Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 359153 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Gillette
« Válasz #105 Dátum: 2011. Február 23. - 20:27:28 »
Nézd meg ezt:
http://www.safetyrazors.net/gil_ser2.htm

1952
Fú, köszi :) Bár ez a cikk nem említi, hogy brit vagy USA, de a szortiment elég szűk, úgyhogy valószínűleg ezek a britek...

Nem elérhető vadtapir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Gillette
« Válasz #106 Dátum: 2011. Február 24. - 20:31:17 »
Üdvözlet mindenkinek!

Nem olyan régen sikerült beszereznem  Gillette Adjustable (fatboy)-t a régi DE gillettem (http://www.j-duwe.de/Rasierer/Old%20Type/1912%20Pocket%20Edition%20No%20500A.jpg) mellé. Egyetlen dolgot nem tudok megfejteni a borotvával kapcsolatban, mégpedig azt, hogy alacsony fokozaton (1-4) miért tűnik annyira durvának a borotválkozás, kilences körüli fokozatnál viszont teljesen jól viszi a szőrt, és gyengéd, holott a netes forrásokban mintha azt olvastam volna, hogy pont fordítva kellene működnie. Lehet hogy a penge minősége miatt nem tudom alacsony fokozaton használni, mivel ott sokkal nagyobb szöget zár be a penge és a borotva nyele? Bízom benne hogy valamelyik "gillette szakértő" tud majd válaszolni mihamarabb!

üdv.: tapiR

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Gillette
« Válasz #107 Dátum: 2011. Február 24. - 20:40:04 »
Szia vadtapir!

Bár én nem vagyok szakértő,de ezzel én is pont így voltam!
Ismét beigazolódott:a borotválkozás szubjektív dolog,sok dolgot hall,lát,olvas az ember,de úgyis a saját bőrén tapasztal meg mindent!(ez itt pedig végképp igaz :borotva:)

Szerintem már ráéreztél a borotvád stílusára,most már csak élvezni kell az általa nyújtott komfortot!

Üdv:

Bubu
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Gillette
« Válasz #108 Dátum: 2011. Február 24. - 20:42:26 »
A kérdésre a választ sajnos nem tudom, viszont az 1912-es Old Type-hoz gratulálok, nagyon szép és jól használható darab! ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető vadtapir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Gillette
« Válasz #109 Dátum: 2011. Február 24. - 20:57:06 »
Teljesen ráérezni azért még nem sikerült ugyanis első körben nagyapám hagyatékából való Figaró (Made in Hungary) pengével próbáltam ki, eddig egyébként wilkinson és angol gillettet használtam .Arra tudok gondolni, hogy esetleg egy élesebb pengével alacsony fokozaton is tudnám használni. Egyébként az öreg Gillettel is meg voltam elégedve, csak valami testesebbre és "modernebbre" vágytam. Mit ad isten, hát csak volt elfekvőben nagymamámnál egy öregapám által Amerikából hozott adjustable :).

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Gillette
« Válasz #110 Dátum: 2011. Február 25. - 20:16:13 »
Üdvözlet mindenkinek!

Nem olyan régen sikerült beszereznem  Gillette Adjustable (fatboy)-t a régi DE gillettem (http://www.j-duwe.de/Rasierer/Old%20Type/1912%20Pocket%20Edition%20No%20500A.jpg) mellé. Egyetlen dolgot nem tudok megfejteni a borotvával kapcsolatban, mégpedig azt, hogy alacsony fokozaton (1-4) miért tűnik annyira durvának a borotválkozás, kilences körüli fokozatnál viszont teljesen jól viszi a szőrt, és gyengéd, holott a netes forrásokban mintha azt olvastam volna, hogy pont fordítva kellene működnie. Lehet hogy a penge minősége miatt nem tudom alacsony fokozaton használni, mivel ott sokkal nagyobb szöget zár be a penge és a borotva nyele? Bízom benne hogy valamelyik "gillette szakértő" tud majd válaszolni mihamarabb!

üdv.: tapiR

Ennyire nem szubjektív szerintem. Van egy olyan érzésem, hogy vagy ki van kopva a szerkezet és el van pozicionálva a penge 1-4-es fokozatig, a 9-es pedig elméletileg lenne mondjuk a 4-es, és ha jelen állapotban lenne 14-es rajta  ;D, akkor már teljesen értenéd a működését. vagy a penge amit próbáltál nem teljesen szabvány, de mondjuk ez meg nem annyira valószínű, de az is lehet. Ezek csak tippek, ha látnánk, miként illeszkedik okosabbak lennénk...
Üdv: Penge


 

Nem elérhető vadtapir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Gillette
« Válasz #111 Dátum: 2011. Február 26. - 15:11:36 »
Tegnap átnéztem a szerkezetet alaposabban, lehet igazad van a kopással kapcsolatban, és a pengével kapcsolatban is :),ugyanis kipróbáltam egy másik fajta pengével, és azzal már érezhetően más volt a szög már 1-es fokozaton s. Ha jól értettem amit írtál, akkor minél alacsonyabb a beállított fokozat, annál "agresszívebb" a borotva?

Üdvözlet mindenkinek!

Nem olyan régen sikerült beszereznem  Gillette Adjustable (fatboy)-t a régi DE gillettem (http://www.j-duwe.de/Rasierer/Old%20Type/1912%20Pocket%20Edition%20No%20500A.jpg) mellé. Egyetlen dolgot nem tudok megfejteni a borotvával kapcsolatban, mégpedig azt, hogy alacsony fokozaton (1-4) miért tűnik annyira durvának a borotválkozás, kilences körüli fokozatnál viszont teljesen jól viszi a szőrt, és gyengéd, holott a netes forrásokban mintha azt olvastam volna, hogy pont fordítva kellene működnie. Lehet hogy a penge minősége miatt nem tudom alacsony fokozaton használni, mivel ott sokkal nagyobb szöget zár be a penge és a borotva nyele? Bízom benne hogy valamelyik "gillette szakértő" tud majd válaszolni mihamarabb!

üdv.: tapiR

Ennyire nem szubjektív szerintem. Van egy olyan érzésem, hogy vagy ki van kopva a szerkezet és el van pozicionálva a penge 1-4-es fokozatig, a 9-es pedig elméletileg lenne mondjuk a 4-es, és ha jelen állapotban lenne 14-es rajta  ;D, akkor már teljesen értenéd a működését. vagy a penge amit próbáltál nem teljesen szabvány, de mondjuk ez meg nem annyira valószínű, de az is lehet. Ezek csak tippek, ha látnánk, miként illeszkedik okosabbak lennénk...
Üdv: Penge


 

Nem elérhető csudri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Gillette
« Válasz #112 Dátum: 2011. Március 06. - 21:24:39 »
Sziasztok!

Tegnap borotválkoztam először DE-vel, mert nagyon érzékeny bőröm van és elegem lett a 3-4-5pengés csodákból.

Apám fiókjából előtúrtam a régi Slim Twistjét, Wilkinson penge volt mellette.

Két kérdésem lenne:
1. Be van mattulva a borotva, mivel tudnám picit gusztusosabbá tenni? Csak azért, mert jelenlegi állapotában nem éppen a fürdőszobám dísze. :)
2. Nagyon megtetszett a régi Super Speed-ek, ebay-en nézegetem őket, de picit elriaszt a koruk. Hiába csillognak, engem az érdekel, hogy a mechanikájuk is jó legyen. A ti kezetekben hogy szolgálnak az "öregek"?

ui: Ez volt az első hozzászólásom, üdv Mindenkinek!

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Gillette
« Válasz #113 Dátum: 2011. Március 06. - 21:41:27 »
Szia csudri!

Én egy 1969-es és egy 1970-es gyármányú Gillette-t használok és azt kell hogy mondjam mechanikailag kifogástalanok!lehet,hogy külsőre picit "használtabbnak tűnnek",de a mechanika normál használat mellett elnyűhetetlen!
Javaslom,hogy először egy szidolozó krémmel próbáld ki egy pici,nem látható felületen és ha működik,akkor nyugodtan használhatod.Én így csináltam és bevált!Fontos hogy semmiképp ne használj olyan szövetet a krém felviteléhez és a tisztításhoz sem,amely karcol,dörzsöl.

Vásárlás:nézz szét itt a Fórumon,itt tutti hogy nem vágnak át,megbízunk egymásban!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Gillette
« Válasz #114 Dátum: 2011. Március 06. - 21:51:22 »
Szia csudri!

Én egy 1969-es és egy 1970-es gyármányú Gillette-t használok és azt kell hogy mondjam mechanikailag kifogástalanok!lehet,hogy külsőre picit "használtabbnak tűnnek",de a mechanika normál használat mellett elnyűhetetlen!
Javaslom,hogy először egy szidolozó krémmel próbáld ki egy pici,nem látható felületen és ha működik,akkor nyugodtan használhatod.Én így csináltam és bevált!Fontos hogy semmiképp ne használj olyan szövetet a krém felviteléhez és a tisztításhoz sem,amely karcol,dörzsöl.

Vásárlás:nézz szét itt a Fórumon,itt tutti hogy nem vágnak át,megbízunk egymásban!

Húúú, azt az 1969-es Gillette-et nagyon irigylem. :-) Már vadászok egy ideje az ebay-en egy szép állapotú 69-es Super Speedre, de eddig nem jött össze. De nem adom fel!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Gillette
« Válasz #115 Dátum: 2011. Március 06. - 22:01:06 »
Az nem Super Speed,hanem egy Adjustable Black Beauty Long handle.Egyébként pont ma gondolkodtam hogy eladom,de még alszok rá egyet!
Egyébként pont így néz ki és ilyen állapotban is van:

http://coinsandmoreonline.com/index.php?main_page=product_info&cPath=15&products_id=273
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető csudri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Gillette
« Válasz #116 Dátum: 2011. Március 07. - 14:21:44 »
Szia csudri!

Én egy 1969-es és egy 1970-es gyármányú Gillette-t használok és azt kell hogy mondjam mechanikailag kifogástalanok!lehet,hogy külsőre picit "használtabbnak tűnnek",de a mechanika normál használat mellett elnyűhetetlen!
Javaslom,hogy először egy szidolozó krémmel próbáld ki egy pici,nem látható felületen és ha működik,akkor nyugodtan használhatod.Én így csináltam és bevált!Fontos hogy semmiképp ne használj olyan szövetet a krém felviteléhez és a tisztításhoz sem,amely karcol,dörzsöl.

Vásárlás:nézz szét itt a Fórumon,itt tutti hogy nem vágnak át,megbízunk egymásban!
Köszi a gyors választ, néztem már az Apró részt, de még nagyon filózom, hogy mi is legyen a következő (vagyis az első saját) DE borotvám. Vagy egy vintage Gillette lesz vagy egy új Merkur. De abból is olyan, ami a klasszikus kinézet, a Futur nem tetszik.  ::)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Gillette
« Válasz #117 Dátum: 2011. Március 07. - 14:39:33 »
A döntés rajtad áll csudri!
Fontos,hogy megtaláld a számodra legjobb borotvatípust,ami nem irritál és a borostát is jól eltávolítja.Tudom,hogy fontos a kinézet is,de szerintem mellékesebb,minthogy rossz munkát végezzen.Először szerintem nem érdemes a nagyágyú Futur-ba belefognod,érdemesebb egy olcsóbb,de jó borotvával kezdened!majd, ha már belejösz,akkor jöhet egy komolyabb borotva is.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető csudri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Gillette
« Válasz #118 Dátum: 2011. Március 07. - 15:56:45 »
A döntés rajtad áll csudri!
Fontos,hogy megtaláld a számodra legjobb borotvatípust,ami nem irritál és a borostát is jól eltávolítja.Tudom,hogy fontos a kinézet is,de szerintem mellékesebb,minthogy rossz munkát végezzen.Először szerintem nem érdemes a nagyágyú Futur-ba belefognod,érdemesebb egy olcsóbb,de jó borotvával kezdened!majd, ha már belejösz,akkor jöhet egy komolyabb borotva is.
Futur semmiképp, mert szerintem ronda.

Az egész DE dologba azért vágtam bele, mert baromi érzékeny a bőröm. Most olvasom végig az összes topikot, ami a DE témában itt van, hogy megtaláljam azt a készüléket, ami a legkíméletesebb. Van esetleg valami ötleted? Ha nem Gillette az sem gond, talán nem szólnak meg minket érte ebben a topikban!  ::)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Gillette
« Válasz #119 Dátum: 2011. Március 07. - 16:30:31 »
Nekem a Gillette fejeknél komfortosabbak voltak a Merkur fejek, én eddig Gillette típusú fejekből ezeket próbáltam:

- Super Adjustable
- Slim Adjustable
- Lord L5

Merkur fejesből a Lord L6-ját, illetve a Smart-ot. Nálam az L6 a nyerő összességében. Olyannyira, hogy korábban gondolkodtam futur-on, ill. más merkuron vagy EJ-n, de nem kell, mert az L6-nál nekem nem kell jobb. Ár/Érték viszonylatban egészen páratlan, de önállóan is helye van a legjobbak között, ha félretesszük a sznobságunkat.

Jó keresgélést!  :sör:

SicTransit

A döntés rajtad áll csudri!
Fontos,hogy megtaláld a számodra legjobb borotvatípust,ami nem irritál és a borostát is jól eltávolítja.Tudom,hogy fontos a kinézet is,de szerintem mellékesebb,minthogy rossz munkát végezzen.Először szerintem nem érdemes a nagyágyú Futur-ba belefognod,érdemesebb egy olcsóbb,de jó borotvával kezdened!majd, ha már belejösz,akkor jöhet egy komolyabb borotva is.
Futur semmiképp, mert szerintem ronda.

Az egész DE dologba azért vágtam bele, mert baromi érzékeny a bőröm. Most olvasom végig az összes topikot, ami a DE témában itt van, hogy megtaláljam azt a készüléket, ami a legkíméletesebb. Van esetleg valami ötleted? Ha nem Gillette az sem gond, talán nem szólnak meg minket érte ebben a topikban!  ::)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici