Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés

<< < (3/184) > >>

mry314:
Én legutóbb "általános célú háztartási olaj" fedőnéven vásároltam műszerolaj-féleséget az obiban pár100 forintért.
Ami a borotvák mechanikájának olajzását illeti, szerintem nyugodtan mehet bele olyan olaj, ami nem növényi eredetű (avasodik).
Ha esetleg fegyverolaj/ballistol van otthon, az is kiválóan alkalmas hozzá.

cotag:
Nehogy valakit ez elijesszen a Merkur Futurtol: a mechnakara vonatkozoan ugyan nem talaltam infot, de biztosan tartos fem mechanikarol van szo. Szerintem egy kivalo borotva es egeszen egyedulallo tobb szempontbol is.

edrose:
Biztos így van, egyszer nekem is majdnem lett...    ;D

;)

cotag:
Ne is mond  :'(

Nekem azota lett egy uj, es napi szinten hasznalom rettento megelegedessel...

Szűcs Róbert:

--- Idézetet írta: cotag - 2009. November 14. - 16:29:13 ---Nagyon nagy tisztasagu, szintelen, szagtalan, suru olajat hasznaltam, sajnos nem tudom a nevet, egy vegyesz barattol kaptam. Massal nem nagyon probalkoznek, mert ha nem eleg tiszta az olaj, akkor a bekerulo piszok szepen megeszi a mechanikat idovel- legalabbis en igy gondolom.

--- Idézet vége ---

Szerintem ez nem az olaj tisztaságán múlik. Sőt inkább a kevésbé sűrű olajakat részesíteném előnyben, mert azokba kevésbé ragad bele a kosz.

Másrészről meg a Futur belső része elég védett lehet a kosszal szemben, ahogy írod (ha még az olaj is nehezen jut be).

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése