Szerző Téma: Újonnan vásárolható kések  (Megtekintve 225061 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #90 Dátum: 2010. Április 29. - 23:06:28 »
OK edrose, fel vag jegyezve  ;)
5 évet Eger-ben éltem, jelenleg Debrecen mellett élek a határ "túloldalán", amugy Nagyváradinak tartom magam

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #91 Dátum: 2010. Április 29. - 23:10:35 »
Gyerekek, szervezzünk fórumkirándulást ZOZO házatája felé, ha ott ilyen lelőhelyek vannak...  ;D

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #92 Dátum: 2010. Április 29. - 23:12:02 »
edrose ha jol latom neked is van egy piros stihlo-d

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #93 Dátum: 2010. Április 29. - 23:13:51 »
De csak egy, érted, csak egy...  ;D

Meg fontinak is van egy fekete.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #94 Dátum: 2010. Április 29. - 23:14:46 »
Benne vagyok a "forumkirándulásban", csak néhány pohár "egri" vörösborral is kell számoljatok  ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #95 Dátum: 2010. Április 29. - 23:22:10 »
mi az a NOS?

New Old Stock (NOS) Nálunk borotvásoknál olyan régi borotvák, amelyek soha nem kerültek még forgalomba ezért újak is, újszerû állapotban vannak, egyúttal nem használta még senki ôket.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #96 Dátum: 2010. Április 30. - 07:51:43 »
fonti, köszi az infot  ;)
bár több mint 10 kizárólag késsel bortválkozok az elméleti ismereteim elég hiányosak

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #97 Dátum: 2010. Május 01. - 20:55:25 »
Sziasztok, mi a véleményetek az Extrametál straightjeiről? pl. Bismarck, Robert Klaas. Az Ecsetboltban kapható kés milyen, van valakinek tapasztalata? Azt hallottam a Klaas nem rossz ???

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #98 Dátum: 2010. Május 01. - 21:08:16 »
Jeez, thaly3, minek ugyanazt a kérdést három különböző topikba is bemásolni?  >:(
(Vagy a (nick)név kötelez?  ;D )
Itt ez marad, a többit törlöm.

A Bismarck már nem márka (régen az volt), hanem a DOVO egy modellje. Jó. A Klaas korrekt Solingeni minőség, de presztízsben-árban a DOVO alatt. Nekem van egy Klaas gyártotta Hen & Rooster borotvám, tökéletesen dolgozik.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #99 Dátum: 2010. Május 01. - 21:15:58 »
Thaly3 a Bismarck és Robert Klaas is jó minôségûek! Nekem is vannak és jól dolgoznak. Ami az EM-nél kapható Robert Klaas azért is drágább mint a Bismarckjuk, mert a nyele drágább kivitelû fából készült.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #100 Dátum: 2010. Május 02. - 12:50:12 »
Szemfüles Fonti! Col. Bill Kilgore azt mondaná: "Jár a láda sör!"  ;) Szóval megvan mind a 3 ;D csak vicc volt.
Back to the Razors: Akkor a Klaas csak "exkluzívabb"?
Én itt lakom a Fővám térnél, valahol írtátok, hogy van itt egy penge-szaki. Még nem voltam nála, de tervezem :o Érdemes felújított straightet venni azonos árfekvésű újjal szemben? Vagyis "régi lelkiismeretes minőség" vs. modernebb anyag és technológia?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 03. - 01:23:59 írta thaly3 »

nemo

  • Vendég
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #101 Dátum: 2010. Május 02. - 12:58:45 »
... Vagyis "régi lelkiismeretes minőség" vs. modernebb anyag és technológia?

Én azt gondolom, nincs vs., mivel mai napig ugyanabból az agyagból gyártják a késeket.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #102 Dátum: 2010. Május 02. - 16:25:30 »
Thaly3, lehet, hogy ez szubjektív, de én az EM-es Klaast jobb minôségû késnek érzem, mint a Bismarck ot. (Lehet, hogy ez csak az enyémre vonatkozik.) Az Ed által említett korrekt Solingeni minőség a Klaasnál és, hogy ez presztízsben-árban a DOVO alatt van, nem cáfolja az én pozitív véleményemet, mint ahogy ô sem talált kifogásolni valót rajta.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #103 Dátum: 2010. Május 02. - 19:18:22 »
Bocsánat, Ed neked jár a pont a feles üzik törléséért :-[ Benéztem a dolgot és most vettem csak észre :'( (...) Szerintetek az Ecsetbolt milyen késeket forgalmaz? Holnap benézek egy felújított cuccokat áruló boltba, meglátjuk. Talán használtan patinásabb márkákat is találok 8) Egyébként ami a boltban nem shave ready, azt elég bőrözni esetleg pasztával?

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #104 Dátum: 2010. Május 02. - 19:20:20 »
Esetleg ha tudtok Pesten használt, felújított straighteket áruló kis boltot PLZ!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici