Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 152270 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #360 Dátum: 2014. Május 15. - 18:14:48 »
 :fetreng: :fetreng: :sör:

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Módszerek, technika
« Válasz #361 Dátum: 2014. Május 15. - 21:53:39 »
Hű, de épületes eszmecsere volt!  :fetreng:
Amúgy én sem hiszem, hogy az ilyen rövid távú hatásoknak a szőrnövekedésben nagy szerepe lenne.
Bár olyat már több helyen olvastam (igaz, mindegyik szépirodalmi mű volt), hogy rövid, de borzasztó stressz, szörnyű élmények hatására hirtelen megőszültek emberek. Ez nem tudom, hogy mennyire igaz.
De azt hiszem, már nagyon OFF lettünk...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #362 Dátum: 2014. Május 16. - 15:07:10 »
A nem pont ide illő hozzászólásokat töröltem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Módszerek, technika
« Válasz #363 Dátum: 2014. Június 07. - 21:23:38 »

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Módszerek, technika
« Válasz #364 Dátum: 2014. Június 07. - 21:45:56 »


Nem látok különbséget.
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Módszerek, technika
« Válasz #365 Dátum: 2014. Június 22. - 15:31:15 »
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=BZYThXuM_bY" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=BZYThXuM_bY</a>

Valaki próbálta már így?
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Módszerek, technika
« Válasz #366 Dátum: 2014. Június 22. - 16:21:15 »
A penge hajlásszöge nagyobb lesz, a rés meg kisebb, ha jól sejtem. De ettől miért agresszívebb?

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerek, technika
« Válasz #367 Dátum: 2014. Június 22. - 21:03:41 »
Ez a pengébõl készült távtartó mit szolgál? Mit korrigál a Merkur HD-én?

Gillette Old Type-on csináltam véletlenül hasonlót - távtartó nélkül.  ;D
A fej karakterisztikának nagyon jót tett. A fésû viszont csipkedte-húzkodta a borostát, ha rézsútosan (Gillette Slide) húztam.
Anno a Gillette javasolta is szóróanyagain, hogy ha lazítasz nagyon kicsit a fejen, akkor alaposabb lesz.
Pl.:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Módszerek, technika
« Válasz #368 Dátum: 2014. Június 22. - 21:16:27 »
A képen látható Gillette melyik típus?  :nemtom:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Módszerek, technika
« Válasz #369 Dátum: 2014. Június 23. - 09:38:46 »
Pillangós mechanikájú gillettekben ez működhet? Mert szerintem nem.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #370 Dátum: 2014. Június 23. - 16:48:10 »
A mai borotválkozásom topicban tárgyalt szappanos technikát itt részletezném.
Fehege tanácsára én is az arcra dörzsölöm a korongszappant is, mintegy sticket. Minden kör előtt dörzsölök, nyilván az első kör előtt tudok a legtöbb anyagot felvinni, a többi kör előtt csak azért teszem meg, hogy mindenképp legyen egy csúszó réteg a bőrömön. Lehet, hogy ez csak egy hóbort, de jelenleg működőnek tűnik.

Tehát az első kör előtt jól bekenem, a borostával jól leszedem az anyagot aztán jöhet a beáztatott pamacs. A pamacsot inkább szárazabbra rázom, mintsem vizesre, nehogy elkezdjen folyni a szappan az arcról.

Mikor már jól szétkentem és érzem, hogy tovább már nem fog habozni (ez elég vékonyka réteg ilyenkor !), akkor belecsepegtetek a pamacs közepébe 4-5 csepp vizet, aztán mehet tovább. Mikor újra érzem, hogy nem növekszik tovább a hab, megint belecsepegtetek 4-5 cseppet aztán mehet újra a habosítás.
Ezt megcsinálom jó párszor... mikor úgy érzem, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű a hab (tehát nem túl kemény) akkor jöhet az első kör. Mikor ez megvan, jön az újabb arc szappanozás, ekkor természetesen jóval kevesebb anyagot viszek fel:
 
+habképzésre már van a pamacsban, csak egy kicsit kiegészítem ezzel
+az arcra rakva a szappanréteg egy kis extra síkosságot ad a következő körben
+nem is tudnák már annyit, mint az első körben, hiszen kevesebb a borosta, ami leszedi az anyagot

Három kört szoktam menni, plusz egy negyediket a nyakamon. A negyedik előtt nem szoktam szappanozni.

Mostanság jöttem rá, hogy milyen találó az angol "building the lather" kifejezés erre a módszerre, mert úgy érzem, gyakorlatilag én is felépítem a habomat.

Jelenleg egy nagyon egyszerű, olcsó, tehát nem egy bajnok borz pamacsot használok a müllerből (victoria bechhoffen, kicsi, bulb fejű pamacs) és eddig tökéletesen működik azokkal a szappanokkal, amiket ezzel az "új" technikámmal használtam eddig:
wilkinson stick, colonel conk amber. Ez utóbbitól berosálok jelenleg, annyira jó. Nincs szívem mást használni, mert attól tartok, hogy rosszabb lesz a conktól és azt nem akarom  :borz1:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #371 Dátum: 2014. Június 23. - 16:56:10 »
Fehege tanácsára én is az arcra dörzsölöm a korongszappant is, mintegy sticket. Minden kör előtt dörzsölök, nyilván az első kör előtt tudok a legtöbb anyagot felvinni, a többi kör előtt csak azért teszem meg, hogy mindenképp legyen egy csúszó réteg a bőrömön.
Milyen pamacsot használsz, hogy nem marad benne legalább 3 körre való?

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #372 Dátum: 2014. Június 23. - 17:18:32 »
Várj-várj, nem azt mondtam, hogy nem marad! Egyébként ahogy írtam (a fórummotor megtréfált, most tudtam helyreállítani az előző hozzászólásomat) nagyon egyszerű, mülleres bulb fejű victoria borzocskát használok. Még ebben is marad 3 körre anyag, akár szappan, akár krém. De! Sokkal jobb, ha egy kör előtt újra "síkosítok" :) Erről jut eszembe, hogy már jó pár hónapja akarok egy nf tubbyt venni... Van valakinek megunt, eladója?



Fehege tanácsára én is az arcra dörzsölöm a korongszappant is, mintegy sticket. Minden kör előtt dörzsölök, nyilván az első kör előtt tudok a legtöbb anyagot felvinni, a többi kör előtt csak azért teszem meg, hogy mindenképp legyen egy csúszó réteg a bőrömön.
Milyen pamacsot használsz, hogy nem marad benne legalább 3 körre való?

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Módszerek, technika
« Válasz #373 Dátum: 2014. Július 30. - 16:41:00 »
Gondolom, hogy láma a kérdés, de ha szeretnék szőrnövekedéssel ellentétes irányú borotválkozást is pl. nyakon, de ezt nem bírja a bőröm, piros lesz és kipattog, akkor nem érdemes próbálkozni vele? Vagy idővel megszokja a bőr? Vagy van, akinek ezt bírja a bőre és van olyan típus, akinek nem?

Fent lefele tudom húzni, nyakon meg felfele - alapban.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #374 Dátum: 2014. Július 30. - 17:32:02 »
Úgy érdemes hozzászokni a DE-hoz, hogy alapvetően mondjuk az első héten csak wtg irányban (szőrrel megegyezően húzva) borotválkozol. Ezt célszerű úgy megoldani, hogy arcon is, nyakon is, fentről lefelé húzod, habár így nem mindig lesz szőrrel megegyező húzás.
Aztán a második héten már mehet az XTG kör is (szőrre merőleges) ami nálam arcon a vízszintes irányt, nyakon pedig az átlós irányt jelentette. Tehát az első wtg kör után jöhet az xrtg kör. Egy pár hétig. Ennyi idő alatt egy kissé megszokja a kezed is az újfajta tartást, nem fogod nyomni annyira (nyugi, úgyis nyomod), valamint az arcod is hozzászokik a másfajta igénybevételhez.

Ha 1-2 hónapja már borotválkozol a fenti kétfajta iránnyal, akkor talán megpróbálhatod az atg kört (szőrrel szemben) Itt már tényleg szőrrel szemben érdemes borotválni. Nem nyom! Nem nyom! És még egyszer nem nyom! Esetemben elmondható (talán a többi éltásr is egyetért ebben) hogy a totál sima, irritáció mentes borotválkozás nagyrészt az ATG körtől függ és ebben a körben lehet a legnagyobb problémát is okozni. Úgyhogy csak óvatosan, finoman! Nekem egy normál simaságot elérni került 4-5 hónapba, aztán hogy full bbs legyen került kb még egyszer ennyibe, majd hogy a teljes babapopsi simaság 98% gyakorisággal meglegyen, irritáció mentesen) került még 2 évbe.

Gondolom, hogy láma a kérdés, de ha szeretnék szőrnövekedéssel ellentétes irányú borotválkozást is pl. nyakon, de ezt nem bírja a bőröm, piros lesz és kipattog, akkor nem érdemes próbálkozni vele? Vagy idővel megszokja a bőr? Vagy van, akinek ezt bírja a bőre és van olyan típus, akinek nem?

Fent lefele tudom húzni, nyakon meg felfele - alapban.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici