Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 369775 alkalommal)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1650 Dátum: 2016. Május 19. - 22:12:30 »
Ez az 1 millió forintos kérdés :)

Mivel nem tudod még milyen a ténylegesen jó él, ezért kicsit nehezebb a helyzet. Én a helyedben 5 mikronos fólián csinálnék 30-40 nagyon figyelmes kört utána jól megbőrözni és borotválkozás. Mert egyelőre még nem lehetsz benne biztos, hogy tökéletesen nagyoltad ki az élét, és előfordulhat hogy itt-ott nem hibátlan a dolog. Ha működött, csak nem volt kellemes, akkor jöhet a következő finomság, bőrözés, és borotválkozás. Ha jobb lett mint az előző, akkor megint jöhet egy finomság, és ha egy helyen nem lett jobb az él, akkor vagy több kört kell azon a finomságon tenni, vagy 1 szintet visszalépni és ott picit még dolgozni és utána tovább menni.

Az esetek 80-90%-ában nem a finomabb, hanem pont a durvább téren szokott lenni hiányosság, főleg kezdőknél és egy GD esetében hatványozottan igaz ez.

Amit észrevettem, hogy alapból a két oldal szöge különbözött a gerinc egyenetlensége miatt, emiatt a két élszalag is különbözött egymástól. Gondolom (a kamisorikat látva) ez nem okozhat túl nagy gondot. (Amúgy az egyenetlenségek miatt a gerincből is faragni kellett, a felirat nélküli oldalon a nyaknál még kellene is)





Na most kipróbáltam újra. 1000-3000-8000-12000-bőr sorrend. Még mindig húz szóval most kérdem a szakikat, hogy ilyenkor vissza az alapokhoz és újra 600 körüli érdességgel új élt kell faragni? Amúgy azt honnan szűrhető le, hogy 15 fok körüli a penge szöge?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1651 Dátum: 2016. Május 20. - 08:40:02 »
A szöget ki lehet számolni a pengehát vastagságából és a szélességéből.

Menj vissza 8000-re, és nézd meg ott milyen. Ha rosszabb az él, akkor 15000-en kell többet húznod, ha jobb, akkor 8.000-en volt gond vagy lentebb. Lentről kell felfelé menni amíg nem tud az ember élezni, mert az esetek többségében egy nem jól kinagyolt élt polírozgatnak az emberek órákat, majd konstatálják hogy nem lett jó. Persze hogy nem, amíg nincs tapasztalat nem tudod milyennek kell lennie ha hibátlan, és azt sem tudod hogyha húz, akkor egy 8000-es szintjén húz, vagy annyira hogy még 3000-re se lesz elég visszamenni. A megfelelő borotválkozási technika hiánya is tovább árnyalja az elején ezeket a gondokat, mert egy totál jó kés is húzhat ha rosszul van használva, és akkor a bőrözési technikáról nem is esett még szó :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1652 Dátum: 2016. Május 20. - 08:53:59 »
A borotválkozási technika azért alakul. A Witte&Co az szépen gond nélkül borotvál. (Nálam az oldalirányú szőrnövekedés miatt a BBS szinte kizárt ) Bár ugye bevallom egyszer egy vérprofin élezett,bőrözött borotvát kipróbálnék, hogy na annak milyennek kell lennie.
Na akkor első körben megnézem, hogy mi a helyzet a szöggel. Aztán játszom a borotvával meg a kövekkel. Végülis azért van a GD66. Köszi a segítséget.:)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1653 Dátum: 2016. Május 20. - 09:53:33 »
Ha az alja nincs jól megcsinálva, hiába csiszolod, 30000-es kövön se lesz jó.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1654 Dátum: 2016. Május 20. - 15:28:18 »
Igen ez tiszta. Az nem tiszta, hogy mikor jó az alja. A szögek: 14 fejnél 16 nyaknál. A baj hogy már el is fentem a mérés szerint.:-)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1655 Dátum: 2016. Május 20. - 15:44:55 »
A szögekkel ne bajlódj egyelőre, a 14 és a 16 is jó.

Ezres kő a kulcs, ott a karodon szép, kényelmesen kell borotválnia a szőrt. Ha van valami nagyítód/mikroszkópod, nézd meg, ha szép, egyenletes az él, akkor jó lesz. A másik, hogy billegtesd fényben az élt, sehol nem csillanhat meg. A harmadik, hogy helyezd a körmödre a penge súlyával, és meg kell tapadjon, nem csúszhat. Ha ezek mindegyikre rendben a teljes élhosszon, akkor szinte biztos, hogy mehetsz a további kövekre.

Feljebb ezeket már nem kell megnézned. Egy idő után lesz tapasztalatod arra, hogy kb. melyik kő után mennyire viszi/pattintja a szőrt/hajat.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1656 Dátum: 2016. Május 20. - 16:03:26 »
Ahogy gregg írja, az 1000-es az alapja mindennek.  Ha ott éles, akkor jó. Lesz majd egy furcsa jelenség, mert 1000 fölött elkezd érzésre tompulni, majd 8000 körül újból élesedni kezd.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1657 Dátum: 2016. Május 20. - 16:30:55 »
A szögekkel ne bajlódj egyelőre, a 14 és a 16 is jó.

Ezres kő a kulcs, ott a karodon szép, kényelmesen kell borotválnia a szőrt. Ha van valami nagyítód/mikroszkópod, nézd meg, ha szép, egyenletes az él, akkor jó lesz. A másik, hogy billegtesd fényben az élt, sehol nem csillanhat meg. A harmadik, hogy helyezd a körmödre a penge súlyával, és meg kell tapadjon, nem csúszhat. Ha ezek mindegyikre rendben a teljes élhosszon, akkor szinte biztos, hogy mehetsz a további kövekre.

Feljebb ezeket már nem kell megnézned. Egy idő után lesz tapasztalatod arra, hogy kb. melyik kő után mennyire viszi/pattintja a szőrt/hajat.

Ahogy gregg írja, az 1000-es az alapja mindennek.  Ha ott éles, akkor jó. Lesz majd egy furcsa jelenség, mert 1000 fölött elkezd érzésre tompulni, majd 8000 körül újból élesedni kezd.

Köszönöm!
Beizzítom akkor majd az 1000-est aztán megnézem mi lesz. Az 1000-esen még nem kell egymás után váltani az oldalt ugye?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1658 Dátum: 2016. Május 20. - 20:38:10 »
Amíg nincs gyakorlatod, nem árt, ha váltogatod.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1659 Dátum: 2016. Május 20. - 20:41:05 »
Én azt mondanám, hogy gyakorlat után sem árt oldalanként :)

Csak nagyon gáz borotváknál érdemes nem így csinálni, de az is jobb akkor ha az embernek van már elég tapasztalata.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1660 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 08:13:44 »
A napokban már éreztem, hogy egy kicsit jobban húz a Witte, mint szokott, vagy kellene. A krómpaszta sem segített, szóval elővettem a kősort. És ha már elővettem, elővettem a GD66-ot is.
Amit csináltam:
Witte: #8000@25 kör #12000@25 kör bőr pasztás oldal 50kör sima fenés 40 kör
GD 66:#1000@125 kör #4000@ 50 kör #8000@25 kör #12000@25 kör bőr pasztás oldal 50kör sima fenés 40 kör

Aztán jött a meglepi...
 :censored:
A GDvel gyakorlatilag lehetetlen volt borotválkozni úgy tépett, a Witte vitte ( :crazy:) de jobban húzott érzésem szerint, mint előtte.
(Ráadásul megvolt minden élességpróba is, köröm teszt jó, alkar szőr levegőben vágta, hajszálteszt működött)
Na ilyenkor mi van?
Vagy lehet, hogy a bőröm túlságosan kivan (enyhén be van repedezve) Még buffytól vettem dehát ugye a kezdő kéz fenése "dolgozott" rajta.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1661 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 09:42:18 »
Csodálom a türelmedet. :)
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1662 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 09:53:36 »
A GD nagyon kemény, sokat kell vele vacakolni, mire jó élt tudsz rátenni. Az 1000-es kövön kezd újra, amíg a karodról szép kényelmesen nem viszi a szőrt. Utána jöhetnek a finomabb kövek.

Jó, hogy írod a körök számát, így tudsz viszonyítani, de egy idő után a kialakult élből lehet következtetni, hogy végzett e az ember az adott kövön. Egyébként egy kör az egy oda-vissza?

Vagy, ha biztos vagy benne, hogy a durvább köveket kimaxoltad, akkor a 12k-on nyomd még. Azt a 25 kört nagyon kevésnek tartom, ha a kínai kőről beszélünk, főleg (rendes) iszap nélkül. Ott 100 alatt nem finiseltem soha. A 8k-nál is dupláznék, így látatlanban.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1663 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 09:58:14 »
Az is kérdés hogy mennyire nyomod a kést 4000 felett. Ha nagyon rányomod akkor ki is tudja venni az addig kialakult élt. A kínai kövön 100 alatt ne állj meg valóban :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1664 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 10:35:18 »
A kínai kő nagyon lassú, akár számolatlanul nagyon sokat húzogathatod rajta a kést, még az sem árt, ha rányomod a kést erősebben, mint a hatékonyabb szintetikus köveken.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici