Közösség > Szakkönyvtár és egyéb kult

Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...

<< < (2/18) > >>

Penge:

--- Idézetet írta: edrose - 2010. Április 20. - 13:48:20 ---Na, itten van előttem a doboza.
Aqua - Potassium Stearate - Potassium Palmitate - Potassium Cocoate - Glycerin - Sorbitol - Sodium Stearate - Sodium Palmitate - Stearic Acid - Palmitic Acid - Parfum - Potassium Chloride - Sodium Cocoate - Potassium Silicate - Aloe Barbadensis Extract - Sodium Silicate - Sodium Chloride - Amyl Cinnamal - Benzyl Salicylate - Limonene - Linalool

Én se vagyok normális, hogy ezt lepötyögtem... Egyébként én szoktam használni e Kappust, de nem különösebben tűnt föl ez a tulajdonsága, legalábbis nem érzek nagy különbséget más krémekhez képest.

Ja, és ez itt fönt mind világos, de mi a fene lehet az az „Aqua”?  ;D

--- Idézet vége ---

Köszi Ed! ( mármint, hogy bepötyögted, mert engem érdekelt.

Szóval nincs benne semmi, a hagyományos receptúrától eltérő összetétel. Sőt mondhatnám ez a leghagyományosabb képlet borotvakrémre.
Azt tudom még hozzáfűzni a ragacsosodáshozhoz, hogy lehet nincsenek jól elszappanosítva a zsírok benne, ez lehet akár szándékos is, hogy ne maradjanak szabad gyökök, amik reakcióba léphetnek a bőrrel. A szilikátok a krémben érdekesek mindenesetre, ezekre elméletileg nem lenne szükség, de a fehérjéktől távol tartják a bacikat, gondolom tartósító szerként működnek. Ugyan vizoldható mindkettő (Kálium, Nátrium), de lehet, hogy Profnál van vmi a csapvízben, amitől felbolydul a recept. Más tippem nincs.

edrose:

--- Idézetet írta: Penge - 2010. Április 20. - 15:25:28 ---Köszi Ed! ( mármint, hogy bepötyögted, mert engem érdekelt.

--- Idézet vége ---

Ne viccolj, engem is érdekelt ám, köszi!

Már keresem, de ha valaki előbb talál valami jó kis magyarázó szószedetet, amiben az ilyesmi anyagokról elmondják, mi és mire való, akkor ne habozzon linkelni!

Egy veszélyes összetevők címtárát már találtam...

mry314:
Aki egy kicsit mélyebb kémiai ismeretekkel rendelkezik, az biztosan jól tudja használni ezt az oldalt  ;):
http://www.omfi.hu/index.php

Penge:
OFF


--- Idézetet írta: mry314 - 2010. Április 20. - 17:32:19 ---Aki egy kicsit mélyebb kémiai ismeretekkel rendelkezik, az biztosan jól tudja használni ezt az oldalt  ;):
http://www.omfi.hu/index.php

--- Idézet vége ---

Bocs Imi meghívtam ezt az oldalt és bosszankodtam... nem is nézem tovább

Az első oldal első aktuális híre:

Megjelent a 8/2010. (III.31.) SzMM rendelet
2010. április 12. - OMFI hírek
A rendelet 2010. április 1-tõl módosítja
a 27/1995. (VII.25.) NM rendeltetben,
a 33/1998. (VI.24.) NM rendeletben és
a 12/2006. (III.23.) EüM rendeletben
a "munkanélküli" megnevezést "álláskeresõ"-re.

Ez a baj ezzel a k..va országgal.... Nem mindegy hogy hívják??? Erre van idejük meg pénzük ilyen baromságokkal foglalkozni.. ettől jobb lesz vagy április 1-i tréfa???

mry314:
Penge, megmondom őszintén, ezt nem is néztem...

Bal oldalt ( ;D) a menüben van olyan, hogy Nemzetközi Kémiai Biztonsági Kártyák , csak hiába azt linkeltem a k..va php miatt a főoldal töltődik be...

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése