Többé-kevésbé OFF > Minden, ami OFF

Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok

<< < (2/540) > >>

mad.just mad.:
 Az ABBYY Lingvo sem egy utolsó dolog, de nem ingyenes. Olyat is tud, hogy ha elidőzöl egy adott szón, felugró ablakban jön a fordítás/meghatározás. (Kifejezetten idegesítő is lehet ez a funkció :D) Orosz ügyfelünknél láttam először, nekik nehézkesebb a kommunikáció, mióta nem kell fél Európa az ő nyelvüket beszélje...

Salmo:


Informatikai gurukhuz.....


Tudnátok ajánlani, olyan programot Ubuntu -ra/re/től/től/nak amivel képeket tudok méretezni ( nem kell más
csak méretezés) úgy hogy egyszerre több képet kijelölök és azt egyszerre átméretezi ( nem kell egyenként)


köszi


u.i.: fos ez az ubuntu

mad.just mad.:

--- Idézetet írta: Salmo - 2013. Június 01. - 11:15:25 ---

Informatikai gurukhuz.....


Tudnátok ajánlani, olyan programot Ubuntu -ra/re/től/től/nak amivel képeket tudok méretezni ( nem kell más
csak méretezés) úgy hogy egyszerre több képet kijelölök és azt egyszerre átméretezi ( nem kell egyenként)


köszi


u.i.: fos ez az ubuntu

--- Idézet vége ---

A Converseen elvileg tud ilyeneket, bármit is akarsz pontosan :D http://converseen.sourceforge.net/
De most nem lesz egyéb válaszom ezzel kapcsolatosan, nincs kéznél másik gép ubuntuzni  :-\

KunEmber:

--- Idézetet írta: Salmo - 2013. Június 01. - 11:15:25 ---
u.i.: fos ez az ubuntu

--- Idézet vége ---
szokatlan, gyenge csatlakoztatott eszköz támogatás, libreoffice komoly használatra 0, viszont nagyon gyors, minden jogszerűen ingyenes, hihetetlen fórumos segítségnyújtás, nagyon ritkán fagy, általános használatra (film + net + kis szövegszerkesztés + minimális képszerkesztés + ...) nagyon jó. az meg, hogy a régi laptopomat (amire már nem ment fel a win7) újjávarázsolta anno hihetetlen. nekem win7 és ubi13.04 is fut a mostani gépemen, igazából a MSOffice az egyetlen, amit (én) a win7-ből hiányolok. :)

jrabi:
Tibi:
Ha telepíted az Imagemagick programot (ezt terminálban kellene beírnod!):
$sudo apt-get install imagemagick

Terminálban belépsz abba a mappába, ahol csak(!) azok a képek vannak amit át akarsz méretezni:
pl.:
$cd ~/salmo/photos

Utána beírod, szintén terminálban:
pl.:
$mogrify -resize 800x600 *.jpg

...és kész!  :sör:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése