Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 502580 alkalommal)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3255 Dátum: 2017. Február 03. - 10:26:42 »
6 darab kis korongot tudok felajánlani. Azt hiszem, az az igazságos, ha az itteni jelentkezés sorrendjében.
Eddig érdeklődtek:
bgakos
Narakh   Vegán és faggyús
Bowapex
szuszinho
atteeharp    Faggyús   
pmol322
szoros   Illatmentes

A faggyúst valószínűleg megcsinálom most hétvégén, így abból is lesz 6 korong.

Ez most nem illatmentes, hanem levendula, rozmaring és cédrus 3:2:1 arányú keverékével van illatosítva (egyébként ez a legdrágább az egészben.) Szerintem szolid illat, nem édeskés, nem harsány. Nem tudom, szoros-t így is érdekli-e.

Viszont, nem nagyon szeretnék sokat utazgatni az átadásért. Zugló széle (patakon túl) és Duna Plaza között közlekedem, ez utóbbinál dolgozom. Jó lenne, ha valahol itt tudnám átadni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Szappan, krém
« Válasz #3256 Dátum: 2017. Február 03. - 11:10:02 »
Huh, nagyon kedves vagy, köszönöm szépen. Én teljesen illatmentest vennék, ha majd úgy van, ráadásul nem vagyok pesti, postával meg nem terhelnélek, úgyhogy most szívesen átengedem olyannak, aki tud veled találkozni. De későbbiekben, ha csinálsz, akkor kontaktálhatunk.
Köszönöm még egyszer és művészkedj továbbra is ;-) pacsi

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Szappan, krém
« Válasz #3257 Dátum: 2017. Február 03. - 14:40:16 »
Egy illatosra ha ezek szerint van még felesleg, jelentkeznék (érte is megyek ahová kell)  ::)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3258 Dátum: 2017. Február 03. - 15:14:30 »
Egy illatosra ha ezek szerint van még felesleg, jelentkeznék (érte is megyek ahová kell)  ::)

Gyuri!

Az enyémet átvennéd, s bedobnád a Bábszínházba?

Hálás lennél érte!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3259 Dátum: 2017. Február 03. - 16:28:16 »
Köszönöm a bizalmat!

Akkor most a lista:
bgakos
Narakh   Vegán és faggyús
Bowapex
szuszinho
atteeharp    Faggyús   
pmol322
rty42

És majd egy illatmentes szorosnak.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Szappan, krém
« Válasz #3260 Dátum: 2017. Február 03. - 18:50:41 »
Egy illatosra ha ezek szerint van még felesleg, jelentkeznék (érte is megyek ahová kell)  ::)

Gyuri!

Az enyémet átvennéd, s bedobnád a Bábszínházba?

Hálás lennél érte!

Ofkorsz  :thumbup:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3261 Dátum: 2017. Február 03. - 19:07:12 »
Köszönöm a bizalmat!

Akkor most a lista:
bgakos
Narakh   Vegán és faggyús
Bowapex
szuszinho
atteeharp    Faggyús   
pmol322
rty42

És majd egy illatmentes szorosnak.
Hu, valamiert azt felteteleztem, hogy az elso adag illatmentes. Ha nem az, szerintem en is beallnek a sorba. Nem surgos, de nagyon szivesen kiprobalnam.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3262 Dátum: 2017. Február 03. - 19:21:19 »
A faggyúsból még lesz készlet.

Pár gondolat az illatmentességről:

1. Ezek a szappanok túlzsírozással készülnek, ami azt jelenti, hogy marad bennük el nem szappanosodott zsír, olaj. (Superfat) Némelyik zsír hajlamos avasodásra. (De az a két recept, amit alaposabban megvizsgáltam és el is készítek, épp nem tartalmaz olyan olajokat, amik könnyen avasodnak.)
2. Ezekben a szappanokban nincs tartósítószer.
3. Bizonyos illóolajoknak (pl. a rozmaringnak) van tartósító hatása. Ezért is az illat nemcsak egy luxus, hanem funkciója is van.
4. Nagyon valószínű, hogy az én szappanjaim nem állnak el úgy, mint egy bolti.

Ezért is megtartok (a 6 fölött) párat, amit hosszú, tartós tesztnek akarok alávetni, hogy be tudjak számolni a fél-egy éves szappanok tulajdonságairól is.

Vannak nagyon természetes tartósítószerek. Pl. E vitamin vagy szkvalén. De még sosem használtam ilyesmit. Szívesen utánajárok, hogy ezek működhetnek-e szappanokban, ha titeket nem zavarnak ezek a nem feltétlenül szükséges hozzávalók.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3263 Dátum: 2017. Február 03. - 20:16:34 »
Egy illatosra ha ezek szerint van még felesleg, jelentkeznék (érte is megyek ahová kell)  ::)

Gyuri!

Az enyémet átvennéd, s bedobnád a Bábszínházba?

Hálás lennél érte!

Ofkorsz  :thumbup:

Thank you sir!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Szappan, krém
« Válasz #3264 Dátum: 2017. Február 03. - 21:22:22 »
A faggyúsból még lesz készlet.

Pár gondolat az illatmentességről:

1. Ezek a szappanok túlzsírozással készülnek, ami azt jelenti, hogy marad bennük el nem szappanosodott zsír, olaj. (Superfat) Némelyik zsír hajlamos avasodásra. (De az a két recept, amit alaposabban megvizsgáltam és el is készítek, épp nem tartalmaz olyan olajokat, amik könnyen avasodnak.)
2. Ezekben a szappanokban nincs tartósítószer.
3. Bizonyos illóolajoknak (pl. a rozmaringnak) van tartósító hatása. Ezért is az illat nemcsak egy luxus, hanem funkciója is van.
4. Nagyon valószínű, hogy az én szappanjaim nem állnak el úgy, mint egy bolti.

Ezért is megtartok (a 6 fölött) párat, amit hosszú, tartós tesztnek akarok alávetni, hogy be tudjak számolni a fél-egy éves szappanok tulajdonságairól is.

Vannak nagyon természetes tartósítószerek. Pl. E vitamin vagy szkvalén. De még sosem használtam ilyesmit. Szívesen utánajárok, hogy ezek működhetnek-e szappanokban, ha titeket nem zavarnak ezek a nem feltétlenül szükséges hozzávalók.
Az exasszony játszott ilyennel. fél-egy év után sem történik semmi. Inkább használatnál jön elő, hogy nyúlós takonyszerű állaga lesz egy idő után.

Az illat része. Nehéz dolog ez. Ha hideg eljárással készíted, akkor nem lesz túl sok illata, ha meleg, akkor sanszosabb. Ha rájössz hogyan csinálj triple milled szappant  és jó lesz csak tőled veszem. :D

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Szappan, krém
« Válasz #3265 Dátum: 2017. Február 03. - 23:53:06 »
Vegánra, ha van még, vagy illatosra pályáznék. Köszönöm!

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3266 Dátum: 2017. Február 04. - 11:17:52 »
Vegánra, ha van még, vagy illatosra pályáznék. Köszönöm!

A vegán betelt, ha valaki visszalép, akkor te lépsz a helyére.
A faggyúsból még van szabad, az is illatos lesz. Ma fogom csinálni, azt tervezem, hogy pacsuli és rozmaring keveréke lesz az illat. (Ezek nem csak hasraütésszerűen jönnek :), elfogadott kombinációkat használok.)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3267 Dátum: 2017. Február 04. - 11:29:15 »
Egy faggyúsra bejelentkezek

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Szappan, krém
« Válasz #3268 Dátum: 2017. Február 04. - 13:39:04 »
GPF,

Én megmondom őszintén, azért kérnék majd vegánt, mert vegetáriánus vagyok, és azért kérnék illatmentest, mert az illatadalék marhára nem jó a bőrnek (sok mindennel mással egyetemben: denat.alcohol, ami az aftershave-ek 99%-ban van, színezékek stb.-stb.). Mindenből illatmentest használok, aftershave-nek meg 99%-os aloe vera gélt, timsót. tehát ha természetességéből fakadóan lesz illata, az nem zavarna.

A TOBS-nak találtam egy Organic nevű, illatmentes krémjét (ezt használom most), de ebben meg a Triethanolamine nem a legjobb. Ideírom az INCI-jét (összetevők), ha hasonló tisztaságú szappant/krémet alkotsz, akkor egy mester vagy, és vevőd leszek 80 évre ;-)

TOBS Organic INCI: Aqua, Stearic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Glycerin (Organic), Allantoin, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Vitamin E

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3269 Dátum: 2017. Február 04. - 13:53:55 »
Tudsz bármi adatot arra vonatkozóan, hogy a levendula olaj, a rozmaring olaj vagy a cédrus olaj nem jó a bőrnek? Komolyan kérdezem!

A fotón láthattad, hogy mik az összetevők. Semmi más nincs benne, csak ami a képen volt.

Úgy látszik, a TOBS pl. nem kókuszzsírt használ, hanem kókusz savat. Az Allantoin és a Triethanolamine tűnik eléggé mesterséges anyagnak, a többi rendben van. (Az E vitaminon én is elgondolkodtam, tartósít. De azt olvastam, hogy szappanba nem igazán jó a lúgos közeg miatt. Helyette nátrium laktátot javasolnak, aminek szintén nincs egészségügyi kockázata.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici