Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 109792 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Flaschner
« Válasz #300 Dátum: 2011. December 06. - 12:10:54 »
mivel én kezdtem el a kritizálást, azt szeretném hangsúlyozni, hogy ha alapvetően nem tetszene a készlet, akkor nem vettem volna a fáradságot, hogy tüzetesen megtvizsgáljam, nem foglalkoztatna a dolog annyira, hogy leírjam a véleményem.
Nekem is van Flaschner borotvám, és annak a kidolgozásába nem jutna eszembe belekötni. Nagyítóval persze biztos lehetne hibát találni, de egy kézműves terméknél ez természetes.
Ha ez a szet is úgy lenne nyelezve mint az én példányom (és nem arra gondolok, hogy legyen fehér ében a nyél anyaga), akkor csak elismerően hümmögnék.
A koncepció remek, a design nekem tetszik, a kivitelezés egy része korrekt. Ennek tükrében sajnálom a többit.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Flaschner
« Válasz #301 Dátum: 2011. December 06. - 21:52:51 »
Fonti: kösz!

Imi: Nem értek egyet, szerintem egy hétnapos szett inkább gyűjteményi, mint használati. Mini gyűjtemény már önmagában is.

Annak idején nem számított gyűjteményinek és nem is arra gyártották. Sőt, akkor semmi ilyesmit nem gyártottak gyűjteményinek. Persze a hétnapos készletek nagypolgári, gazdag dolognak számítottak, de használták, hogyne.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Flaschner
« Válasz #302 Dátum: 2011. December 06. - 22:59:20 »
Lehet, hogy az én definícióm rossz. Én úgy értettem, hogy inkább gyűjteményi, hogy használták persze, de inkább a birtoklás által kiváltott haszna volt nagyobb (gizda vagyok, van egy hétnapos szettem), mint a használati (akár hét napig sem kell éleznem a borotváimat, mégis mindennap élessel borotválkozhatok)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Flaschner
« Válasz #303 Dátum: 2011. December 07. - 09:30:42 »
Szerintem is megvan a gyakorlatii értéke a hétnapos szetnek. Vasárnapi hobbiélezés, majd egész héten friss él, pont úgy, mintha DE készülék lenne egy 7 db-os penge készlettel, hogy mindig legyen új penge. Ha az egyik éle nem lenne tökéletes, simán ugyanabból a dobozból van még 6 választás. Ha már egyik sem jó, akkor meg biztos vasárnap van.  ;D Ezt leszámítva nagypolgári, de kicsit sznob elgondolásból eredhetett ez a kiszerelés..   

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Flaschner
« Válasz #304 Dátum: 2011. December 07. - 09:36:15 »
...ez a vasárnapi élezés jól hangzik... a templom és az ebéd között.  ;)

Up.: "vicces pofi" kitéve
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 07. - 10:01:14 írta GBotond »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Flaschner
« Válasz #305 Dátum: 2011. December 07. - 09:39:54 »
...ez a vasárnapi élezés jól hangzik... a templom és az ebéd között.
...vagy helyett...(ebéd az jöhet)  :evil:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Flaschner
« Válasz #306 Dátum: 2011. December 07. - 09:57:21 »
Menet közben?  :crazy:

...ez a vasárnapi élezés jól hangzik... a templom és az ebéd között.  ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Flaschner
« Válasz #307 Dátum: 2011. December 07. - 10:01:56 »

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Flaschner
« Válasz #308 Dátum: 2011. December 07. - 10:02:21 »
Pl. Péter úgyis "kézben" élez.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Flaschner
« Válasz #309 Dátum: 2011. December 07. - 10:03:21 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #310 Dátum: 2011. December 07. - 12:01:11 »
Kötve hiszem hogy akinek annó 7 napos készlete volt az magának élezett volna...  :)
Ugyan biztos volt olyan is, de eléggé ritka lehetett.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Flaschner
« Válasz #311 Dátum: 2011. December 07. - 12:18:04 »
Kötve hiszem hogy akinek annó 7 napos készlete volt az magának élezett volna...  :)
Ugyan biztos volt olyan is, de eléggé ritka lehetett.
Na igen, ezt akartam volna én is mondani. Amíg az uraság a temlomban bánta heti bűneit, addig a szolgák megfenték neki a hetes készletet, hogy az uraságnak a stroppinggal se kelljen bajlódnia, csak elő kelljen venni az aznapit. Asszem valami ilyen előnye lehetett a 7-es szettnek

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #312 Dátum: 2011. December 07. - 12:44:27 »
Az urasághoz kiment a falu borbélya a házikójába és jól megborotválta a saját egy szem borotvájával, ahogy kell.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Flaschner
« Válasz #313 Dátum: 2011. December 07. - 12:51:25 »
Az urasághoz kiment a falu borbélya a házikójába és jól megborotválta a saját egy szem borotvájával, ahogy kell.  ;D
Igen, azon uraság, akinek nem volt szolgája, meg 7 napos szettje  ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Flaschner
« Válasz #314 Dátum: 2011. December 07. - 12:55:55 »
Áhhh kizárt. Régen az Uraság hétlövetűt tartott a zacsihoz (nem 7napos szettet) miközben a falu borbélya borotválta, ezért hiszem, hogy magának fente  :fetreng:   

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici