Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 496659 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Szappan, krém
« Válasz #3135 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 17:02:40 »
 :fejtor: Kérlek alásan
 :fetreng:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3136 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 17:17:32 »
Kicsit olyanok vagytok, mint a két öreg a Muppet showból : )) Legyen béke, meg ilyesmi

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3137 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 17:18:23 »
Nem számít a faggyús borotva szappanoknak sem a kiszáradás, mint ahogy a többinek sem.

Repedt, több éves szappannal ugyan úgy lehet borotválkozni mint az újjal. Egy új keményszappan is gyorsan habját veszti, ha ritkán és nem jól használják.

Ehhez semmi különös trükk nem kell. Rendszeresen meg kell újítani a szappanok felületét.
Ez történhet egy durvább felületű fürdő kendős vagy szivacsos átdörzsöléssel a nedves szappanon.
Vagy egyszerűbben és takarékosabban az arcborostába dörzsöléssel az arcon habosítás közben, mint amikor a testedet szappanozod.
Vagy extrém esetben bármilyen felületi koptatással - olvastam sajtreszelős 'módszert' is. (Persze ezt is a B&B-en követte el egy amcsi user.)  ;D

Semmilyen kemény szappan felületének nem tesz jót a  felázás, majd rajta pihe-puha pamaccsal maszatolás, elcsomagolva beszáradás többszöri ciklusa.

Habképzéskor az a legjobb, ha mindig felfrissített felszínű szappannal történik. Érdemes erre figyelni.

Tök véletlen. de szombaton megnéztem a Kentemet és annyira régen használtam, hogy sugarasan be van repedve.Se nem smirgliztem, se nem maszatoltam semmit,fogtam a pihe-puha borzomat. és igen könnyen gyártottam egy csészényi habot.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3138 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 17:47:19 »
Aaaaaaanyaaaaa!  Kezdődik!  :crazy:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Szappan, krém
« Válasz #3139 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 18:04:47 »
Nem számít a faggyús borotva szappanoknak sem a kiszáradás, mint ahogy a többinek sem.

Repedt, több éves szappannal ugyan úgy lehet borotválkozni mint az újjal. Egy új keményszappan is gyorsan habját veszti, ha ritkán és nem jól használják.

Ehhez semmi különös trükk nem kell. Rendszeresen meg kell újítani a szappanok felületét.
Ez történhet egy durvább felületű fürdő kendős vagy szivacsos átdörzsöléssel a nedves szappanon.
Vagy egyszerűbben és takarékosabban az arcborostába dörzsöléssel az arcon habosítás közben, mint amikor a testedet szappanozod.
Vagy extrém esetben bármilyen felületi koptatással - olvastam sajtreszelős 'módszert' is. (Persze ezt is a B&B-en követte el egy amcsi user.)  ;D

Semmilyen kemény szappan felületének nem tesz jót a  felázás, majd rajta pihe-puha pamaccsal maszatolás, elcsomagolva beszáradás többszöri ciklusa.

Habképzéskor az a legjobb, ha mindig felfrissített felszínű szappannal történik. Érdemes erre figyelni.

Tök véletlen. de szombaton megnéztem a Kentemet és annyira régen használtam, hogy sugarasan be van repedve.Se nem smirgliztem, se nem maszatoltam semmit,fogtam a pihe-puha borzomat. és igen könnyen gyártottam egy csészényi habot.

Az lehetetlen! A lexikon szerint ez nem lehetséges.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3140 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 18:43:09 »
Aaaaaaanyaaaaa!  Kezdődik!  :crazy:

Az az Arko

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3141 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 18:44:57 »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Szappan, krém
« Válasz #3142 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 14:58:57 »
Nem akartam a Katica szappanos topicban megemlíteni a párom sajátgyártmányú szappanját (fürdőszappan), úgyhogy inkább itt.

Múltkor csak  egy fél próba erejéig játszottam vele tálkában habosítva és összehasonlítva a Lea lanolinos szappanjával. Szóval habot minkettőből ugyanakkorát lehet keverni, de ha a hab tartósságáról, vagy "testességéről" és "krémességéről" beszélünk, akkor a Lea jobban teljesített. Szerintem a Katicával is ez lehet a helyzet. Van ezekben a szappanokban valami, ami  tartást ad a habnak. ez nics benne a hideg eljárásos szappangyártásban szerintem.  (Ráadásul a borotvaszappanok inkább a tripple milled szappanok közül jönnek nem?)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3143 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 15:14:38 »
Én is készítgetek szappant és elhatároztam, hogy borotvaszappant is csinálok.
Először is alaposan utánanéztem, hogy miben kell más hozzávalókat használni, mint egy sima zuhanyzó szappanhoz.
Pl. az olivaolaj lényegében megöli a habot. Ha egy "borotvaszappanban" oliva van, akkor az nem fog tartós habot adni.
Nagyon valószínű, hogy kell bele faggyú, de legalábbis sztearinsav, ezek felelősek a tartós sűrű, buborékmentes habért.
Csak egész kevés kókusz, vagy semennyi... lehet benne, hisz a kókuszolaj erősen szárít.
A Katica-féle és a Manna is lényegében mindent megszeg ezek közül. Egyáltalán nem lepődtem meg a beszámolókban olvasható eredményen. Azt nem értem, hogy egy kicsit miért nem néznek utána.

Meg kell mondanom, hogy az általam főzött borotvaszappan egész jó lett fizikai tulajdonságaiban. Csak annyira hülye szaga lett, hogy kivágtam. Most meg több évre való van otthon mindenféle bolti, úgyhogy nem főzök újabbat.


Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Szappan, krém
« Válasz #3144 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 15:56:23 »
Előre szólok, hogy nem értek hozzá, de szerintem a Martin de Candre feltehetően használ olivaolajat, mégis az egyik legjobb borotvaszappant ők gyártják.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Szappan, krém
« Válasz #3145 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 16:04:20 »
Nem értek hozzá én se. Úgy hallottam én is h a kókuszolajtól habzik jól de ebben például egyáltalán nincs http://www.coldriversoapworks.com/store/p68/OLIVA_.html

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3146 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 16:10:28 »
Előre szólok, hogy nem értek hozzá, de szerintem a Martin de Candre feltehetően használ olivaolajat, mégis az egyik legjobb borotvaszappant ők gyártják.

E szerint nem használ:
http://i59.photobucket.com/albums/g294/du212/SOTD%20pics/SOD2010/DSCF1097.jpg

Viszont a sztearinsav a legjelentősebb összetevő.

Egy profi hosszú múlttal rendelkező gyár valószínűleg ki tud kísérletezni olyan receptet (illetve hozzá tud jutni olyan adalékokhoz), ami az általam írtakat kicsit felülírja. De nagyon meglepődnék, ha egy most kísérletező szappanos rögtön kitalálná, hogy az ökölszabályokat hol-hogy lehet felrúgni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3147 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 16:13:25 »
Nem értek hozzá én se. Úgy hallottam én is h a kókuszolajtól habzik jól de ebben például egyáltalán nincs http://www.coldriversoapworks.com/store/p68/OLIVA_.html

Ebben tényleg van Oliva. Kíváncsi lennék rá a gyakorlatban.
(De pl. ebben is van sztearinsav és ennek is kálium-hidroxi a lúgja.)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3148 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 18:44:34 »
Benke Erika
 No1:Összetevők: desztillált víz, elszappanosított sztearinsav, pálmaolaj, kókusz olaj, ricinus olaj, levendula illóolaj, rozmaring illóolaj
 No2:A borotvaszappan marhafaggyús változata.
 No3:A marhafaggyús borotvaszappan lanolinos változata.
 No4-es borotvaszappan: marhafaggyúval és szarvasfaggyúval.
 No5-ös borotvaszappan: krémszappan marhafaggyúval és szarvasfaggyúval.
http://benkeerikaszappan.blogspot.hu/search/label/Borotvaszappan

Ő is úgy kezdte,hogy nemműködött az első, majd a fenti változatok jöttel létre és mind kiváló

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3149 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 18:51:21 »
Az 1-es is kiváló? Én inkább 2-estől felfelé hallok jókat róluk.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici