanem közel vagy távol-kelet...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #4048 Dátum: 2012. Július 08. - 22:35:38 »
...vagy pl. ha a Lord pengék mellett ott lenne az L6 1500-ért.
Gyanítom, hogy azt a zöld Lordot is csak azért tartják, hogy ne mondhassa senki, hogy nincs.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #4049 Dátum: 2012. Július 08. - 23:00:55 »
nekem is pont az L5/L6 páros ugrott be. szerintem bőven vállalhatóak  ;)
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici