Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 263975 alkalommal)

Herr

  • Vendég
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #960 Dátum: 2015. Január 03. - 12:21:58 »
Ha megakad az èletlen.
Biztos nem az. Én magamon kipróbáltam és tökéletesen vitte az elég erős szőrömet is.
De mondtam a srácnak,hogy ránézek ha a következő is ilyen lesz. Max újra átmegyek rajta ,de szerintem száraz volt a felület az arcán.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #961 Dátum: 2015. Január 03. - 13:56:59 »
Minden borotválkozáskor keletkeznek a hámon mikrosérülések amiket jó lefertőtleníteni. Nem kell rajta hagyni, hanem az átdörzsölés után le kell mosni, így nem fog "húzni", de fertőtlenít.
Szerintem arcszesz vagy ASB is jó ugyanerre, sőt.

Ha már vki a bacik miatt aggódik: a timsó szárít, nem is kicsit, akkor is ha lemosod. A mikrosérüléseket átmenetileg összehúzza, cserébe jól kiszárítja a bőrt, ami szintén nem tesz jót neki, kevésbé ellenállóbb lesz. Aki szereti használja, meg nyilván tradicionális érzést ad, de SZVSZ simán meg lehet lenni nélküle és vannak ugyanolyan jó (ha nem jobb) alternatívák.

Herr

  • Vendég
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #962 Dátum: 2015. Január 03. - 14:08:56 »
Én csak ennyit mondok.
Pitralon!
http://youtu.be/60-1NBGDTfk    :borz2:

Csak ne az asszony előtt mert ha keménykedünk ez lesz a vége.
http://youtu.be/8-OsAF47ow0

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #963 Dátum: 2015. Január 03. - 14:15:49 »
Minden borotválkozáskor keletkeznek a hámon mikrosérülések amiket jó lefertőtleníteni. Nem kell rajta hagyni, hanem az átdörzsölés után le kell mosni, így nem fog "húzni", de fertőtlenít.
Szerintem arcszesz vagy ASB is jó ugyanerre, sőt.

Ha már vki a bacik miatt aggódik: a timsó szárít, nem is kicsit, akkor is ha lemosod. A mikrosérüléseket átmenetileg összehúzza, cserébe jól kiszárítja a bőrt, ami szintén nem tesz jót neki, kevésbé ellenállóbb lesz. Aki szereti használja, meg nyilván tradicionális érzést ad, de SZVSZ simán meg lehet lenni nélküle és vannak ugyanolyan jó (ha nem jobb) alternatívák.
Épp ezt akartam írni, hogy az arcszesz is összehúzza a bőrt.
A nagyobb vágásoknál is használjátok, azért kérdezem, mert ugye elvileg a sebbe semmit nem szabad tenni. Nagyobb vágásoknál/sebeknél mit szoktatok használni? (az esetleges jövőbeli baleseteim esetére :) )
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #964 Dátum: 2015. Január 03. - 14:18:00 »
Otthon max. AS, a sebészetesen cérnával varrják  ;D

Nagyobb vágásoknál/sebeknél mit szoktatok használni? (az esetleges jövőbeli baleseteim esetére :) )
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Herr

  • Vendég
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #965 Dátum: 2015. Január 03. - 14:18:45 »
Ne vágd meg magad nagyon.Kicsit se:)) Ha igen sebtapasz szerintem.Kicsire timsó de abból is az olasz az kevésbé csíp,régen cigipapírt tettek rá asszem.

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #966 Dátum: 2015. Január 03. - 14:21:28 »
Ne vágd meg magad nagyon.Kicsit se:)) Ha igen sebtapasz szerintem.Kicsire timsó de abból is az olasz az kevésbé csíp,régen cigipapírt tettek rá asszem.
Nem szeretném hidd el, de naivitás lenne részenről, ha nem számolnék ilyesmivel :)
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Herr

  • Vendég
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #967 Dátum: 2015. Január 03. - 14:25:16 »
Ne vágd meg magad nagyon.Kicsit se:)) Ha igen sebtapasz szerintem.Kicsire timsó de abból is az olasz az kevésbé csíp,régen cigipapírt tettek rá asszem.
Nem szeretném hidd el, de naivitás lenne részenről, ha nem számolnék ilyesmivel :)

Mondom ne vágd meg magad. Én talán 3x kisebb sebeket ejtettem magamon. Nem gondolom ,hogy ügyesebb lennék bárkinél is,ezért feltételezem,hogy ha odafigyelsz ,és nem retteged túl a dolgot akkor neked se lesz vele nagyobb problémád. Hidd el az nemsokára már nem is gondolkodsz ezen,csak annyi a lényeg,hogy figyelj oda mindig.Ha már ráérezteél akkor ahogy mondják van ,hogy elszalad az emberrel a ló és bátrabb ,na ezt ne tedd ,mindig legyen meg a tisztelet a kés iránt.Ha szereted őket ,ők is szeretni fognak téged ez meggyőződésem:)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #968 Dátum: 2015. Január 03. - 14:44:59 »
Minden borotválkozáskor keletkeznek a hámon mikrosérülések amiket jó lefertőtleníteni. Nem kell rajta hagyni, hanem az átdörzsölés után le kell mosni, így nem fog "húzni", de fertőtlenít.
Szerintem arcszesz vagy ASB is jó ugyanerre, sőt.

Ha már vki a bacik miatt aggódik: a timsó szárít, nem is kicsit, akkor is ha lemosod. A mikrosérüléseket átmenetileg összehúzza, cserébe jól kiszárítja a bőrt, ami szintén nem tesz jót neki, kevésbé ellenállóbb lesz. Aki szereti használja, meg nyilván tradicionális érzést ad, de SZVSZ simán meg lehet lenni nélküle és vannak ugyanolyan jó (ha nem jobb) alternatívák.
minden szesz szárít mivel oldja a zsírt, ez az érzés nyilván egyen függő

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #969 Dátum: 2015. Január 03. - 17:14:45 »
minden szesz szárít mivel oldja a zsírt, ez az érzés nyilván egyen függő
Pontosan. Ezért valszeg a többségnek — pusztán ebből a szempontból — legjobb egy minimális alkoholtartalmú, sensitive ASB. Nyilván egyéb szempontok (ha vki szereti a timsó/alkoholos arcszesz érzést, vagy adott illatra vágyik) ezt felülírhatják.

Nem tudom mennyire érdemes aggódni az utólagos fertőtlenítésen általánosságban. Ha rendesen meg volt előtte tisztítva az arcbőr, akkor egy átlagos fürdőszobai környezet fertőző hatásain részemről borotválkozás után már nem aggódnék.

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #970 Dátum: 2015. Január 27. - 23:51:54 »
Egyszerűen nem bírom kiborotválni az állam alatti részt, visszafelé simítva mindig marad ott egy kevés, akár atg, akár wtg megyek át rajta, akárhogy feszítem.
Nincs erre valami megoldás?
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #971 Dátum: 2015. Január 28. - 05:44:53 »
Egyszerűen nem bírom kiborotválni az állam alatti részt, visszafelé simítva mindig marad ott egy kevés, akár atg, akár wtg megyek át rajta, akárhogy feszítem.
Nincs erre valami megoldás?
Xtg.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #972 Dátum: 2015. Január 28. - 11:32:51 »
Lord- De van! Angol körökben és szaknyelven úgy hívják a technikát, hogy J-Hook. Követve az álkontúrod majd a készülékkel a nyakon tartva fordulsz be az állad alá. Ha peched van és a nyakadon a kis gribedlikben még forgóid is vannak, akkor több irányból is neki kell menjél. A dolog gyakorlást igényel, csak óvatosan! https://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU   

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #973 Dátum: 2015. Január 28. - 11:49:28 »
Próbálgasd bátran különböző irányokból. Egy idő után rá kell érezz. Sokunknak itt kell a "korrekciós kör", mert nem szép szabályos a pofázmányunk és a szőrzetünk növekedési iránya. Néha elborzadok, amikor látok egy-egy videót a neten, pedig ő csinálja jól, de csak mert szerencsés... Nekünk, többieknek, marad a tapasztalat. Egy-egy kör után az ujjad szépen megmondja, milyen irányból tapintható még a borosta.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #974 Dátum: 2015. Január 28. - 12:25:56 »
Egyszerűen nem bírom kiborotválni az állam alatti részt, visszafelé simítva mindig marad ott egy kevés, akár atg, akár wtg megyek át rajta, akárhogy feszítem.
Nincs erre valami megoldás?
Xtg.
Hm, xtg nyakon? Egyszer neki akartam állni, de annyira nem akart kézre esni, hogy végül elvetettem, legközelebb kipróbálom.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici