Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 152940 alkalommal)

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Módszerek, technika
« Válasz #375 Dátum: 2014. Július 31. - 15:48:40 »
Uhhh, akkor látom, türelmesnek kell lenni és gyakorolni. Megpróbálom a tanácsaid alapján, meglátjuk mi sül ki belőle.

Az lehet, hogy egy gagyi DM-es 1000 Ft-os pamacstól kijönnek apró pattanások?

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Módszerek, technika
« Válasz #376 Dátum: 2014. Július 31. - 17:57:51 »
Türelem kell és megfelelő óvatosság. Ha még nem nézted meg, akkor tedd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=-qSIP6uQ3EI

A népszerű mantic59 bácsi borotválkozik. Nagyon hasznos oktató/demó anyag.
Egyébként türelem... ha az ember ezzel kezdi a borotválkozást (serdülő korában) akkor nyilván hamar hozzászokik, mivel nincs erős szőre.

Hogy az apró pattanások mitől jöhettek ki? Ha próbáltál szőrrel szembeni kört, akkor attól nagy eséllyel előfordulhat.
Egyébként milyen pamacs? Malac vagy borz? Forró vízben áztattad első használat előtt? Esetleg borotválkozás után nem maradt el az arcvíz/arcszesz és kicsit elfertőződött?

Uhhh, akkor látom, türelmesnek kell lenni és gyakorolni. Megpróbálom a tanácsaid alapján, meglátjuk mi sül ki belőle.

Az lehet, hogy egy gagyi DM-es 1000 Ft-os pamacstól kijönnek apró pattanások?

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerek, technika
« Válasz #377 Dátum: 2014. Július 31. - 18:09:22 »
Türelem kell és megfelelő óvatosság. Ha még nem nézted meg, akkor tedd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=-qSIP6uQ3EI

A népszerű mantic59 bácsi borotválkozik. Nagyon hasznos oktató/demó anyag.
Egyébként türelem... ha az ember ezzel kezdi a borotválkozást (serdülő korában) akkor nyilván hamar hozzászokik, mivel nincs erős szőre.

Hogy az apró pattanások mitől jöhettek ki? Ha próbáltál szőrrel szembeni kört, akkor attól nagy eséllyel előfordulhat.
Egyébként milyen pamacs? Malac vagy borz? Forró vízben áztattad első használat előtt? Esetleg borotválkozás után nem maradt el az arcvíz/arcszesz és kicsit elfertőződött?

Uhhh, akkor látom, türelmesnek kell lenni és gyakorolni. Megpróbálom a tanácsaid alapján, meglátjuk mi sül ki belőle.

Az lehet, hogy egy gagyi DM-es 1000 Ft-os pamacstól kijönnek apró pattanások?

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Módszerek, technika
« Válasz #378 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 12:12:04 »
Köszi a tutorialt. Nem, ellentétesen nem húztam most, szóval nem hiszem, hogy attól lenne. Malac pamacs, kb. 1000 Ft-os.
After shave-t most nem használok, kipróbálom a csak hideg víz plusz timsó kombót. Eddig egy 400 Ft-os timsót használtam, de az lehet, hogy nem volt jó minőségű, ezért vettem egy Bloc Osmát.

Pedig már lecseréltem a habokat, géleket, szappant használok, plusz nulla after shave csak timsó.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #379 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 14:18:02 »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #380 Dátum: 2014. December 13. - 14:34:48 »
Már elég régen azt hittem hogy jól borotválkozok, de az elmúlt három hónapban sikerült egy apró módosítással rengeteget fejlődni, leírom hátha valakit érdekel.

A dolog úgy kezdődött hogy szükségem volt arra hogy olvashatóan írjak. Ez gyerekkorom óta krónikusan nem megy, de akkor max az én (meg az iskolai tanáraim :D) problémája volt, aztán felnőttként már csak az enyém, mióta gépet használok mindenre már az se. Ugyanakkor előállt egy olyan szituáció, hogy legkényelmesebb volt valamit heti pár órán át egy Wacom tabletre körmölni, és másnak el kellett tudni olvasni. Kicsit utánajártam, hogy hogyan lehet megtanulni szépen írni, és borzasztóan meglepődtem: annyi az egész hogy nem csuklóból kell mozgatni és koordinálni a kezem, hanem könyökből. Nem intuitív, de azonnal drasztikus javulást hoz, és két hét alatt sikerült rászoktatni magam. Hozzáteszem, hogy ezt nekem az életben senki sem mondta, de attól még lehet hogy ez mindenki számára triviális, akkor csak én maradtam ki :futyul:

Na ekkor jött az ötlet, hogy kibróbálom borotválkozás közben is, itt ugyanazt az ugrásszerű javulást tapasztaltam, azóta gyakorlatilag minden borotva és penge jóval kényelmesebb. Megdöbbentő, ennyi hiányzott csak hozzá :boldog:  Kb egy hét volt átállni rá, most is visszacsúszok néha ha sietek, csak figyelni kell rá hogy ne csuklóból mozgassam a kezem.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerek, technika
« Válasz #381 Dátum: 2014. December 13. - 14:53:06 »
 :thanks:
Az írás része miatt. Elég csúnya a kacsóírásom, kipróbálom.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Módszerek, technika
« Válasz #382 Dátum: 2014. December 13. - 20:54:32 »
Könyökből írni elég fárasztó lehet.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #383 Dátum: 2014. December 13. - 21:08:32 »
mivel szerintem, elég jól festek, a könyökből mozgás a művészi eseteknél nem mondanám Istentől elrugaszkodottnak, de a borotválkozáshoz?
H neked bejött, akkor tök jó, de nem hiszek benne, hisz a csukló, sokkal jobban igazodik a finom mechanikus mozgásokhoz, mint a könyök.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #384 Dátum: 2014. December 14. - 10:43:58 »
Én nem vagyok orvos/kineziológus, de az összes dolog amit erről olvastam össze azt mondja hogy a finommozgások jobb, ha az alkarból jönnek, minimális mértékben a csuklóból, ami egyenes, és az ujjakból gyakorlatilag alig. Igen, nekem is furán hangzott, de működik. Írásnál és borotválkozásnál is. Aki gyerekkorában normálisan tanulta meg az írást, és szép kezírása van, vagy a borotválkozásnál eleve, ösztönösen jól csinálja, azt nyilván nem érinti az egész kérdés, örüljön neki.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #385 Dátum: 2014. December 14. - 10:48:37 »
Haaat, szépen rajzolok, RONDÁN írok, de nem vagdosom össze magam.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Módszerek, technika
« Válasz #386 Dátum: 2014. December 14. - 18:47:32 »
Sziasztok!

Jó régóta nem jártam erre... Azonban sokat gyakoroltam és azt hiszem megtaláltam a számomra az ideális pengét. A kék Personna (comfort coated) lett a nyerő. Készülékből a Lord L5 jött be és végre eljutottam oda, hogy Pmol322 fórumtárstól kapott Gillette Slim Twist-et is ki mertem próbálni (most már szinte csak azt használom).

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen készüléket ajánlanátok, ami nem fejnehéz és Gillette Tech kialakítású? Rám tört, hogy vennék egy új készüléket.
A Lord L6-os fejkialakítása nem jött be többszöri próbálkozás után sem.  :borosta:

Előre is köszönöm segítséget  :bow:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Módszerek, technika
« Válasz #387 Dátum: 2014. December 14. - 20:25:24 »
Én nem vagyok orvos/kineziológus, de az összes dolog amit erről olvastam össze azt mondja hogy a finommozgások jobb, ha az alkarból jönnek, minimális mértékben a csuklóból, ami egyenes, és az ujjakból gyakorlatilag alig. Igen, nekem is furán hangzott, de működik. Írásnál és borotválkozásnál is. Aki gyerekkorában normálisan tanulta meg az írást, és szép kezírása van, vagy a borotválkozásnál eleve, ösztönösen jól csinálja, azt nyilván nem érinti az egész kérdés, örüljön neki.

Mit értesz finommozgáson? Mert szerintem azt kimondottan főként az ujjak végzik. Pl. gitározás, zongorázás, stb.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerek, technika
« Válasz #388 Dátum: 2014. December 14. - 23:51:47 »

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen készüléket ajánlanátok, ami nem fejnehéz és Gillette Tech kialakítású? Rám tört, hogy vennék egy új készüléket.
A Lord L6-os fejkialakítása nem jött be többszöri próbálkozás után sem.  :borosta:

Előre is köszönöm segítséget  :bow:

Olyan új borotvát nem találsz, ami a Techhez hasonló, az L5-ön kívül. Népszerű a Merkur jellegű fejek használata, illetve az egyéb nehéz fejek készítése, a Tech pedig könnyed, ezért a mai kor nem kedvez nekik.
Tech viszont annyi van, hogy tengert lehetne velûk rekeszteni. Ebay, Vatera, bolhapiacok., stb Az angol Tech fej kissé más, mint az amerikai. Az angol alsó lapja is öntvény, míg az amerikai lemez. Szerintem főbb méreteikben sem egyformák, én az angolra szavazok, nekem az sokkal kellemesebb használatot boztosít.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerek, technika
« Válasz #389 Dátum: 2014. December 15. - 08:13:11 »

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen készüléket ajánlanátok, ami nem fejnehéz és Gillette Tech kialakítású? Rám tört, hogy vennék egy új készüléket.
A Lord L6-os fejkialakítása nem jött be többszöri próbálkozás után sem.  :borosta:

Előre is köszönöm segítséget  :bow:

Olyan új borotvát nem találsz, ami a Techhez hasonló, az L5-ön kívül. Népszerű a Merkur jellegű fejek használata, illetve az egyéb nehéz fejek készítése, a Tech pedig könnyed, ezért a mai kor nem kedvez nekik.
Tech viszont annyi van, hogy tengert lehetne velûk rekeszteni. Ebay, Vatera, bolhapiacok., stb Az angol Tech fej kissé más, mint az amerikai. Az angol alsó lapja is öntvény, míg az amerikai lemez. Szerintem főbb méreteikben sem egyformák, én az angolra szavazok, nekem az sokkal kellemesebb használatot boztosít.
Kell venni egy NOS alu Techet. :)  :fetreng:

Egyébként sztem. az angol is lemez, legalábbis csak olyat láttam. De a "két réses" és az "alul domborított" Tech fejek eltérnek kissé.
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici