Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 460296 alkalommal)

Nem elérhető zlad

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2835 Dátum: 2016. Február 21. - 11:46:20 »
Köszönöm a válaszokat! Akkor hamarosan beszerzem a starter kit-emet, és aztán...  :borotva2:. Fodrászkellékesben láttam gyanúsan olcsó tejszerű - gondolom nem túl tiszta - timsót. Az vajon nagyon brutális lehet?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2836 Dátum: 2016. Február 21. - 12:04:09 »
Nem, jó lesz az is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2837 Dátum: 2016. Február 21. - 12:39:05 »
Köszönöm a válaszokat! Akkor hamarosan beszerzem a starter kit-emet, és aztán...  :borotva2:. Fodrászkellékesben láttam gyanúsan olcsó tejszerű - gondolom nem túl tiszta - timsót. Az vajon nagyon brutális lehet?

A teljesen tejfehér, az instabilabb jo a vérzés csillapítására, az opálos inkább AS-nek.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető tamasmarton

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2838 Dátum: 2016. Február 25. - 00:27:47 »
Sziasztok!

A történetem röviden:
Mach3-mal kezdtem még tizenvalahány évesen, aztán elég erős, sűrű arcszőrzetem lett. Igen hamar elkopnak nálam a Mach3 fejek, ezért váltottam elektromosra. Ezt is nyúztam pár évig, bár inkább szakállnyíróként használtam és 2-3 napos borostára rövidítettem. Tavaly kezdett már "tönkremenni" tőle az arcom, így kitaláltam, hogy megint rendesen fogok borotválkozni, de kéne egy jobb eszköz, mint a Mach3, így bukkantam erre az oldalra.

Rengeteget olvastam vissza a fórumban, jó pár hónapig nem is volt regisztrációm, majd az apróban lévő tartalmak miatt regisztráltam.
Karácsonyra össze is állt egy készlet, ami bár bőven túlmutat egy alap kezdőkészlettől, de nem bántam meg. Plusz ahogy olvastalak titeket a fórumban, nem volt kérdés, hogy elkezdek-e én is gyűjteni idővel.

A Neroliban beszereztem egy EJ DE89 Barley-t, EJ Sandalwood as krémet, máshonnan pedig kicsi Proraso zöld pre-t, illetve egy piros Proraso krémet, HJM sörtét. Pengét is innen vettem, Mühlét (ami nekem borzalmas volt, 2x borotválkoztam vele). Aztán rendeltem ebayről két pengepakkot (2x5db Derby, 1x5db zöld Astra, 1x5db fekete Feather, 2x5db sárga Feather), mondanom sem kell, hogy a sárga Feather a rabjává tett, egyszerűen zseniális. Astrát is megpróbáltam, de nem hozta azt az élményt nekem, mint a Feather.

3 körös borotválkozásokat csinálok a Featherrel, alig-alig van 4-5 pötty, vagy apróbb csípés (ezek is csak az utolsó körben jönnek elő), nyilván ez lehet a még kezdő technika vagy a nem megfelelő előkészítés miatt van, bár próbálok rá figyelni. Összességében nem szokott baj lenni, egyedül ha BBS-re vágyom, akkor lép fel némi irritáció.

Általában heti 1x borotválkozom, így egészen megnő a borostám (ez jó, mert szeretem én is, meg a barátnőm is), viszont ha kicsit hagyom tovább nőni, már nehezebb legyalulni. Ebből következtetve az a teóriám, hogy ha vennék mellé egy kést is, akkor az első "vastagabb" kört késsel csinálnám, a maradékot pedig DE-vel. Aztán ki tudja, lehet a végén csak késezni fogok. :)

Magát a DE műfajt egyébként imádom, elhagyni nem akarnám, de szeretnék egy kést. Mi a véleményetek a Böker King Cutter késéről? Itt a fórumban eddig túl sokat nem találtam róla, de szimpatikusabbnak tűnik, mint a Dovo. Na meg ahogy nézem, most nem nagyon vannak friss, eladó kések a hirdetések között.

Egyébként baromi jó, hogy van ez a fórum, tényleg arról szól, amiről kell. A nagyobb fórumok, ahol még megfordulok néha (pl. prohardver) elég erős a közösségben a széthúzás, mások becsmérlése, stb. Itt ilyen alig fordul elő, ezért is tök jó volt olvasni az évekre visszamenő poszthegyeket.

Köszönöm, hogy szólhattam. :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2839 Dátum: 2016. Február 25. - 00:35:53 »
Szia, tamasmarton!

Tudtommal mások is használnak kés-de kombót hasonló okokból, tehát működőképes a dolog. Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2840 Dátum: 2016. Február 25. - 08:15:00 »
Üdv közöttünk! Kés az kell :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2841 Dátum: 2016. Február 25. - 08:17:04 »
Vagy nem:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2842 Dátum: 2016. Február 25. - 08:41:22 »

"Általában heti 1x borotválkozom, így egészen megnő a borostám (ez jó, mert szeretem én is, meg a barátnőm is), viszont ha kicsit hagyom tovább nőni, már nehezebb legyalulni. Ebből következtetve az a teóriám, hogy ha vennék mellé egy kést is, akkor az első "vastagabb" kört késsel csinálnám, a maradékot pedig DE-vel. Aztán ki tudja, lehet a végén csak késezni fogok. :)"

"Magát a DE műfajt egyébként imádom, elhagyni nem akarnám, de szeretnék egy kést. Mi a véleményetek a Böker King Cutter késéről? Itt a fórumban eddig túl sokat nem találtam róla, de szimpatikusabbnak tűnik, mint a Dovo. Na meg ahogy nézem, most nem nagyon vannak friss, eladó kések a hirdetések között."


Szintén kezdőként írom, de ha az első kör megvan a késsel, akkor utána már nem nagyon teszi le az ember a kezéből. (Már csak az áélmény kedvéért sem):)
DE-t is használok, de azt utazáshoz. remek kombó így.

Amúgy helló!:) :handshake:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2843 Dátum: 2016. Február 25. - 08:52:09 »
Vagy nem:)

Jó a kés, de nagy vele a macera, vagy élezteted, vagy magadnak fened.

De qva maccsos, ha a családi picnicken a patakparton, késsel hámozod a tököt, akarom mondani az arcod!  :crazy:

Üdv az ápoltak közt!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2844 Dátum: 2016. Március 06. - 21:16:22 »
Sziasztok!
Rövid előzménytörténet: családom férfi tagjai, finoman szólva, nem rajongtak a borotválkozásért, afféle "legyünk túl rajta" élményként tarthatták számon. Mire elkezdtem szőrösödni, már nem volt kitől megtanulni borotválkozni, így maradt a bolondbiztos M3 + dobozhab. Meg az irritáció, meg a "legyünk túl rajta" :) Ezzel el is voltam vagy 10 évig, aztán jött a felismerés, hogy ha már a fejemen tologatom a hajvágógépet, akkor akár az arcomon is tologathatom  :borosta: rulez. Ez is ment vagy 10 évig. Nemrégiben viszont Ő-akinek-engedelmeskedni-kell... neeeeem, nem az asszony, a kisméretű (3 éves) diktátor fejébe vette, hogy "szúúúúúúj". Na szép... jöhet megint a vörös arc meg a fájdalom. Szerencsére, meg mert a Gugli a barátom, ráleltem erre a fórumra és a P&P blogra. SNémi olvasgatás után, gondoltam, megnézzük, ez milyen. Beszereztem egy low-budget készletet: pamacs (tesco, disznó, 450Ft), Barbon krém (ez is vagy párszáz Ft, viszont nagy királyság), Wilkinson műanyag Sword (1500Ft), La Rive AS (999Ft... tök jó illata van). Első borotválkozás = vérfürdő :) Második borotválkozás = na, ez tök jó :) Egyébként a tesco pamacs eddig bírta, kifordult önmagából, csere Balea sörte -> szúr, csere Balea műszőr -> nem szúr, jó lesz. A pengét lecseréltem zöld Astra-ra. Azóta borotválkozás = whoooooo  :hurra: :borz2:
Jelenleg épp azon gondolkodám, hogy egy megfizethető borotvát kerítsek a műanyag helyett (nem meglepő módon EJ és Mühle termékek jöhetnek szóba) illetve, hogy valami szappan-féleséget is behozzak a műsorba. A borotvákkal csak az a nyűgöm, hogy az én ízlésficamos lelkivilágomnak ez a csilli-villi über-króm nem annyira jön be. Eddig ez http://connaughtshaving.com/mur108.html a legesélyesebb jelölt, de lehet, hogy félrenézek és mégis egy Knurled EJ lesz belőle... :)
Elnézést kérek a hosszúra nyúlt post miatt :) ez valószínűleg a későbbiekben nem fog megismétlődni, hiperpasszív read-only fórumozó vagyok. Minden esetre ez a fórum és a P&P sokkal hozzájárult ahhoz, hogy jól (jobban) érezzem magam a bőrömben és temérdek ismerettel gazdagodjak - köszönöm  :bow: :2thumbup:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2845 Dátum: 2016. Március 06. - 21:40:52 »
Üdv közöttünk!

Egerben nem is vagy annyira elveszve. :thumbup:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2846 Dátum: 2016. Március 06. - 21:45:09 »
Örülök, hogy ránk találtáll, és egy úttal, meglelted, a számodra is tökéletes formájat, a szőrtelenítésnek.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2847 Dátum: 2016. Március 06. - 22:18:57 »
Szia, mokush!

Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2848 Dátum: 2016. Március 07. - 07:22:36 »
Köszönöm! :)

Ezt hogy kell érteni?
Egerben nem is vagy annyira elveszve.




Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2849 Dátum: 2016. Március 07. - 07:34:14 »
Köszönöm! :)

Ezt hogy kell érteni?
Egerben nem is vagy annyira elveszve.

Vannak itt Eger és környékéről páran! ;D
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici