Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kozmetikumok, kiegészítők

Szappan, krém

<< < (753/753)

thomasrc:
Valaki össze tudná foglalni, hogy a Proraso borotvakrémjei és szappanjai között mi a különbség? Konkréten ezeket látom egy webshopban, hogy Blue, White, Green és Red, de többnyire csak marketing maszlag van a termékleírásukban.

Van közöttük olyan, amelyik nem ajánlott?

Eddig Nivea borotvakrémet használtam, amivel meg vagyok elégedve, mert jól lehet habosítani, de most timsó rendelés miatt bedobnék mellé egy Proraso-t is a kosárba, kipróbálni, hogy milyen. Gondoltam rá, hogy esetleg kipróbálnám a szappant, ha már Prorasoból van olyan is. A kérdés, hogy érdemes kísérletezni ezekkel az olcsó Proraso szappanokkal vagy inkább a krémet válasszam? Ha számít valamit, akkor tálban habosítok.

Esetleg amit még látok a webshopban és számomra elfogadható árban lenne, az a Mühle szappanjai. Kicsit drágább, mint a Proraso, de vajon jobb is?

Kezdő koromban a Wilkinson szappanját próbáltam, hát az valami katasztrófa volt... Vizes löttyöt tudtam csak csinálni belőle, rendes habot nem. Utána váltottam krémre, annyira elvette a kedvemet a szappanoktól.

Takuun:
Blue - aloe vera és E-vitamin tartalmú krém, hozzá még nem volt szerencsém, de sok pozitív visszajelzésről olvastam már
White - zabpehely kivonat és zöld tea tartalmú, érzékeny bőrre ajánlott, meglepően hatékonyan csökkenti az irritációt
Green - eukaliptuszolaj és mentol tartalmú, inkább csak hűsítő érzés nyújtó standard szappan, nyárra jó választás
Red - szantálfaolaj és sheaolaj tartalmú, erős szőrzethez, szárazabb bőrhöz a legjobb

Illatukról nem írok, a bennük található összetevőkből ki tudod találni, milyen illatuk lehet.
Igazából nincs köztük olyan ami nem ajánlott, mindegyik más célcsoportra lett tervezve, szerintem nagyon jól.

Én kedvelem a Proraso-t, de számomra a krémjei jobban bejöttek, mint a szappanjaik, azok közül is sorrendben, piros - fehér - zöld. A piros krém az én vörös drótszőrömet gyönyörűen puhította meg, nagyon szerettem, hogy utána pihe-puha lett a bőröm és az illatáért is odavagyok. A fehér tényleg jó az irritációra hajlamos bőrnek, a zöld számomra illatában és hatásában is felejtős, amúgy a zöldből a krém sokkal mentolosabb!

Wilkinson szappanjához képest a Proraso szappan kategóriákkal jobbak! Nyugodtan vedd meg az egyiket. A mühle szappanjai nekem nem tetszettek, nem rosszak, de számomra a Proraso-k minden tekintetben jobbak.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése