Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 154339 alkalommal)

Nem elérhető Tutajos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #255 Dátum: 2015. Január 28. - 19:01:19 »
A válasz egyszerű: nem.

Ami timsóból van (potassium alum) az miért nem? Nekem van ilyenem, a DM-ben vettem, de már elég rég és a márkájára nem emlékszem. Otthon megnézem.

Megnéztem. SANTÉ
100% timsó
Az lehet, hogy nem a DMben vettem  :fejtor:

Köszi!
Ezt is néztem. Úgy tűnik, lesz ilyesmim... :)
Egy újszerű és sokak által vitatott elmélet szerint nem vagyunk egyformák.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #256 Dátum: 2015. Január 28. - 19:32:43 »
Van Omega néven is az ismert helyeken.

Nem elérhető Tutajos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #257 Dátum: 2015. Január 30. - 09:35:44 »
Jelentem, tegnap vettem egy ilyet: http://crystaldeo.hu/WebAruhaz/crystal-tomb/20-crystal-szeles-stift-.html. Körülnézve a neten, úgy vélem, ez bizony timsó.
Ma reggel kipróbáltam. Elsőre úgy tűnik, teszi a dolgát, ahogyan azt kell. A rendszeres használatről nehezebb lesz beszámolni, mert utazára szánom, ahhoz viszont ideálisnak tűnik.
Egy újszerű és sokak által vitatott elmélet szerint nem vagyunk egyformák.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #258 Dátum: 2015. Február 05. - 10:35:46 »
Nem tudtam, hogy "deóként" is árulnak ilyet, ezért tegnap mentem egy kört a boltokban. Ez tényleg nem más, mint a szokásos "alum stick". Bár ellátja a feladatot, de nagyon nem kellene rendszeresen hónaljba tömködni, ahogy egyéb alumíniumot sem. Az egy dolog, hogy borotválkozás közben keletkezett vérzést elállít, aztán szépen lemosod, viszont izzadásgátlóként egész nap ott van. És még ráaggatják a rákellenes pink logót is, miközben pont az az egy összetevője van... Zseniális... :(
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #259 Dátum: 2015. Február 05. - 10:47:30 »
Nem tudtam, hogy "deóként" is árulnak ilyet, ezért tegnap mentem egy kört a boltokban. Ez tényleg nem más, mint a szokásos "alum stick". Bár ellátja a feladatot, de nagyon nem kellene rendszeresen hónaljba tömködni, ahogy egyéb alumíniumot sem. Az egy dolog, hogy borotválkozás közben keletkezett vérzést elállít, aztán szépen lemosod, viszont izzadásgátlóként egész nap ott van. És még ráaggatják a rákellenes pink logót is, miközben pont az az egy összetevője van... Zseniális... :(

Nem értek a kémiához, de valahol olvastam erről, és ott olyasmit magyaráztak, hogy van többféle aluminium só, és hogy van olyan vegyület, amiből "nem jön ki az alu" és van olyan amiből meg kijön és mérgez. Én ezt nem tudhatom  :nemtom: de hátha lesz itt olyan fórumtárs, aki meg fogja magyarázni.
A konklúzió az volt, hogy a legtöbb olcsó izzadásgátlóban a "rossz anyag van" a natúr timsó meg nem gáz.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #260 Dátum: 2015. Február 05. - 10:55:16 »
Szerintem itt is eltérő vélemények vannak, akármilyen "tudományosan" is közelítené meg az ember fia. Ha csak annyi történik, hogy bezárja vagy eltömíti a pórusokat, az sem egy túl jó dolog. Egy a biztos: ideális megoldás nincs.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #261 Dátum: 2015. Február 05. - 11:27:04 »
Nem tudtam, hogy "deóként" is árulnak ilyet, ezért tegnap mentem egy kört a boltokban. Ez tényleg nem más, mint a szokásos "alum stick". Bár ellátja a feladatot, de nagyon nem kellene rendszeresen hónaljba tömködni, ahogy egyéb alumíniumot sem. Az egy dolog, hogy borotválkozás közben keletkezett vérzést elállít, aztán szépen lemosod, viszont izzadásgátlóként egész nap ott van. És még ráaggatják a rákellenes pink logót is, miközben pont az az egy összetevője van... Zseniális... :(

Nem értek a kémiához, de valahol olvastam erről, és ott olyasmit magyaráztak, hogy van többféle aluminium só, és hogy van olyan vegyület, amiből "nem jön ki az alu" és van olyan amiből meg kijön és mérgez. Én ezt nem tudhatom  :nemtom: de hátha lesz itt olyan fórumtárs, aki meg fogja magyarázni.
A konklúzió az volt, hogy a legtöbb olcsó izzadásgátlóban a "rossz anyag van" a natúr timsó meg nem gáz.

Itt olvashattad, a termékleírásnál:
http://www.elemental.eu/hu/665-timso-termeszetes-asvanyi-stift.html
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #262 Dátum: 2015. Február 05. - 11:29:20 »
Ez jó téma!  :thumbup:

A timsót csak vérzés elállítására, csillapítására használom, de pár perc után lemosom.

Hónaljra miért kell kenni? Izzadást elállítja? Vagy az izzadmány szagát semlegesíti?  :nemtom:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Courage

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 108
  • Igyekszem!
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #263 Dátum: 2015. Február 05. - 11:36:19 »
DM-ben ez kapható:
"Nem, nem; én sohasem találgatok. Az egy utálatos szokás, amely gátolja a logikus gondolkodást." S.H.

Nem elérhető Tutajos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #264 Dátum: 2015. Február 05. - 11:50:33 »
Hónaljra miért kell kenni? Izzadást elállítja? Vagy az izzadmány szagát semlegesíti?

Nem kell, de lehet.  :) A leírások szerint az izzadást nem gátolja, "csak" a szagot semleegsíti.

A stiftet magam "rendes" AS timsónak használom (már amikor...), azaz a nedves arcomon megyek vele végig, majd 1-2 perc után lemosom. Ezek után jöhet - ha olyanom van - az illatosítás. AS, vagy ASB. Amiből a "timsókezelés" után jóval keveseb mennyiséget használok.
Egy újszerű és sokak által vitatott elmélet szerint nem vagyunk egyformák.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #265 Dátum: 2015. Február 05. - 12:05:46 »

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #266 Dátum: 2015. Február 07. - 17:45:53 »
A fodraszkellékben timsótömb 500ft.

Én 2 éve hasznalom, kezd gömbölyödni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #267 Dátum: 2015. Február 13. - 12:50:24 »
Komolyan kérdezve, off nélkűl.

A timsó tömbre, öt év szavatosságot írnak.

Szerintem pedig ( összetevői alapján ( mert ugye kémiailag stabill, mechanikailag instabill, vízzel közepesen oldódó, dekémiailag nem változó elegyet alkot)) korlátlan.


Kinek van igaza?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #268 Dátum: 2015. Február 13. - 12:58:52 »
Szerintem pedig ( összetevői alapján ( mert ugye kémiailag stabill, mechanikailag instabill, vízzel közepesen oldódó, dekémiailag nem változó elegyet alkot)) korlátlan.

Kinek van igaza?
Neked, de valamit csak rá kell írniuk. A konyhasó is eltart a világ végéig, de arra is rá szoktak írni nagyságrendileg ennyit.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #269 Dátum: 2015. Február 13. - 12:59:50 »
Köszi!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici