Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1607472 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8940 Dátum: 2013. November 10. - 19:27:46 »
Az esti

vegyes reszelt szappan
Golddachs finest badger
Feather penge
Legion Extranjera borotva
langyos víz

Reggelre Paco Rabanne Invictus EDT van kikészítve.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető rozsdás bökő

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8941 Dátum: 2013. November 11. - 07:18:11 »


C15, Astra Superior
A többinek nincs márkája.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8942 Dátum: 2013. November 11. - 07:22:36 »
Ó, mindennek van márkája... Viszont, ahogy azt egyre többször hallom: ha valami nem kínai, akkor hamis.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető rozsdás bökő

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8943 Dátum: 2013. November 11. - 07:26:16 »
Amish szappan - ez tuti.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8944 Dátum: 2013. November 11. - 10:48:41 »
Ma reggeli  :borotva:

Trumper rózsa, Merkur silvertip pamacs, R41+Feather, Marlborough AS

 :2thumbup:


Vélemény: az R41-ben már sokféle pengét próbáltam. számomra egyértelműen a nagyon éles pengékkel működik a legoptimálisabban.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8945 Dátum: 2013. November 11. - 11:38:08 »

Vélemény: az R41-ben már sokféle pengét próbáltam. számomra egyértelműen a nagyon éles pengékkel működik a legoptimálisabban.

Szerinte is:


Ő a Krüger bácsi?  :crazy:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8946 Dátum: 2013. November 11. - 15:36:27 »
Ma délutáni  :borotva2:

Derby Lavender krém
Omega sörte 11126
Timor és L6 + Silver Blue #1
olasz timsótömb
Ach Brito Lavanda

A mai konklúzió:
Egyre erősödik bennem a szappanok felé "húzás" a krémektől, annak ellenére, hogy a Derby levendulás krém szerintem nagyon jó. A Silver Blue piszok jó penge nekem (legalábbis ebben a két készülékben), már csak az a kérdés, mennyit bír majd.
Lavanda nagyon jó, Alfazema mégjobb (lesz)  ;D

A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8947 Dátum: 2013. November 11. - 20:48:08 »
Esti:

Royal Shaving szappan
Hans Baier silberspitzen pamacs
Feather penge
Hoffritz slant borotva
Avon extreme balm

Reggelre Carolina Herrera Man sport EDT van elővéve.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8948 Dátum: 2013. November 12. - 08:53:14 »
A mai  :borotva2:

- Floïd Sandolor Pre Shave Gel
- 23mm Vie-Long 16510 Silvertip Badger Shaving Brush
- Manantiales de La Toja Soap
- Fitjar borotválkozótál
- Maggard MR3 + Gillette Silver Blue Stainless
- WTG/XTG
- L'Occitane CADE After-Shave Balm
- L'Occitane Vetyver


H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8949 Dátum: 2013. November 12. - 19:55:54 »
Ma esti:

-Barbus borotvaszappan
-HJM borz (mi más:))
-EJ DE89L+ zöld Lord
-Crabtree & Evelyn Sandalwood After Shave Balm
-két körben

A Barbus szappan alá a tálkába tettem egy csepp borsmenta olajat, nagyon erős nem műanyag cucc. A fejem lefagyott rendesen:)
Igy asszem hetedik alkalomra már egész jól megy a dolog, egyre simább áll alatt is, ahogy szokunk össze a borotvával.
Összehasonlítási alapom még nagyon nincs, de sztem egész jól sikeredett:) A szantálos balzsam nagyon tetszik órákig érezni még utána.
Legközelebb fotózok is.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8950 Dátum: 2013. November 12. - 21:15:08 »
Olyan volt ez, mint egy barátságos meccs. Sok volt a csere.

Azt hiszem a borotváim közül a Gillette Super Speed a legmegengedőbb, leglájtosabb, így túl sok illúziót nem tápláltam egy élvezetes, alapos borotválkozást illetőleg, mikor ezt emeltem le a borotvatartó állványról. Pláne hogy egy élemedett korú Derbyt raktam az ő belibe.
Hogy teljes legyen a pusztulat a Wilkinson szappant Semogue 1470-el akartam habzásra kényszeríteni. Ezek nagyon nem komálják egymást se kevés vízzel se sokkal, úgyhogy két lehetőség maradt: csere vagy maradok borostás. :)
Az előbbit választottam, így a Golddachs finest badger pamaccsal folytattam. Mit mondjak, ég és föld volt a különbség a borz javára. Gyorsan és jó hab képződött, de aztán a borotva-penge kombó gyorsan lehűtötte a fellobbanó örömömet. Nagyjából a Pierro-formánál járhattam, mikor elegem lett a szenvedésből és a használt Derbyt egy szintén jócskán használt Cerrusra cseréltem.
Ez azért már vágott is valamit, de ez a borotva csak egy új Featherrel képes normális végeredményt adni, így örültem, mikor a képem második felével is végeztem.
Persze az eredmény siralmas lett, így szokásommal ellentétben ismét bekentem a képem, majd egy Feathert tettem a készülékbe. Ez sem volt új, de azért ez fedör, szóval a 2. kör végére közepes eredményt konstatáltam. A pengék utána a jól megérdemelt helyükre kerültek.
Avon Quadra fx balzsammal kenekedtem, reggelre pedig YSL EDP-t készítettem ki.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8951 Dátum: 2013. November 12. - 23:25:11 »
Az iménti:
- Proraso pre
- Proraso (Omega) sörte pamacs
- Geo F Trumper Violet szappan
- Dovo kés (köszönöm, Sanyi, tökéletes lett)
- Osma timsó
- Andis Bump Care

Ebből a szappanból igazi "szenvedés" jó és sok habot csinálni.
Andis Bump Care cucc most jött meg a Nagy Vízen túlról. Nagy reményem nincs irányába, de egy próbát megér.
Sima, két körös borotválkozás volt. Jóval lassabban ment, mint DE-vel, az eredmény viszont rosszabb. :-) Ennek ellenére élveztem minden pillanatát.
8,5/10
Akkor is maradok a késnél. A következő borotválkozás gregg által felújított késsel lesz. Nagyon várom már...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8952 Dátum: 2013. November 13. - 06:33:10 »
 Kb. két órával ezelőtt:
 Proraso E/M alapokra Palmolive rúdszappan, hjm Black Fibre segítségével arcon habosítva, Gillette Slim Twist, Feather penge. Ez a kombó van harmadik napja. Még mindig/már megint ott járok, hogy: a Feather túlértékelt. Az első borotválkozás vele nem egy élmény, utána jó, de ezt egyéb pengével is elérem. Viszont nem egy gyalázatos első alkalom után. Na, mindegy... A végén egy kis No. 4711 AS került a borosta helyére.
 Alapos borotválkozás, kellemes illatok. Nem volt ez rossz kezdése a napnak... :D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8953 Dátum: 2013. November 13. - 09:27:05 »
Kb. két órával ezelőtt:
 Proraso E/M alapokra Palmolive rúdszappan, hjm Black Fibre segítségével arcon habosítva, Gillette Slim Twist, Feather penge. Ez a kombó van harmadik napja. Még mindig/már megint ott járok, hogy: a Feather túlértékelt. Az első borotválkozás vele nem egy élmény, utána jó, de ezt egyéb pengével is elérem. Viszont nem egy gyalázatos első alkalom után. Na, mindegy... A végén egy kis No. 4711 AS került a borosta helyére.
 Alapos borotválkozás, kellemes illatok. Nem volt ez rossz kezdése a napnak... :D

4-kor kelek én is, de borotválkozni nem tudnék...szerintem. Vagy nagyon ügyes vagy, vagy kellene egy jobb időterv, vagy egyszerűen mad.just. mad.

 :2thumbup:
Sheffield-England

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #8954 Dátum: 2013. November 13. - 09:34:41 »
Kb. két órával ezelőtt:
 Proraso E/M alapokra Palmolive rúdszappan, hjm Black Fibre segítségével arcon habosítva, Gillette Slim Twist, Feather penge. Ez a kombó van harmadik napja. Még mindig/már megint ott járok, hogy: a Feather túlértékelt. Az első borotválkozás vele nem egy élmény, utána jó, de ezt egyéb pengével is elérem. Viszont nem egy gyalázatos első alkalom után. Na, mindegy... A végén egy kis No. 4711 AS került a borosta helyére.
 Alapos borotválkozás, kellemes illatok. Nem volt ez rossz kezdése a napnak... :D

4-kor kelek én is, de borotválkozni nem tudnék...szerintem. Vagy nagyon ügyes vagy, vagy kellene egy jobb időterv, vagy egyszerűen mad.just. mad.

 :2thumbup:
Nekem ez a reggeli kávé/cigi/stb. Mindig úgy tervezem a reggeleket, hogy beleférjen a borotválkozás. Tény, hogy ez sem egy teljesen normális dolog ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici