Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Egyéb solingeniek

<< < (2/52) > >>

morphin:
Én tegnap jártam kedvenc köszörűsömnél...szakács késeket csináltattam nemrég.Nagy meglepődésemre már árulnak borotvakéseket is(sőt felújítást is vállalnak).Idő hiányában nem tudtam végig nézni mindet,de némelyik 20-30ezer Ft is volt,akadt néhány olcsóbb/felújított darab is.Szval szerintem érdemes megnézni őket,kezdésnek(és később is) teljesen jó kis darabok...a bolt pedig a Váci utcában van, Flaschner Kálmán műköszörűst kell keresni.Azt hiszem a Rustico étterem van vele szemben. (Váci 60. környékén van,Fővám tértől 3perc séta sincs)
Ha valaki több mindent visz szóljon van -20% kártyám  ;) ;D

nemo:
Szóval akkor ezt úgy kell értenem, hogy az NTS-el nem nagyon van tapasztalat ... kár, mert árban jó lenne, tekintve hogy használtat nem akarok venni, viszont noname-t sem. Akkor szemezgetek az ismertekböl 2x annyiért ...

mry314:
NTS-t nem ismerem, akkor már inkább az a Mühle 59 ajróért. (ugyanott találtam a mühle fül alatt.)
Esetleg a nassrasur fórumon érdemes utánaérdeklődni, hogy ismerik-e ezt az NTS-t.

nemo:
Azon a fórumon az NTS márkával kapcsolatban van egy 3 hónappal ezelötti bejegyzés, ami 4 hozzászólásig jutott. OK, ez felejtös.
A Mühle történetét nem ismerem, viszont ez a késük kísértetiesen hasonlit a noname-ként vagy más "gyártók" neve alatt futókra. Lehet hogy csak túl gyanakvó vagyok, mégis az az érzésem, mintha palettájuk legalább egy szegmensét nem gyártanák, csak feliratoznák. Ennél a késnél hiányolom a mélygravírt, ami a Friodur és a Dovo esetében mindig megtalálható. Azonkívül a hivatalos honlapjukon kések nem is találhatók, a pamacsok inkább a profiljuk ahogy látom.

Hát nem egyszerü ez, pedig azt hittem ... Pláne, hogy a kerekített végü késekkel nem annyira szimpatizálok, mégis zömében ilyenek készülnek.

mry314:
Kezdő késnek szinte mindenki a "kerekített fejűt" ajánlja. Új kések közül (ami nem saját kérésre egyedileg készül) szerintem nem is nagyon készítenek mást. (Eléggé összezsugorodott a piac...)

Ha minőségi új kést szeretnél, akkor azok közül válassz, amiket leírtál, a többi mind kétes eredetű (50-60 euróért ne várj egy profi, szép kést!!!)

Csak azért ajánlottam inkább a Mühlét az NTS helyett, mert a Mühle mégis egy presztízs márka! (még ha késeket nem is csinálnak!!!)  ;)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése