Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 154463 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #270 Dátum: 2015. Február 13. - 13:03:12 »
Szerintem itt is eltérő vélemények vannak, akármilyen "tudományosan" is közelítené meg az ember fia. Ha csak annyi történik, hogy bezárja vagy eltömíti a pórusokat, az sem egy túl jó dolog. Egy a biztos: ideális megoldás nincs.
És most kövezzetek meg (főleg ebben a topicban), de szerintem van ideális megoldás: megtanulni úgy borotválkozni, hogy ne kelljen timsó. Szerintem teljesen szükségtelen a borotválkozáshoz. Nem parázok tőle vagy ilyesmi, mert majdnem biztosan veszélytelen vagy max enyhén irritatív anyagról van szó, de ha egyszer nem kell, akkor minek.

Amikor tanultam borotválkozni, nekem is első dolgom volt timsót kajtatni. Kb 10x használtam, azóta ott van a fiókban, kis lelkierővel rá kellene szánnom magam hogy kidobjam, mielőtt széttöredezik.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #271 Dátum: 2015. Február 13. - 13:09:15 »
Ekte hónalja használom, a jóég tudja, mikor vagtam meg magamat utóljára.

S talán két kezemen meg tudnám én is számolni, hogy hányszor úgy, hogy a timsó kelljen.


Csak ma hozzámkerűlt egy -immár harmadik - tömb, minek gyártási éve, '97, s rá van írva, szavatosság 5 év.

Ezért érdeklődtem.

Akkor megy a baratai közé.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #272 Dátum: 2015. Február 13. - 13:10:44 »
Szerintem itt is eltérő vélemények vannak, akármilyen "tudományosan" is közelítené meg az ember fia. Ha csak annyi történik, hogy bezárja vagy eltömíti a pórusokat, az sem egy túl jó dolog. Egy a biztos: ideális megoldás nincs.
És most kövezzetek meg (főleg ebben a topicban), de szerintem van ideális megoldás: megtanulni úgy borotválkozni, hogy ne kelljen timsó. Szerintem teljesen szükségtelen a borotválkozáshoz. Nem parázok tőle vagy ilyesmi, mert majdnem biztosan veszélytelen vagy max enyhén irritatív anyagról van szó, de ha egyszer nem kell, akkor minek.

Amikor tanultam borotválkozni, nekem is első dolgom volt timsót kajtatni. Kb 10x használtam, azóta ott van a fiókban, kis lelkierővel rá kellene szánnom magam hogy kidobjam, mielőtt széttöredezik.
Ez okés, csak előtte több hozzászólás kicsit másról szólt. Pontosabban a timsó dezodorként vagy izzadásgátlóként való felhasználásáról.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #273 Dátum: 2015. Február 13. - 20:16:19 »
Szerintem itt is eltérő vélemények vannak, akármilyen "tudományosan" is közelítené meg az ember fia. Ha csak annyi történik, hogy bezárja vagy eltömíti a pórusokat, az sem egy túl jó dolog. Egy a biztos: ideális megoldás nincs.
És most kövezzetek meg (főleg ebben a topicban), de szerintem van ideális megoldás: megtanulni úgy borotválkozni, hogy ne kelljen timsó. Szerintem teljesen szükségtelen a borotválkozáshoz. Nem parázok tőle vagy ilyesmi, mert majdnem biztosan veszélytelen vagy max enyhén irritatív anyagról van szó, de ha egyszer nem kell, akkor minek.

Amikor tanultam borotválkozni, nekem is első dolgom volt timsót kajtatni. Kb 10x használtam, azóta ott van a fiókban, kis lelkierővel rá kellene szánnom magam hogy kidobjam, mielőtt széttöredezik.

Timsót nem azért használ az, aki használ, mert bénán borotválkozik, hanem azért, mert ildomos lefertőtleníteni a borotvált bőrfelületet. Én after balzsamot használok, ami nem alkoholos, és az a tapasztalatom, hogy kellemesebb a végeredmény, ha átfutom egy timsótömbbel mielőtt felhordom a balzsamot. Ha alkoholos aftershaveet használok, akkor nem használok timsót.

Nem mellékesen a timsó tömb gyatrán működik, mint vérzés elállító, ha erre akartál utalni. Arra ott vannak a préselt fehéres színű rudacskák. Na olyat én is ritkán használok.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #274 Dátum: 2015. Február 13. - 20:32:43 »
Az a fehér is timsó, csak a másik, folyadékkal szemben instabilabb, nátriumos módusulata.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #275 Dátum: 2015. Február 15. - 14:20:13 »
Az a fehér is timsó, csak a másik, folyadékkal szemben instabilabb, nátriumos módusulata.

Úgy értettem én is, hogy timsó az is  :sör:

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #276 Dátum: 2016. Február 03. - 07:40:55 »
Én ezt használom : Najel Timsó tömb.810 Ft + Ingyen kiszállítás!!!Műanyag dobozban van.A fiam pattanásos arcát a bőrgyógyász nem tudta rendbe rakni ez meg 2 hét alatt sima arcot varázsolt neki.

http://shop.egeszsegguru.hu/Najel_Timso_tomb_-_Kristalydezodor-termek-191653
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #277 Dátum: 2016. Február 03. - 09:32:56 »
Én ezt használom : Najel Timsó tömb.810 Ft + Ingyen kiszállítás!!!Műanyag dobozban van.A fiam pattanásos arcát a bőrgyógyász nem tudta rendbe rakni ez meg 2 hét alatt sima arcot varázsolt neki.

http://shop.egeszsegguru.hu/Najel_Timso_tomb_-_Kristalydezodor-termek-191653

Ilyet én is használok, de ez vérzéscsillapításra alig-alig jó. Kicsi pontvérzéseket elállít, de egy komolyabb vágásból eredő vérzést nem. Míg a pici rudacska azt is.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #278 Dátum: 2016. Február 03. - 10:06:14 »
Ilyet én is használok, de ez vérzéscsillapításra alig-alig jó. Kicsi pontvérzéseket elállít, de egy komolyabb vágásból eredő vérzést nem. Míg a pici rudacska azt is.

Nem is arra használom.Arra van Osma Vérzéscsillapító stift.Ezt a timsó tömböt arc tisztításra,nyugtatásra használom.Utána jöhet a Nivea Sensitive After Shave Balzsam.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #279 Dátum: 2016. Február 08. - 22:53:22 »
Én nagyapám tömbjét használom AS 1-nek. Teljesen oké. Kicsit megszárad, "leporolom", bekenem magam a párom gyártotta csoda körömvirágkrémjével. Egy kipattogzás, vagy bármi feltűnő irritáció sincs, pedig én azért növesztettem szakállt, mert mindentől kivert a ragya. Most meg no problem.

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #280 Dátum: 2016. Február 24. - 07:24:36 »
Én nagyapám tömbjét használom AS 1-nek. Teljesen oké. Kicsit megszárad, "leporolom", bekenem magam a párom gyártotta csoda körömvirágkrémjével. Egy kipattogzás, vagy bármi feltűnő irritáció sincs, pedig én azért növesztettem szakállt, mert mindentől kivert a ragya. Most meg no problem.

Ennek a "csoda körömvirágkrémnek" a receptjét, előállítási módját leírnád?
Köszi!  :hat:

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #281 Dátum: 2016. Február 25. - 08:48:52 »
Nem kell a "csoda körömvirágkrémnek" a receptje,mert bemész bármelyik gyógyszertárba és kapsz jó minőségűt.Én is ott vettem nem egy nagy összeg.Vagy rendelsz Benke Erikától!

http://www.benkeerikaszappan.hu/borapolo-termekek-80/koromviragkrem-383
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #282 Dátum: 2016. Február 25. - 19:06:21 »
A Benke Erika féle jó ötlet, köszi!  :hat:
A gyógyszertárban kaphatókkal vannak fentartásaim, minek ennyi szir-szar bele, ha megoldható 3-4 összetevőből?

Nem elérhető Pruchoc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #283 Dátum: 2016. Március 16. - 17:25:35 »
Sziasztok! Timso utan van ertelme arcszesz vagy balzsam hasznalatanak? Ma este lesz az elso timsos proba :) koszonom

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #284 Dátum: 2016. Március 16. - 17:33:50 »
Van, igen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici